NATO sąjungininkės spauda skleidžia sąmokslo teorijas apie tai, kaip JAV suplanavo karą ir energetikos krizę Europoje

2022, 28 rugsėjo, 12:17 | kategorija Metodologija | atsiliepimų (2) | peržiūrų 317 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Annalena Baerb su NATO ir JAV pareigūnais.

Vokietijos užsienio reikalų ministrė Annalena Baerbock gegužės mėnesį susitikime su NATO ir JAV pareigūnais. | Foto: Nato/CC BY-NC-ND 2.0

Būsimosios NATO sąjungininkės, Švedijos, leidinys Dagbladet, paskleidė šokiruojantį dokumentą – žinoma, sąmokslo teoriją, apie tai, kad į jo rankas pateko amerikiečių analitinio centro „RAND Corporation“ dokumentas, kuriame išsamiai išdėstyta apie tai, kaip Jungtinės Valstijos planavo energetikos krizę Europoje. „RAND Corporation“ be kita ko, yra žinoma kaip Šaltojo karo metais JAV užsienio ir gynybos politikos strategijos kūrėja. Žemiau straipsnio vertimas:

 • Atrodo, kad tai išskirtinis vidinis informacijos nutekėjimas iš analitinio centro „RAND Corporation“, kuris, be kita ko, yra žinomas kaip Šaltojo karo metais JAV užsienio ir gynybos politikos strategijos kūrėjas, pateikiamas išsamus pasakojimas apie tai, kaip Jungtinės Valstijos planavo energetikos krizę Europoje.
 • Sausio mėn. datuojamame dokumente pripažįstama, kad agresyvi užsienio politika, kurią prieš konfliktą vykdė Ukraina, privers Rusiją imtis karinių veiksmų prieš šią šalį. Tikrasis jo tikslas, kaip teigiama dokumente, buvo spausti Europą priimti įvairias sankcijas Rusijai – sankcijas, kurios jau buvo parengtos.
 • Jame teigiama, kad dėl to Europos Sąjungos ekonomika „neišvengiamai žlugs“, o jo autoriai džiaugiasi, kad, be kita ko, į Jungtines Valstijas grįš iki 9 mlrd. dolerių išteklių, o gerai išsilavinęs Europos jaunimas bus priverstas emigruoti.
 • Pagrindinis dokumente aprašytas tikslas – suskaldyti Europą, ypač Vokietiją su Rusija, ir sunaikinti Europos ekonomiką, į politinius postus pasodinant naudingus idiotus, kad Rusijos energijos ištekliai nepasiektų žemyno.

„Nya Dagbladet“, pirmasis Europoje, gali skelbti tai, kas atrodo kaip įslaptinti JAV planai sužlugdyti Europos ekonomiką karu Ukrainoje ir sukelta energetikos krize.

RAND korporacijos analitinis centras, kuriame dirba 1850 darbuotojų ir kurio biudžetas siekia 350 mln. dolerių, oficialiai siekia „gerinti politiką ir sprendimų priėmimą pasitelkiant mokslinius tyrimus ir analizę“. Jis pirmiausia susijęs su Jungtinių Valstijų gynybos departamentu ir yra liūdnai pagarsėjęs tuo, kad Šaltojo karo metais darė įtaką karinių ir kitų strategijų kūrimui.

Dokumente, pasirašytame RAND, kurio įžanginė antraštė yra „Silpninant Vokietiją, stiprinant JAV“, teigiama, kad „skubiai reikia“ pritraukti išteklių iš išorės, kad būtų galima išlaikyti visą Amerikos ekonomiką, bet „ypač bankų sistemą“.

„Tik Europos šalys, saistomos ES ir NATO įsipareigojimų, gali mums jų suteikti be didelių karinių ir politinių išlaidų“.

RAND nuomone, pagrindinė kliūtis šiam siekiui įgyvendinti yra didėjanti Vokietijos nepriklausomybė. Be kita ko,  atkreipiamas dėmesys į tai, kad dėl „Brexit“ Vokietija įgijo daugiau nepriklausomybės ir Jungtinėms Valstijoms tapo sunkiau daryti įtaką Europos vyriausybių sprendimams.

Pagrindinis tikslas, persmelkiantis šią cinišką strategiją, visų pirma, yra sugriauti Vokietijos ir Rusijos, taip pat Prancūzijos, kuri laikoma didžiausia ekonomine ir politine grėsme Jungtinėms Valstijoms, bendradarbiavimą.

„Jei joms pavyks tai įgyvendinti, Europa galiausiai taps ne tik ekonomine, bet ir politine Jungtinių Valstijų konkurente“, – skelbiama dokumente.

Vienintelis kelias: „Įtraukti abi puses į karą su Ukraina“.

Siekiant užgniaužti šią politinę grėsmę, pateikiamas strateginis planas, pirmiausia orientuotas į Vokietijos ekonomikos sunaikinimą.

„Sustabdžius Rusijos tiekimą gali kilti sisteminė krizė, kuri būtų pražūtinga Vokietijos ekonomikai ir netiesiogiai visai Europos Sąjungai“, – teigiama jame ir manoma, kad svarbiausia – įtraukti Europos šalis į karą.

„Vienintelis įmanomas būdas užtikrinti, kad Vokietija atsisakytų Rusijos energijos tiekimo, yra įtraukti abi šalis į karinį konfliktą Ukrainoje. Mūsų tolesni veiksmai šioje šalyje neišvengiamai sukels karinį Rusijos atsaką. Akivaizdu, kad Rusija nesiruošia palikti milžiniško Ukrainos kariuomenės spaudimo Donecko liaudies respublikai be karinio atsako. Tai leistų parodyti Rusiją kaip agresyviąją pusę ir tada įgyvendinti visą jau parengtą sankcijų paketą“.

Žaliųjų partijos privers Vokietiją „pakliūti į spąstus“

Europos žaliųjų partijos apibūdinamos kaip ypač lengvai manipuliuojamos ir verčiamos vykdyti Amerikos imperializmo užsakymus, rašoma straipsnyje.

„Prielaida Vokietijai pakliūti į šiuos spąstus yra dominuojantis žaliųjų partijų ir Europos ideologijų vaidmuo. Vokietijos aplinkosaugos judėjimas yra labai dogmatiškas, o gal net fanatiškas, todėl juos gana lengva priversti ignoruoti ekonominius argumentus“, – rašoma pranešime, kaip tokio tipo politikų pavyzdžius nurodant dabartinę Vokietijos užsienio reikalų ministrę Annaleną Baerbock ir klimato ministrą Robertą Habecką.

„Asmeninės savybės ir profesionalumo stoka leidžia daryti prielaidą, kad jie nesugebės laiku pripažinti savo klaidų. Todėl mums pakaks greitai suformuoti agresyvaus Putino karo įvaizdį žiniasklaidoje – ir paversti žaliuosius aršiais ir griežtais sankcijų šalininkais – „karo partija“. Tai leis be jokių kliūčių įvesti sankcijas“.

Baerbock, be kita ko, yra gerai žinoma dėl savo pareiškimo, jog tęs rusiškų dujų tiekimo sustabdymą net ir žiemą – nepriklausomai nuo to, ką apie tai mano jos rinkėjai ir kokios pasekmės teks Vokietijos gyventojams.

– Mes palaikysime Ukrainą, o tai reiškia, kad sankcijos išliks ir žiemos metu – net jei politikams bus labai sunku, – neseniai Prahoje vykusioje konferencijoje sakė ji.

„Idealiu atveju – visiškas tiekimo sustabdymas“

Autoriai išreiškia viltį, jog žala Vokietijos ir Rusijos santykiams bus tokia didelė, kad vėliau šalims bus neįmanoma atkurti normalių santykių.

„Rusijos energijos tiekimo sumažinimas – idealiu atveju – visiškas jo sustabdymas – sukeltų katastrofiškų padarinių Vokietijos pramonei. Būtinybė perorientuoti didelį kiekį rusiškų dujų žiemos šildymui dar labiau padidins jų trūkumą. Pramonės įmonėse sustabdžius darbą, pritrūktų gamybos komponentų ir atsarginių dalių, sutriktų logistikos grandinės ir galiausiai kiltų domino efektas“.

Galiausiai visiškas Europos ekonomikos žlugimas laikomas tikėtinu ir pageidautinu.

„Tai ne tik suduos skaudų smūgį Vokietijos ekonomikai, bet ir neišvengiamai žlugs visos ES ekonomika“.

Toliau nurodoma, kad dėl JAV įsikūrusių bendrovių, įgijusių mažesnę konkurenciją pasaulinėje rinkoje, logistikos pranašumų ir kapitalo nutekėjimo iš Europos, nauda Jungtinių Valstijų ekonomikai siektų apie 7-9 trilijonus dolerių. Be to, taip pat pabrėžiamas svarbus poveikis, nes daug išsilavinusių ir jaunų europiečių būtų priversti emigruoti į JAV.

RAND neigia, kad parengė ataskaitą

Trečiadienį korporacija RAND išplatino pranešimą spaudai, kuriame paneigė, kad ataskaita parengta jų. Jokių komentarų apie tai, kurios ataskaitos dalys yra melagingos, o kurios tikslios, nepateikiama, išskyrus tai, jog paprasčiausiai rašoma, kad turinys yra „keistas“ ir kad dokumentas yra „fake“.

Primename, jog vakar tapo žinoma, kad trys Rusijos dujotiekių į Europą, „Nord Strem 1″ ir Nord Stream 2“ atšakos pažeistos, ir dujos jomis nebus tiekiamos. Specialistų vertinimu, remontas gali užtrukti iki keleto metų.

Sarmatas.lt neprisiima atsakomybės už šioje medžiagoje paskelbtų teiginių tikrumą, redakcija „Rand“ dokumento nematė ir remiasi tik stambaus Švedijos dienraščio „Nya Dagbladet“ paskelbta informacija. Galima ją laikyti dar viena sąmokslo teorija, kuria siekiama sugriauti NATO sąjungininkų santykius.

 

Sarmatai

Jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba PayPal. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.Naujienos iš interneto

Atsiliepimų 2

 1. MikasA says:

  Siono išsigandusių protokolų nėra, bet jų turinys pildosi jau šimtą metų…
  Taip pat ir čia: atseit nėra, bet bet jų norai pildosi…
  Bus dar įdomiau…

 2. Vytas says:

  Tai, kas išdėstyta straipsnyje – senai žinomas faktas. Tik jo užsispyrusiai nenori pripažinti Europos dididžiųjų valstybių valdžios bei politiniai lyderiai. net Maršalo planas numatė Europos valstybes remti tik tam tikrą laiką, kad sudaryti atsparą Tarybų Sąjungai. Ir ne daugiau. Žlugus TSRS JAV politika jau nebesislapstė ir atvirai trukdė Europai siekti ekonominių aukštumų. Ir svarbiausia, JAV vykdė užsienio politiką, nukreiptą į ES bei Rusijos supriešinimą. Juk didžiausias JAV baubas – sėkmingas ES bei Rusijos bendradarbiavimas. ES – technologijos, Rusija didžiuliai gamtiniai ištekliai. Jų sąjunga – šakės JAV gegemonijai pasaulyje. O per paskutinius pora dešimtmečių JAV „sugebėjo“ sukurti sau dar vieną konkurentą – Kiniją. Pasirodo, kad pelnas (o Kinija davė milžiniškus pelnu) užtemdo protą net kapitalistams. Dabar iškilo naujas baubas: Rusijos karinė galia plius Kinijos finansiniai ištekliai. Rezultato laukti ilgai neteko: į prezidento postą Ukrainoje pastačius Zelenskį, karo Rusiją su Ukraina klausimą JAV išsprendė momentaliai. Pusiau žydas Zelenskis už pinigus pasirengęs kovoti už Ukrainą“ iki paskutinio ukrainiečio“. Tai Zelenskio žodžiai.

Rašyti atsiliepimą

Mums svarbios jūsų nuomonės.
Tuo pačiu norime priminti, kad komentarai nėra tarpusavio rietenų ar keiksmams skirta sritis.
Komentarai nėra cenzūruojami, tačiau programa gali kai kuriuos sulaikyti, jei ras keiksmų, nevartotinų žodžių ar nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "https" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top