P.K Robertso ekonomikos pamokėlė Kinijai ir Rusijai

2017, 19 rugsėjo, 16:42 | kategorija Ideologija | 32 komentarai | peržiūrų 1 022 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Paul Craig Roberts

Paul Craig Roberts

Paul Craig Roberts – amerikiečių ekonomistas, politikos ir ekonomikos apžvalgininkas, Garbės legiono ordino kavalierius, respublikonas, buvęs JAV finansų ministro padėjėjas ekonomikos politikos klausimais, prezidento Ronaldo Reigano administracijoje.

Atsimenate kaip CŽV direktoriaus pavaduotojas Mike Morell pareiškė Charlie Rose TV šou, jog JAV turėtų pradėti žudyti rusus, kad pasiųstų jiems signalą, o Sausumos pajėgų štabo vadas Mark Milley grasino, jog „mes sumušime jus taip, kaip niekas iki šiol dar to nebuvo padaręs“?

Tai štai, po keleto metų pastovių karinių grasinimų Rusijos adresu, dabar JAV finansų ministras Steven’as Mnuchin’as pareiškė, jog Jungtinės Valstijos „pritaikys jiems (turima omenyje Kinija) papildomas sankcijas ir panaikins prieigą prie amerikiečių ir tarptautinės dolerinės sistemos“.

Kas gi vyksta? Bankrutuojančių JAV vyriausybė, turinti 20 trilijonų dolerių skolą, priversta spausdinti dolerius, už kuriuos perka savo pačios paskolų obligacijas, grasina antrai pagal dydį pasaulio ekonomikai, kuri, remiantis perkamosios galios pariteto pagrindu jau šiandien lenkia JAV ekonomiką.

Skirkite keletą minučių šiam Mnuchin’o grasinimui Kinijos adresu. Kiek amerikiečių kompanijų yra Kinijoje? Tai toli gražu ne vien tik Apple ir Nike. Ar sankcijos prieš Kiniją reikš, jog šios amerikiečių kompanijos nebegalės pardavinėti Kinijoje pagamintų Jungtinėse Valstijose ar kažkur kitur už Kinijos ribų? Ar tikite, jog globalios amerikiečių korporacijos palaikys tokias priemones?

O ką jeigu Pekinas atsakys visų JAV gamyklų, o taip pat Vakarams priklausančių bankų, esančių Kinijos ir Honkongo teritorijoje, nacionalizacija?

Mnuchin’as toks pat silpnaprotis, kaip JAV atstovė JTO Nikki Haley. Jis nesuvokia kam grasina. Pakanka nors paviršutiniškai išanalizuoti Mnuchin’no grasinimą pašalinti Kiniją iš tarptautinės dolerinės sistemos. Jokia kita priemonė negalėtų padaryti daugiau žalos Amerikai ir atnešti tiek naudos Kinijai.

Kolosalių ekonominių transakcijų apimtys paprasčiausiai išnyktų iš dolerinės sistemos, staigiai sumažindamos jos mastus ir svarbą. Ir svarbiausia, jog Kinijos ir Rusijos vadovybei, galų gale paaiškėtų, jog pasilikti dolerinėje sistemoje – reiškia daugybę prievolių be kažkokios apčiuopiamos naudos. Rusija ir Kinija turėjo jau prieš daugybę metų sukurti savo nuosavą sistemą. Likdamos Vašingtono dolerinės sistemos dalimi, jos faktiškai suteikia Vašingtonui teisę grasinti ir įvesti sankcijas.

Priežastis, dėl kurios Rusija ir Kinija (ir kitos šalys) išlieka iki šiol aklos ir nepastebi akivaizdžių dalykų, slypi tame, jog jos savo laiku iš kvailumo siųsdavo savo studentus į JAV studijuoti ekonomikos. Šie studentai grįžo namo su praplautomis smegenimis, pripompuotoms liberalios ekonomikos, kurią Michael’is Hudson’as taikliai pavadino „sąvartyno ekonomika“.

Šis amerikiečių ekonomikos mokslas pagamina iš rusų ir kinų ekonomistų, de-facto, JAV marionetes. Jie palaiko Vašingtono, o ne jų šalių interesams tarnaujančią politiką.

Jeigu Kinija ir Rusija iš tiesų nori būti suvereniomis valstybėmis, jos turėtų melstis, kad Mnuchin’as atkirstų jas nuo dolerinės sistemos, eksploatuojančios jų ekonomiką. Tada Rusijai ir Kinijai tektų diegti savo pačių finansų sistemą ir išstudijuoti realią ekonomiką, vietoje to, ką kaip ekonomiką pristato Vašingtono interesams tarnaujanti propaganda.

šaltinis: globalresearch.ca

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 32

  1. Anupras says:

    Atleiskite,jei ką užgavau.Kaip sakoma viename filme „čia ne dėl savęs,tik vykdau mirusios motušės valią“.Simai,neturėjau tikslo pažeminti Tave.Tiesiog į šį portalą įvedė draugas ir į mano klausimą „kokie žmonęs jame lankosi“ jis atsakė-“ paskaityk poros metų komentarus po tave dominančiais straipsniais ir sužinosi“ .Taip ir susidariau nuomonę apie pastovius komentatorius.Aš moku gerai tik dvi kalbas: rusų ir lietuvių.Anglų man labai nepatinka ir mano aplinkoje nereikalinga.Aš užsiimu medienos verslu ir man išoriniai partneriai nereikalingi,nes manau,turiu saiką pinigams,gerbūviui.Man svarbiausia mano šeima,ji man yra alfa ir omega.Labai rūpi santykiai su kaimynais,nes bėdai atsitikus pirmiausiai jie suteikia reikiamą pagalbą ir aš atsilyginu tuo pačiu.Kasdien nelakstom su pyragais,tačiau bendraujame kaip giminaičiai.Vakar apsipykome,šiandien glėbesčiuojamės,nes mes paprasti eiliniai savo šalies žmonės.Mes mylime savo šalį,savo kalbą ir gyvenam Aukštaitijos provincijoje,netoli Vilniaus prie nuostabios Šventosios upės.Anksti ryte ar pavakare išėjęs su savo vilkšuniais aš dažnai stebiu prabėgančią stirną,ar lapę ir girdžiu tokių paukščių balsus,kad įrašus galėčiau daryti.Tai stiprina norą gyventi savo šalyje,nors valdžia visaip „kiša pagalius“ kad aš tapčiau darbo biržos slenksčio minėju,tačiau būtent dėl to tik stiprėja meilė savo kraštui ir ryžtas kas bebūtų likti ČIA. Man 51 metai,bet tai netrukdo domėtis naujovėmis,aktualijomis ir stengtis suprasti kodėl yra taip o ne kitaip.Užuojauta Tau Simai,kad turi tąsytis po svetimas lovas.Tai tavo pasirinkimas ir gal būt likimas.Mums sunku čia,tokiems kaip tau nelengva svetur.O kalbų mokėjimas intelekto nepadidina.Tik mėšlo daugiau smegenyse prikrauna.Juk viskas ką reikia mes turime savo širdyje,tik tam suprasti reikia abiejomis kojomis stovėti ant savo gimtos žemės.Ji duoda jėgų ir vilties.Bet čia vėlgi kiekvieno asmeninis pasirinkimas.Gerai parašė toks sigitas eilinis po kažkuriuo straipsniu „lietuvis už pinigus bet ką padarys“ tai pusiau lenkas serga už mus,prigimtinės teisės turėtojus.Galbūt per daug prirašinėjau neįdomaus,tačiau aš gilinuosi į čia gyvenančius.Su pagarba Simai ir linkiu sėkmės

  2. simas simaitis says:

    Visiškai teisingai. Čia apsipykai, čia vėl glėbesčiuojies. Čia viskas tvarkoje. Kaip jau rašiau, kad kiekvienam savo. Kiekvienas turi nugyventi savo gyvenimą, kad po to nereiktų gėdytis ir raudonuoti. Aš irgi padariau savo pasirinkimą ir nesiblaškydamas einu į priekį. Tai mano pasirinkimas ir niekas jo iš manęs neatims. Todėl ir esamų dalykų mątymas matomai kitoks. O ar tai blogai ar gerai, kaip jau minėjau, gyvenimas parodys. Pokyčiai eina septinmyliais batais, mes visi dar šitą viską dar išgyvensime.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top