NATO naujokė imasi persekioti krikščionis už Biblijos citavimą

2023, 2 rugsėjo, 22:50 | kategorija Metodologija | atsiliepimų (4) | peržiūrų 137 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Biblija

Ketvirtadienį apeliaciniame teisme Helsinkio vyriausiasis prokuroras pareiškė, kad viešas Biblijos citavimas ir knygelės apie krikščionių seksualinę etiką leidyba pažeidžia Suomijos „neapykantos kalbos” įstatymą. Apeliacinis skundas paaštrino šios JAV sąjungininkės kairiosios politikos disidentų persekiojimą, kuris yra represinių režimų požymis, praneša „The Federalist” leidinys.

Prokuroras apkaltino parlamento narę Paivi Rasanen ir vyskupą Juhaną Pohjolą atitinkamai už tai, kad jie parašė ir išleido brošiūrą, remiančią natūralią santuoką.

„Ši [byla] yra Dievo duotas skambutis krikščionims ir kitiems, susirūpinusiems dėl krypties, kuria eina mūsų visuomenė”, – penktadienio rytą JAV laiku po teismo surengtoje spaudos konferencijoje sakė Pohjola. Jis pažymėjo, kad religinio lyderio nuteisimas už teologinių dokumentų paskelbimą iš esmės kriminalizuotų krikščionybę Suomijoje ir paskatintų panašią priespaudą visame pasaulyje.

Rasanenas taip pat kaltinamas dėl Biblijos eilutės paskelbimo X (buvusiame Twitter) tinkle ir krikščioniškos teologijos išsakymo radijo interviu. Prokuroras nori, kad visi radijo interviu įrašai būtų pašalinti, o knygelės nebūtų galima rasti internete, taip pat kad abiem krikščionims būtų skirtos baudos.

Mano raštų ir kalbų turinys atspindi klasikinį krikščionišką požiūrį į santuoką ir lytiškumą – tokį, kokio Bažnyčios moko jau du tūkstantmečius”, – sakoma Rasaneno pareiškime. „Aš nepritariu niekieno įžeidinėjimui, grasinimams ar šmeižtui, ir mano pasisakymuose nebuvo tokio turinio. Šį klausimą laikau teologine diskusija, kuri neturėtų vykti teismo salėje.”

Ketvirtadienį teisme prokuroras Anu Mantila su tuo nesutiko, teigdamas: „Homoseksualių veiksmų smerkimas smerkia homoseksualus kaip žmogiškas būtybes”, – teigiama anglų kalba paskelbtuose vietos pranešimuose.

Biblijos žodžio „nuodėmė” vartojimas bet kokiems nesantuokiniams lytiniams santykiams apibūdinti pažeidžia „seksualines teises” ir yra „įžeidžiantis” bei „žeminantis”, pareiškė Mantila, teigiama Tarptautinio laisvės gynimo aljanso (ADFI) pranešime iš teismo salės.

Penktadienio rytą Mantila teigė, kad neapykantos kalbos įstatymai kriminalizuoja „įžeidimus” ir Biblijos dalis:”Biblijoje yra medžiagos, kuri prieštarauja mūsų visuomenės principams.Štai kodėl reikia veiksmingai taikyti diskriminaciją draudžiančio įstatymo aiškinimą”.

Ortodoksinė krikščionybė jau 2000 metų skelbia, kad santuoka apibrėžiama kaip vieno vyro ir vienos moters sąjunga visam gyvenimui, o bet kokia seksualinė veikla už tokios sąjungos ribų kenkia ir jos dalyviams, ir visuomenei. Mantila teigia, kad ši pagrindinė krikščionių teologija nusikalstamai įžeidžia homoseksualus. Rasanen, Pohjola ir jų advokatai sakė, kad tai netiesa.

„Viso proceso esmė yra tokia: pasmerkti nuodėmingus poelgius nereiškia suabejoti asmens verte ir orumu”, – penktadienį teisme sakė Pohjola. „Tai visiškai skirtingi dalykai. Prokuroras propaguoja supratimą, kuris visiškai prieštarauja krikščioniškam žmogaus, Dievo ir jų santykio supratimui. Nuodėmės smerkimas nėra asmens orumo kvestionavimas”.

Neapykantos kalbos įstatymai kriminalizuoja krikščionybę

Interviu Rasanen ir Pohjola pabrėžė, kad krikščionybė visuomet mokė, jog kiekvienas žmogus yra kaltas nusižengęs Dievo įsakymams ir kad už kiekvieną iš šių nuodėmių Dievas per savo Sūnų Jėzų Kristų skyrė teisingą bausmę.

Tai reiškia, kad kiekvienas žmogus yra mylimas ir gali būti Dievo atleistas, nesvarbu, ką tas žmogus kada nors padarė blogo.

„Prokuroras mano, kad tradicinėje krikščionybėje yra neapykantos ir diskriminacijos”, – po ketvirtadienio teismo posėdžio vietos žurnalistui sakė Pohjola. „Biblijos apreiškimui, kad visi žmonės turi prigimtinę vertę kaip Dievo kūriniai, nesuteikiama jokios vertės.”

Dėl komunistų įtakos daugelyje Vakarų šalių įvesti panašūs į Suomijos kalbos apribojimai. Tarp jų – dešimtyse JAV valstijų ir miestų. Tereikia, kad teismai aiškintų neapykantos kalbos įstatymus taip, kaip teigia šie Suomijos prokurorai, ir krikščionybė būtų kriminalizuota visuose Vakaruose.

Politikai parduoda mums neapykantos kalbos įstatymus, teigdami, kad jie bus nukreipti prieš neonacius ir padarys mus visus saugesnius”, – pažymėjo bylą palaikantis ADFI teisininkas Paulas Colemanas. „Tačiau akimirksniu jie buvo nukreipti prieš krikščionę močiutę, kuri tviteryje paviešino keletą Biblijos eilučių.”

Tokių atvejų pasaulyje daugėja. Šį mėnesį Meksikoje buvęs politikas pralaimėjo apeliaciją dėl nuteisimo už „politinį smurtą dėl lyties” už tai, kad transseksualą apibūdino kaip „vyrą, kuris save vadina moterimi”. Šių metų pradžioje Jungtinės Karalystės bankai uždarė aukščiausio rango politikų sąskaitas dėl jų pažiūrų.

Vienas Kanados pastorius su šeima neseniai išsikraustė į Keniją po to, kai vyriausybė pradėjo areštuotikarantino oponentų banko sąskaitas.

Minesotoje siekiama nustatyti mokytojų licencijavimo reikalavimus, kurie faktiškai draudžia krikščionims dirbti valstybinėse mokyklose.

Neapykantos nusikaltimų paieška

Suomijos ir Europos žiniasklaida Rasanen žmogaus teisių bylą vadina „Biblijos teismu”. Žemesnės instancijos teismas 2022 m. kovo mėnesį vienbalsiai išteisino Rasanen ir Pohjolą. Abu krikščionys jau daugiau nei ketverius metus bylinėjasi teisme.

2019 m., vykstant diskusijoms dėl to, ar Suomijos valstybinė bažnyčia turėtų remti prieš heteroseksualus nukreiptus paradus, Rasanen tviteryje paskelbė homoseksualius veiksmus smerkiančios Biblijos eilutės nuotrauką. Dėl šio tviterio Helsinkio prokuroras pradėjo tyrimą dėl Rasanen beveik 30 metų viešų pasisakymų.

Rasanen nežinojo, kad jos atžvilgiu atliekamas tyrimas, kol šis faktas nebuvo paskelbtas laikraštyje. Iš pradžių ji nepatikėjo, todėl paskambino į policiją, kuri jai tai patvirtino, sakė ji penktadienį spaudos konferencijoje.

Šio tyrimo metu buvo rasta 2004 m. išleista knygelė „Vyrą ir moterį sukūrė jis”. Rasanen ją parašė, o Pohjola išleido septyneri metai prieš tai, kai Suomija į savo „karo nusikaltimų” kodeksą įtraukė nuostatas dėl „neapykantos kalbos”. Mantila juos apkaltino nusikaltėliais už knygos parašymą ir išleidimą. Šio tyrimo metu policija Rasanen apie krikščioniškąją teologiją ir jos politines pasekmes apklausė tris kartus, iš viso daugiau nei 13 valandų.

„Jei bibliniais mokymais pagrįsti rašiniai būtų pasmerkti, tai reikštų rimtą religijos laisvės apribojimą”, – pažymėjo Rasanen savo pareiškime.

Rasanen yra ištekėjusi už pastoriaus, penkių vaikų motina, dešimties vaikų močiutė, gydytoja ir krikščionė demokratė. Ši partija dabartiniame Suomijos parlamente turi antrą vietą pagal mažiausią narių skaičių. Šiuo metu ji priklauso šalies valdančiajai koalicijai po to, kai balandžio mėnesį vykusiuose rinkimuose didelę pergalę iškovojo dešiniosios pakraipos partijos.

JAV sąjungininkė baudžia už kalbą ir religiją baudžiamosiomis bylomis

Rasanen taip pat yra ėjusi šalies vidaus reikalų ministrįs pareigas, ką tik gavusi JAV karinę apsaugą, Suomijai neseniai įstojus į Šiaurės Atlanto sutarties organizaciją. Suomija ką tik pasirašė 395 mln. dolerių vertės sutartį su Jungtinėmis Valstijomis dėl pažangių raketų sistemų.

JAV įstatymų leidėjai paragino J. Bideno administraciją pasinaudoti didele Jungtinių Valstijų įtaka ir paraginti Suomiją nustoti persekioti religijos praktikavimą ir žodžio laisvę – dvi prigimtines žmogaus teises, kurias garantuoja JAV Konstitucija ir tarptautinės sutartys.

„Visiškai aišku – procesas yra bausmė. Pasirinktinis šių aukštas pareigas užimančių asmenų persekiojimas yra skirtas sistemingai atšaldyti kitų asmenų kalbas, grasinant teisiniu persekiojimu ir socialiniu stigmatizavimu”, – rugpjūčio 8 d. rašė 16 Atstovų Rūmų respublikonų, vadovaujamų Teksaso respublikono Čipo Rojaus (Chip Roy), JAV ambasadoriui Suomijoje ir Jungtinių Valstijų ambasadoriui apskritai. „Ši byla turės pasekmių visame pasaulyje”.

Ketvirtadienį prie savo šalies Suomijos ambasados susirinko apie 500 vengrų, kad išreikštų paramą Rasanen ir Pohjolai.

Dešimtmečius Suomijoje Rasanenas viešai atstovavo krikščioniškoms moralinėms nuostatoms, kurias kairieji politizavo, pavyzdžiui, už gyvybę ir natūralią santuoką. Dėl to ji tapo LGBT aktyvistų taikiniu. Tarp jų yra ir Helsinkio prokuroras, dabar galbūt pasiryžęs laikyti krikščionis teisme iki pat Europos Žmogaus Teisių Teismo, kurio procesas greičiausiai užtruktų daugiau nei dešimtmetį.

„Per visą savo karjerą buvau žinoma kaip krikščionė ir kaip biblinė krikščionė, nepripažįstanti abortų, homoseksualių santykių ir pan. Ir aš manau, kad galbūt dėl to prokuroras ir nusitaikė į mane”, – praėjusią vasarą Čikagoje vykusioje „Issues, Etc.” konferencijoje „The Federalist” sakė Rasanen.

Suomijoje veikia valstybės remiama liuteronų bažnyčia, kuriai techniškai priklauso 70Į gyventojų. 2014 m. Pohjola buvo išmestas iš šios bažnyčios už tai, kad laikėsi Biblijos įsakymų dėl vyrų ir moterų skirtumų.

Dabar jis yra nepriklausomos šalies liuteronų bažnyčios vyskupas. „The Federalist” 2021 m. asmeniškai ėmė iš jo interviu, taip pat ir „Federalist radijo valandai” (The Federalist Radio Hour).

Apeliacinio teismo sprendimo tikimasi per 1-3 mėnesius, sakė Rasanen

Straipsnio autorė, Joy Pullmann yra „The Federalist” vykdomoji redaktorė, laiminga žmona ir šešių vaikų motina. Naujausia jos elektroninė knyga yra „101 strategija, kaip gerai gyventi infliacijos sąlygomis”. Jos bestseleris yra „Klasikinės knygos mažiems vaikams”. 18 metų dirbusi švietimo ir politikos žurnaliste, Joy liudijo beveik dviejose dešimtyse įstatymų leidybos institucijų švietimo politikos klausimais ir pasirodė pagrindinėse žiniasklaidos priemonėse – nuo „Fox News” iki Beno Šapiro ir Deniso Pragerio. Joy yra dėkinga Hillsdeilo koledžo garbės ir žurnalistikos programų absolventė, kuri save identifikuoja kaip vietinę amerikietę ir natūralios lyties atstovę. Kelios jos knygos: „Švietimo invazija: Kaip bendrieji pagrindai kovoja su tėvais dėl Amerikos vaikų kontrolės”, kurią išleido „Encounter Books”.

 

Sarmatai

Jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba PayPal. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.Atsiliepimų 4

 1. Romas says:

  „Skaldyk ir valdyk” – visiems žinoma tezė.

  Mūsų pasaulis pasidalinęs arba padalintas į „rytus” ir „vakarus”. Tarp kurių įtampa vis auga. Rytiečiai vakariečius vadina : „europa = piderland”, vakariečiams rytiečiai matosi, kaip fašistland… Ir vieni, ir kiti, bent jau dalinai, teisūs.
  Bet ar nėra čia ir trečiojo (užkulisinio) veikėjo? Kuris tokį padalinimą ir skatina. Šitoje svetainėje yra straipsnis „Tamsieji” – tai apie juos.

 2. Anonimas says:

  europa=piderland

 3. Ra says:

  Skaitau ir negaliu patikėti. Tai mes dugną pasiekėm taip netikėtai? Bac ir pasisakyti už natūralius santykius – jau baudžiamoji bylą? Tie padarai (na, kur vyras su vyru, ar moteris su moterim) iš mūsų prašo tolerancijos – o ką patys daro? Nebent jie siekia, kol normalių žnonių kantrybė nebeiaikys, ir jie jau galės su mumis susidoroti esant incidentams….

Rašyti atsiliepimą

Mums svarbios jūsų nuomonės.
Tuo pačiu norime priminti, kad komentarai nėra tarpusavio rietenų ar keiksmams skirta sritis.
Komentarai nėra cenzūruojami, tačiau programa gali kai kuriuos sulaikyti, jei ras keiksmų, nevartotinų žodžių ar nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "https" ir "www".

top