O juk mes visi vergai,… piliečiai

2015, 26 rugsėjo, 1:01 | kategorija Ideologija | 27 komentarai | peržiūrų 1 691 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

bomba.co

kapitalizmas

1. Ekonominė prievarta vergui dirbti pastoviai. Šiuolaikinis vergas priverstas dirbti be perstojo iki pat mirties, kadangi lėšų, vergo uždirbtų per 1 mėnesį, užtenka tik apmokėti 1 mėnesio būsto išlaidas, 1 mėnesio išlaidas maistui, ir 1 mėnesio išlaidas transportui.

Kadangi pinigų šiuolaikiniam vergui pakanka tik 1 mėnesiui, tai jis yra priverstas dirbti visą gyvenimą iki mirties. Šiuolaikinė pensija taip pat yra tik didelė fikcija, nes vergas pensininkas atiduoda visus pinigus maisto ir buto išlaidoms, kurių dažniausiai vis tiek nepakanka, o apie laisvus pinigus apskritai gali tik pasvajoti.

2. Antru mechanizmu nepastebimai verčiant vergą dirbti yra dirbtinės paklausos pseudo-reikalingoms prekėms sukūrimas, kas primetama vergui TV reklamos, piaro pagalba, išdėliojant prekes tam tikrose parduotuvės vietose ir t.t. ir pan. Šiuolaikinis vergas įtrauktas į nesibaigiančias lenktynes paskui „naujas prekes“, ir kad jas įsigyti jis turi pastoviai dirbti.

3. Trečiu nuslėptu ekonominės prievartos dirbti mechanizmu pas šiuolaikinius vergus yra kreditinė sistema, kurios „pagalba“ šiuolaikiniai vergai vis labiau ir labiau įsitraukia į kreditinę karuselę per „paskolos procento“ mechanizmą.

Sulig kiekviena diena šiuolaikinis vergas tampa skolingas vis daugiau ir daugiau, kadangi šiuolaikinis vergas, tam, kad atsiskaitytu su procentiniu kreditu, ima naują kreditą, neatidavęs senojo, taip kurdamas skolų piramidę. Skola, lyg „Damoklo kardas“, pastoviai kabanti virš šiuolaikinio vergo galvos, ypatingai gerai stimuliuoja pastarąjį dirbti net už nediduką atlyginimą.

4. Ketvirtu mechanizmu verčiančiu šiuolaikinius vergus dirbti nematomam vergvaldžiui, yra mitas apie valstybę. Šiuolaikinis vergas mano, jog dirba valstybei, tačiau iš tiesų jis dirba pseudo-valstybei, kadangi pinigai nueina į vergvaldžių kišenes (pavyzdžių galima prisirinkti kiek tik nori), o sąvoka valstybė naudojama tam, kad aptemdyti vergų smegenis, kad jie neuždavinėtų nepatogių klausimų, tokių kaip: kodėl vergai dirba visą gyvenimą ir visada išlieka neturtingi? Ir kodėl vergai negauna pelno dalies? Ir kam konkrečiai įskaičiuojami pinigai, sumokami vergų kaip mokesčiai?

5.Penktu mechanizmu nematomai verčiančiu vergus dirbti yra infliacijos mechanizmas arba periodiškai dirbtinai surengiamos krizės-defoltai, kas neleidžia vergams vystytis ekonomiškai, žlugę finansiškai, visada yra priversti pradėti viską nuo nulio. Kainų augimas, nesant vergo atlyginimo augimo, leidžia vergui to nesuprantant, jį apiplėšti. Tokiu būdu, šiuolaikinis vergas skursta vis labiau ir labiau.

6. Šeštas nuslėptas mechanizmas priversti vergą dirbti beveik už dyką – atimti vergui galimybę turėti lėšų persikraustyti ir nusipirkti nekilnojamą turtą kitame mieste ar kitoje šalyje. Šis mechanizmas verčia šiuolaikinius vergus dirbti vienoje įmonėje ir „kentėti“ nežmoniškas sąlygas, nes, kitų sąlygų vergas tiesiog neturi ir pabėgti vergas neturi už ką ir neturi kur.

7. Septintu mechanizmu verčiančiu vergą pusdykiai dirbti, yra informacijos apie realią vergo darbo vertę, realios kainos tos prekės, kurią pagamino vergas, – nuslėpimas. Ir vergo atlyginimo dalies, kurią pasiima vergvaldys per buhalterinio skaičiavimo mechanizmą, naudodamasis vergo nesupratimu ir kontrolės iš vergų pusės nebuvimu pridėtinės vertės atžvilgiu, kurią vergvaldys pasiima sau.

8. Tam, kad šiuolaikiniai vergai nereikalautų savo pelno dalies, nereikalautų grąžinti tai ką uždirbo jų tėvai, seneliai, proseneliai, proproseneliai ir t.t., egzistuoja sistema slepiant faktus apie tai, kaip vergvaldžiai tiesiog išgrobė resursus, sukurtus daugybės vergų kartų tūkstantmetės istorijos eigoje.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 27

 1. kodelcius says:

  klausimai:1.kodel ir kam reikalingi laisvi pinigai?2.kas vercia pirkti bereikalinga slamsta?3.kodel imi nauja paskola,neatidaves senos?4.kodel tau turi priklausyti pelno dalis,jei esi samdomas tam tikram darbui nuveikti?5.kodel ir kas augina kainas,mazindamas atlyginimus?6.kodel galioja nuomone,kad kitur pabeges vergas,tampa nebe vergu?7.kodel yra galvojama,kad vergui priklauso daugiau,nei gauna i rankas?8.kodel ir vergvaldys,ir vergas nori dziaugtis ne savo ranku darbo vaisiais?

 2. Antanas says:

  I siuos klausimus atsakys Siono Isminciu Protokolai.Paskaitykit.

 3. Donis says:

  O ką mes vergai galime padaryti, kad išeiti iš vergijos? Kaip tuos vergvaldžius prispausti į kampą? Kaip priversti gailėtis už nuodėmes ir vadžias perimti į savo rankas?
  Žinojimas yra gerai, bet nėra sprendimo išeičiai iš padėties.

 4. butent says:

  Juk pas juos rankuose ir valdzia,ir policija,ir armija,o svarbiausia-masines informacijos priemones,kuriomis plaunamos smegenys,alia „rusai puola“ ir pn.

 5. Ina says:

  Gal knygų išmintis padėtų Kodelčiui???
  Yra tokia italų rašytojo Alberto Angelos knyga „Viena diena Senovės Romoje“ – kelionė laiku) Autorius nukelia mus beveik du tūkstančius metų atgal į spalvingą, triukšmingą ir puikiai organizuotą, seksualiai laisvą, gurmanišką ir kartu žiaurią Senovės Romą. (…kažkas girdėta, ar ne; tarsi…atkeliavome į dabartį)
  „Būti vergu imperinėje Romoje yra tikrai blogiau negu galima įsivaizduoti“, – rašo autorius. Vergas čia aprašomas kaip daiktas, kurio galiojimo laikui pasibaigus jis tampa nebereikalingas, išmetamas. Pažeminimas ir prievarta prieš juos – visiškai suprantami ir pateisinami dalykai. Kitas dalykas – žiaurumas, sugebėjimas nuoskaudas ir kankinimus paversti spektakliu, kuriuo taip žavisi miesto gyventojai. Tiesa, autorius mėgina analizuoti, kodėl taip yra…. Ar žmogaus gyvybė turėjo tada mažesnę vertę nei dabar.?
  Ir dar – stebėtinas romėnų išradingumas mėgautis kito skausmu, nepritekliais ir stebėtis, kodėl vergas dar gali ko nors iš viso norėti???? Kodėl?
  „Tyto alba“ išleistos knygos koncepcija – originali. Autorius ne tik aprašo Senovės Romą, bet ir brėžia paraleles su šiandiena.
  Taigi – pagal nusistovėjusią romėnų tradiciją, vergams nereikia laisvų pinigų, pelno, o juo labiau – džiaugsmo… Besidžiaugiantis vergas – blogas ir pavojingas. Visos gėrybės – kitiems sluoksniams,kuriems nepatinka netgi ši keliama problema…

 6. kodelcius 2 Ina says:

  Visa,visu laiku ismintis susiveda i keleta zodziu:“zmogus gimsta,kankinasi ir mirsta“.KODEL?:)?

 7. Suprantama says:

  Matosi, kad cia susirinke vieni vergai…ir matomai patenkinti tokia padetimi… Tikri vergai…

 8. Mindaugas says:

  Kapitalizmo apologetams nepatogi tiesa yra ta, kad iš esmės nėra nieko, ko kapitalas ilgainiui negalėtų padaryti dėl didesnio pelno – „Kapitalas bijo pelno nebuvimo ar labai mažo pelno, kaip kad gamta bijo tuštumos, Bet jei yra atitinkamas pelnas, kapitalas darosi drąsus. Užtikrinkite 10 procentų, ir kapitalas sutinka būti visaip panaudojamas; esant 20 procentų, jis darosi judrus; esant 50 procentų, jis stačiai pasiryžęs nusisukti sau sprandą; esant 100 procentų, jis sutrypia po kojomis visus žmonių įstatymus; esant 300 procentų, nėra tokio nusikaltimo, kurio jis nerizikuotų padaryti, nors ir grėstų kartuvės. Ir dar. Kaip sakė J. V. D. Stalinas „Nei vienas kapitalistas, nė už ką nesutiks pilnai likvidacijai bedarbystės, sunaikimui rezervinės armijos bedarbių, kurios paskirtis, spausti darbo rinką, užtikrinti pigias darbo rankas.“

 9. to suprantama says:

  Betgi, aciu Dievui, apsilankei tarp musu, elito atstove, net akys prasvito, dekui uz garbe ir malonuma. Kuo nusipelneme?

 10. "tinlalapiui" says:

  Kuo cia jau tave benustebinsi, turbut kiekviena nauja diena is nuostabos issiziojes pradedi? 

 11. Gojus says:

  šakes su angliška š -> gi galėtum įgaut kiek kuklumo ir pagalvot, kad tinklapis visgi ne tau stebint skirtas… visumoj esi teisus – saugesnis būsi TV3 ir delfio žinių aprėptyje – ten visas Ph balansas tavo saugumui …

 12. Ina says:

  KODĖLČIUKUI:)))
  Žmogus gimsta, džiaugiasi, MYLI, kuria, kenčia, turi Tikėjimą,Viltį. O jūs išvardinote vien negatyvą! žiūrėkite, kokiame pasaulyje gyvename! Tačiau yra Nekurie, Kurie nori atimti gyvenimo džiaugsmą, net Viltį – ir tą užmušti. Nes, kartoju, jie valdo pinigus (žinia, pinigai daugeliui neatstoja laimės ir meilės), todėl materialiame pasaulyje ima įsivaizduoti, kad būtent jiems kiti turi vergauti. Mat jie – gražiais rūbeliais aprengti, gerą maistelį valgo, tik…nelaimingi. Va,užtat visos vergovės formos kažkada – OPP!! – ir baigiasi. Nes vergas nebenori būti vergu, nebenori vergiškai kartoti: “ :“zmogus gimsta, kankinasi ir mirsta“:((((…. ŽMOGUS SUPRANTA, kad nori gyventi, o ne tik kentėti, dirbdamas tik duonos kąsniui. Ir čia „elitui“ rūgštu pasidaro… Žvelkit įistorija, kuri kažkaip ratu sukasi.

 13. kodelcius 2 Ina 2 says:

  kodel obelis,sunokinusi vaisiu(obuoli)zmogui,negalvoja,jog ji yra zmogaus verge(tiesiog yra tarnystes kitam dziaugsmas)?kodel zmogus kencia(darbdavyje matydamas niekadeja),ir dirba(su panieka darbui),pamirsdamas tarnystes kitam(be isskaiciavimo)dziaugsma?kodel istorija sukasi ratu?kodel nepavyksta suvokti,kad ateities(praeityje)nera,nes praeitis yra mirusi,tad kodel kuriame ateiti,naudodami ‘mirusias’ statybines medziagas?kodel manyje gyvas vergas,kai esu KUREJO vaikas?..pagarbiai:)

 14. Kas says:

  žino praeitį, tas valdo ateitį.

 15. kodelcius 2 Kas says:

  ir as ‘galvoju’ kad zinau praeiti:zmogus(valstybe,verslas,’laisva rinka’)siekia praturteti uzkariaudamas-isstumdamas kita zmogu(valstybe,versla,’laisva rinka’)tam,kad galetu pasinaudoti(isnaudojimo-pavergimo keliu)vardan viespatavimo.Kapitalizmas ‘nugalejo’ socializma,bet daugiau nebera ka ‘nugaleti’,o zinant praeiti,reikia rasti kazka,kas turi buti ‘nugaleta’.Siu dienu ‘kova’:paverskim krikscionis musulmonais,veliau visus musulmonus i sumaterelejusius iPad vartotojus,kartu ‘nenaturalumas’ nugales ‘naturaluma'(vaikai auginami tik geju-lezbijieciu,robotu seimose ir t.t.).Isigalejusi valdoma vidutinybiu demokratija nugales-isnaikins likusius vienetinius lyderius,Ar pavyko ‘atrasti’ rata,kuriame visi esame?KODEL,budami Kurejais,kuryba matome kito pavergime-sunaikinime(tegul mirtis buna naturali)?Nejaugi idomu,zinant kas buvo,zinoti kas bus toliau?Valdyk-nevaldydamas,zinok-nezinodamas,turek-neturedamas,laimek-nekovodamas,KURK kazka naujo…pagarbiai:)

 16. mes says:

  Mes turime iseit is pinigines ir darzeliu,mokymosi istaigu,darbo sistemos,zmogus laisvas tiek kiek jis pats save aprupina,patis pagalvokit kam reikalinga zmogui pinigine sistema jai jis savoje zemeje uzsiaugina viska ko jam reikia,suprantu sakisyt viduramziai,bet kur nueisim su dabartine pinigine sistema?,du pasauliniai karai buvo del dolerio sustiprinimo,trecias bresta taip pat,tai ar cia tas kelias kurio turime eiti?

 17. Ina says:

  KODELČIUKUI – gal Biblija bus aukštesnis autoritetas už mano aukščiau paminėtą knygą:). Tarp kitko, tai šio sekmadienio – Arkangelo Mykolo – kovotojo prieš žmonijos blogius – dienos skaitinys.

  ___________

  Biblija, Jok 5,1-5
  „ Nagi dabar jūs, turtuoliai, verkite ir raudokite dėl jums artėjančių negandų!
  Jūsų turtai supuvę ir jūsų drabužiai kandžių sukapoti.
  Jūsų auksas ir sidabras surūdijo, ir jų rūdys prieš jus liudys ir ės jūsų kūnus kaip ugnis. Jūs susikrovėte turtų paskutinėmis dienomis.
  Štai šaukia jūsų laukus nuvaliusių darbininkų užmokestis, KURĮ JŪS NUSUKOTE, ir pjovėjų šauksmai pasiekė kareivijų Viešpaties ausis.
  Jūs gašliai gyvenote žemėje ir MĖGAVOTĖS; jūs NUPENĖJOTE savo širdis tarsi skerdimo dienai…“

 18. nustebes saulius says:

  Vel visomis priemonemis bando listi i komentarus, tik vargseli ismeta kaip muse is barsciu. Is kur tokia desperacija , turbut visi jo realiame gyvenime vengia, tai Internet Cafe sedi ir maigo klavisus bandydamas bent kur nors prie pokalbio prisideti. Gaila sitokio vieniso luzerio, vienok.

 19. kodelcius 2 Ina 3 says:

  Reklama:labai greitai zemeleje,kurioje bankinis sektorius tapo ‘nebeigaliu lavonu’,gims naujas,paremtas Biblija(-tu skolinsi savo tautieciui ir neimsi palukanu;-kas septintus metus skolininkas bus atleistas nuo skolos;-10% nuo pajamu atiteks maziau turintiems;-zmogus,vartodamas-taupys(taupomosios paskolos);-produkto kaina dides,didejant uzmokesciui dirbantiesiems,ne spekuliantams;-kas nenori dirbti-tenevalgo ir t.t.)KUDIKELIS…BBB-BIBLE Balance Bank.Tai ne trumpalaike naujove,tai inovacija,sukurta tam,kad bent 80%(isnykusi vidutine klase)pradetu dirbti megiama,gerai apmokama darba,taptu lojalus sau,tautai,valstybei.KODEL to dar nera?..pagarbiai:)
  p.s.Dievas tiems,kurie jam nepatinka,suteike galimybes igyti nuosavybe tam,kad perduoti ja(nuosavybe)tiems,kurie patinka…Kurejo isdaigoms galo nematyti…

 20. nustebes - Saul says:

  koks dar saulius?Visai paciuoze ideologu-banderlogu protelis. 

  Komentarai rašomi per proxy serverius, dėl žinomų priežasčių kurį laiką bus trinami. Atsiprašome už nepatogumus :)
  moderatorius

 21. Moderatoriui says:

  Neatsiprasinekite, ta dddurneli jau seniai reikejo uzbaninti, kaip neisdresiruotas suniukas myzcioja ant kilimelio, nei naudos , nei idomumo is jo vapejimu.

 22. O ina says:

  Gal knygų išmintis padėtų Kodelčiui??? Vat prisiskaito zmones visokiu nesamoningu knygu o poto mums aiskina apie knygu isminti.

 23. Tiesiai sviesiai says:

  youtube.com/watch?v=prabCQ26hQk

 24. Ina says:

  O inai —————————- Cituoju jus: „Vat prisiskaito zmones visokiu nesamoningu knygu o poto mums aiskina apie knygu isminti.“___________ Galiu visai atsakingai atsakyti:))): tai smegenys kalti, vaikeli, smegenys. Tai jie man trukdo tapti žmogumi-idiotu…:) Va,todėl ir skaitau,o po to ir kalbu…. (nors jums tai nesuprantama, ar nee?)

 25. Aštrus says:

  Turime mokytis iš mūsų Bočių praeities.Butina gyventi nepriklausoman nuo darbdavių pletojant savo verslą.Nepriklausomam nuo energijos šaltinių pasigaminant pačiam elektrą,kurą savo automobiliui pjuklui,traktoriui,gyvenamam namui apšildyti.Žemes ūkyje kur lengvi darbai naudoti arklius,transporte dviračius.Gaminti sveiką maistą patiems,naudojant savo galvyjų trašą ypač arklių.Nelįsti mokytis į aukštasias nes ten tik jaunuolių nusivilimas jį baigus su pasenusiomis niekam ne įdomomis žiniomis.,prarastas trumpas jaunystes laikas skirtas savos gūštos ,reikiamos profesijos įsisavinuimui. Mokytis profesijos,kuri reikalinga šiandiena.Pramone pas mus dalinai atsilykusi,todel didele perspektyva maži eko. ūkiai kur šeima pati ją apsidirba be samdinių be priekaištų išnaudojimo,maisto perteklių išsiveža miesto stabilūs valgytojai.Nelįsti vergauti į bankus,o pinigą užsidirbti vakaruose.,ten ir svečią kalbą išmoksime,o ji butina kooperuojantis su vakarų šalimis.Labai bloga padetis su eko sveiku maistu Skandinavijoje, ir net tik,nes dirvos numarintos chemijos,manoma kad daugelis vyrų del to negali tureti savo palikuonių.Taip panašiai gyvendami išvengsime,nutolsime nuo visuotines vergyjos,kuri pletojama ir šiandieną klęsti.

 26. Žako Fresko pasekėjas says:

  Straipsnis eina kaip peilis per sviesta!

  Išmoksiu atmintinai! Nes prabudęs iš sisteminio zombinimo… tai sunkokai info pasilieka galvoje :)D

 27. DEmokratija says:

  Kiekvienas žmogus turi teisę gauti teisingą apmokėjimą už darbą ir socialinę apsaugą nedarbo metu, rašoma Lietuvos Respublikos Konstitucijos 48 straipsnio pirmoje dalyje. Koks – tas teisingas apmokėjimas už darbą ir kokia teisinga socialinė apsauga, kad vietinis vergas nenumirtu, nusprendžia darbdavius atstovaujantys prichvatizaciniai kapitalistai sėdėdami renovuotose šiltose Seimo ložėse. Neužmirškime, kad vergas dar iš teisingo apmokėjimo sumoka ir teisingą PVM !

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top