NATO generalinis sekretorius atidarė naują komandinį centrą Vilniuje

2015, rugsėjo 4, 13:08 | kategorija Realybė | 7 komentarai | peržiūrų 208 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

NATO ir Grybauskaite

naujojo NATO centro atidarymo ceremonijoje dalyvavo ir Lietuvos prezidentė D. Grybauskaitė

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas atidarė vieną iš naujų komandinių punktų rytų Europoje

Komandiniame centre Lietuvoje bus dislokuoti NATO kariškiai; tai vienas iš šešių centrų, kurie bus Bulgarijoje, Estijoje, Latvijoje, Lenkijoje ir Rumunijoje, perduoda šiandien (penktadienį) BBC.

Anot Stoltenbergo, naujasis centras taps svarbiu žingsniu siekiant didesnio solidarumo ir geresnės kovinės parengties.

Prezidentė D. Grybauskaitė pasveikino naujojo centro Pabaltijyje sukūrimą, pareiškusi, jog jis, esant būtinybei, padės greitam ir efektyvesniam kariuomenės išskleidimui.

Šeši, neseniai sukurti NATO pajėgų integracijos centrai skirti greito reagavimo NATO pajėgų dislokavimui krizių metu, nurodo BBC apžvalgininkas.

Kiekviename iš jų tarnaus 45-50 NATO kariškių, tame tarpe ir iš dislokacijos šalies.

NATO nusistatė užduotį iki 2017-ųjų rudens, kai Varšuvoje vyks bloko aukščiausio lygio susitikimas, pasiekti, kad visi 6 centrai jau veiktų.

Bulgarija, Estija, Latvija, Lietuva, Lenkija ir Rumunija įstojo į NATO ir ES 2004-aiais metais.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 7

 1. Mindaugas says:

  Taigi, pagaliau įgyvendintas JAV imperialistų bei jų vietinių talkininkų užmojis Pabaltijo regione, kaip idealioje buferinėje zonoje Vakarams, įsteigti NATO vadavietes. Ir visa tai – pagal pagrindinius landsbergizmo ideologijos kanonus…Bet verta jau ne pirmą ir tikriausiai ne paskutinį kartą pažymėti, kad „mūsų“ valdžios laikysena yra, netgi jų pačių 1992-ais paskelbtos buržuazinės Lietuvos Konstitucijos atžvilgiu, antikonstitucinė, t. y. faktiškai prieštaraujanti Konstitucijos nuostatoms.Kaipgi pasakytų tūlas „patriotas“-landzbergistas? Taipgi, kad 137 LR Konstitucijos str. juodu ant balto rašoma: „Lietuvos Respublikos teritorijoje negali būti masinio naikinimo ginklų ir užsienio valstybių karinių bazių.“ O ką turime? Ogi ir turime užsienio valstybių karines bazes. Visiškai nesvarbu, kad valdančiosios klasės ir jos politinių statytinių kišenėje gulinčios institucijos kaip Konstitucinis Teismas leidžia sau „laisvai interpretuoti“ Konstituciją ir išvedžioti, kad čia esą ne užsienio valstybės, bet „tarptautinio aljanso, kuriam priklauso ir Lietuva“, pajėgos. Lietuvoje matydami ne tik NATO karines pajėgas, bet ir NATO vadavietę, mes matome užsienio valstybių (šiuo atveju: JAV ir jos europinių vasalų) karines bazes Lietuvos teritorijoje. O tai – ne kas kita kaip Lietuvos okupacija! Visa tai naudinga tik saujelei oligarchų, politinių nusikaltėlių bei jų šeimininkams Vašingtone ir Briuselyje, nes karo atveju, kaip puikiai žinome, lietuvių tautos lauktų žiaurus ir ne itin šlovingas patrankų mėsos likimas…

 2. FB nerijus sk says:

  gales savo staba naudoti imigrantu kordinavimui,sekti ju judejima LT zemeje,patys juk puikiai supranta kad cia nesamone-bet tyli,karo atveju(,kurio nebus)sitas stabas pirmas lekia i ora,su visu likusiu Vilniumi.

 3. Gal says:

  p rezidentė ne Tautai tarnauna?

 4. Brr says:

  Koks skirtumas ka jie ten atidare, kaip atidare tai ir uzdarys. Jei kariauti nesiruosia zlunganti burbuline jav ekonomika pati viska uzdarys. Musu prezidente siuo metu aplamai nieko negali pakeisti lietuvoje todel tenka zaisti visokius jav zaidimus vaizduojant svatrbia veikla, rimtu veidu kalbeti nesamones. Zodziu tokie ivykiai aplamai neverti demesio.

 5. saunuoliai says:

  Valio, seniai reikejo, o tai rusiski gaivalai labai jau stiebiasi i virsu. Labai geras valdzios zingsnis.

 6. saul says:

  Pagalvokime ar butu dryse Chuikostano banditai verztis i Donbasa,jei ten butu isteigtos tokios vadavietes ( Ukraina ieitu i NATO )Lietuviams gerai zinoma,koks zveriskas….. Kremliaus, svetimu zemiu alkis .Lietuva kariauja ar okupuojama Chuilostano jau bemaz 600metu .Kryziuociu ordinas buvo tik avele…,lyginant su godziuoju Kremliaus vilku.

 7. DDDurneliui sauliui says:

  Sanitarai sriubos laiku nepadave, kad toks susijaudines siandien?

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top