„Pabėgėlių čia niekas nekvietė“

2015, 7 rugsėjo, 1:03 | kategorija Ideologija | atsiliepimų (2) | peržiūrų 674 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Der Spiegel

pabegeliai

Pabėgėlių krizė eilinį kartą skaldo Europą, rašo Der Spiegel. Valstybės ES narės, ypač iš Rytų Europos, priešinasi jų skirstymui pagal fiksuotas kvotas.

Sudėtinga situacija susiklostė Vengrijoje: šiomis dienomis tūkstančiai pabėgėlių susikaupė Budapešte, verždamiesi vykti toliau – į Austriją ir Vokietiją. Audringos scenos – ne retenybė, rašoma straipsnyje.

Tačiau Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas nemano, kad jo šalis turi problemą. Ketvirtadienį jis pasakė apie migrantų bangą: „Tai ne Europos problema. Tai Vokietijos problema“. Galų gale niekas iš pabėgėlių nenori likti Vengrijoje, visi veržiasi į Vokietiją.

paveiksl4lis

Be to, Orbanas išreiškė abejonę dėl prieglobsčio suteikimo musulmonams. Kaip išsireiškė premjeras, Europa vargu ar sugebės išsaugoti savo krikščioniškų vertybių sistemą. „Jeigu mes užversime į tai akis – europietiška idėja gali tapti mažumos iliuzija nuosavame kontinente“, – pridėjo Orbanas.

Ir Orbanas nėra vienišas su savo požiūriu, sakoma straipsnyje. Kitų Rytų Europos šalių valdžia taip pat, kaip ir vengrai, išreiškia pasirengimą priimti tik ribotą pabėgėlių skaičių, pateikdami pačius įvairiausius paaiškinimus savo atmetančiai migracinei politikai – nuo silpnos, lyginant su Vakarų Europa ekonomikos iki teroro pavojaus arba paprasčiausio patyrimo trūkumo migracijos klausimais.

Ewa Kopacz

Prieš aukštesnes pabėgėlių priėmimo kvotas pasisako, pavyzdžiui, Lenkija. Kaip pažymėjo lenkų premjerė Ewa Kopacz, versti valstybes priimti daugiau pabėgėlių, nei jos gali priimti, yra „visiškai kontrproduktyvu:“. Lenkijos valdžia ypač mėgsta nurodyti į tai, jog šalis jau suteikė prieglobstį daugybei žmonių iš Ukrainos, praneša žurnalistai.

Čekijos prezidentas Miloš Zeman, kaip rašoma toliau, taip pat neseniai pareiškė: „Pabėgėlių čionai niekas nekvietė“. Jis patikslino, jog jo šalis galėtų priimti daugiau ukrainiečių pabėgėlių, todėl, kad jie „geriau integruojasi į visuomenę, nei musulmonai“.

Miloš Zeman

Esamu metu, pasakė Zeman, dauguma atvykstančių – tai ekonominiai migrantai, kuriuos reikia ne talpinti pabėgėlių stovyklose, o iškart deportuoti“. Jis nurodė į pavojų to, jog tarp jų gali būti teroristinių organizacijų „agentų“, tame tarpe ir „Islamo valstybės“. Trečiadienį čekų vyriausybė pareiškė, jog daugiau nebesiųs Sirijos piliečių atgal į Vengriją, o praleidinės juos į Vokietijos teritoriją.

Robert Fico

Slovakijos vyriausybė su premjeru Robertu Fico, savo ruožtu iššaukė ES susierzinimą pareiškimu, jog Slovakija priims išimtinai sirijiečius-krikščionis. Tai ne Slovakija sukėlė humanitarinę katastrofą Libijoje, Irake ir Sirijoje, ir ji neneša jokios atsakomybės už situaciją šiose valstybėse, pareiškė valdžia. „Mes negalime leisti to, kad kažkas verstų mus prisiimti atsakomybę už šiuos žmones“. Prie viso to, vyriausybė pažymėjo, jog šių pabėgėlių integracijos perspektyvos yra minimalios – esą, Slovakijai nepavyko integruoti į visuomenę net vietinių čigonų.

Dalia Grybauskaitė

Analogiško požiūrio taško prisilaikoma ir Baltijos šalyse. Pasak Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės, pabėgėlių skirstymas ES viduje yra „neteisingas ir neracionalus“. Kol kas Lietuva sutiko priimti 325 pabėgėlius iš Afrikos šalių ir Artimųjų Rytų. Tai nėra „šventas nekintamas skaičius, pasakė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, tačiau jis taip pat pabrėžė:„Privalomos kvotos nesprendžia problemos. Todėl mes norime padėti tik tiems, kas bijosi dėl savo gyvybės ir bėga nuo karo, o ne tiems, kas nori pagerinti savo materialią padėtį“

Taavi Rõivas

1,3 milijono gyventojų turinčios Estijos valdžia pareiškė, jog pasiruošusios savanoriškai priimti nuo 150 iki 200 žmonių, rašoma straipsnyje. Pasak estų premjero Taavi Rõivas, afrikiečių pabėgėlių integracija taps labai sudėtinga užduotimi šaliai. Dar daugiau, socialinės apsaugos ministras Margus Tsahkna pasisakė už pabėgėlių priėmimą teikiant pirmenybę migrantams-krikščionims, kadangi Estija „priklauso krikščioniškajai kultūrai“. Anot jo, pirmiau, nei į Estiją atvyks pirmieji pabėgėliai musulmonai, saugumo sumetimais reikia uždrausti viešose vietose dėvėti burkas ir hidžabo. „Mes įpratę prie to, kad visuomenėje žmonės vaikščioja atvirais veidais“, – pastebėjo ministras.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 2

  1. kabalistas says:

    „Slovakijos vyriausybės premjerą Robertą Fico galima suprasti, sakantį: „Tai ne Slovakija sukėlė humanitarinę katastrofą Libijoje, Irake ir Sirijoje, ir ji neneša jokios atsakomybės už situaciją šiose valstybėse“. Be niekaip negalima suprasti mūsų prezidentės pozicijos: „pabėgėlių skirstymas ES viduje yra „neteisingas ir neracionalus“. O juk siuntėme savus didvyrius griauti Irako, palaikėm Libijos, Sirijos  naikinimą…  Nu, nebent pati viena Gribauskaitė dėl „teisigumo ir racipnalumo“ visus pabėgėlius nori apgyvendinti savo rezidencijoje.

  2. Mindaugas says:

    Blogybių priežastis – ne imigrantai, kurių atvykimas tėra tik agresyvaus imperializmo pasekmė – bet viešpataujanti kapitalistinė santvarka su ja aptarnaujančiu politiniu „elitu“, prieš Briuselį keliaklupsčiaujančios sisteminės politinės partijos. Prieš jas, o tame tarpe ir prieš pačią pagrindinę masinės imigracijos, žmonių bėgimo iš savų šalių į Europą priežastį, ir turėtų vienytis bendrai kovai tiek Europos tautos, tiek ir Artimuosiuose Rytuose gyvenantys, tiesiogiai nuo JAV imperializmo kenčiantys žmonės.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top