Paskutinis Asandžo iššūkis – Naujasis totalitarizmas

2014, 29 rugsėjo, 18:46 | kategorija Metodologija | 1 atsiliepimas | peržiūrų 448 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlisWikiLeaks įkūrėjas rimtai atakuoja Google: „Jų verslas – milijonų žmonių sekimas“, rašo Fabio Kjuzi (Fabio Chiussi) La Repubblica laikraščio straipsnyje.

Džulianas Asandžas (Julian Assange) savo naujoje knygoje „When Google Met WikiLeaks“ (Kai Google susitiko su WikiLeaks), rašo: „Jei norite susidaryti ateities paveikslą, įsivaizduokite Google akinius, kuriuos bando prastumti Vašingtonas“.

Asandžas įsitikinęs, kad Google yra ne tik JAV vidaus politikos instrumentas, bet ir struktūra, galinti sukurti naują totalitarizmo formą, rašo straipsnio autorius.

Totalitarizmas, pasak Asandžo, atsirado nacistinėje Vokietijoje ir Tarybų Sąjungoje. „Tačiau aš nenoriu taip paprastai sulyginti to su brutaliu nacistiniu režimu, nes Google dar nepriartėjo prie šios ribos. Bet totalitarizmo siekis jau yra pastebimas“, – sako Asandžas.

„Iš esmės, Google verslo modelis – špionažas. Kompanija uždirba maždaug 80 % pelno rinkdama, sistemindama, saugodama ir indeksuodama informaciją apie žmones, sukurdama naudotojų paskyras, kad nuspėtų jų interesus bei veiksmus. Paskui tas paskyras ji parduoda – daugiausia reklamos davėjams, taip pat ir kitiems interesantams. Todėl Google darbo esmė visiškai identiška JAV Nacionalinio Saugumo Agentūrai (NSA)“ – teigia Asandžas.

Google, kaip kompanijos, ir Lario Peidžo (Larry Page), kaip jos įkūrėjo, įmonės vizija totalitaristinė: kiekvienas, užsidėjęs Google akinius, atsidurs kompanijos akiratyje – taps žinoma, į ką jis žiūri, su kuo susitikinėja, bus nustatytas automobilių sekimas, jis gaus patarimus, ką daryti ir ko nedaryti. Ir viskas vardan to, kas vadinama efektyvumo didinimu, visiškai nutylint apie totalaus sekimo sistemą, sako Asandžas.

La Repubblica

vertė: Darius Dimbelis

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

1 Atsiliepimas

  1. Joris says:

    Daugelis stambiausių JAV kompanijų (AOL, Microsoft, Google) priklauso tam tikram verslininkų ratui, anot kai kurių šaltinių, ir vieningą nacionalinį bruožą turinčiam. Kad googlas renka info apie vartotojus gana dažnai tenka išgirsti internete (pvz. naršyklė google chrome). Feisbukas taip pat priklauso tokių „firmų“ kategorijai. Kas įkėlinėjo kokias nors savo ar pažįstamų fotografijas į feisbuką, manau susidūrė, kai pats tinklalapis išrinkdavo veidus iš fotkių ir „prašydavo“ juos įvardinti (vardas pavardė). Viskas labai šaunu, tačiau kai didelė dalis infos apie asmenį laisvai prieinama praktiškai visiems, o specams ypač, tai reiktų susimąstyti, ką vertą skelbti feisbuke (puikiai susieja visus e-mail adresus su feisbuko profiliu, net jei pats to nesi padaręs). Taigi jokios privačios info apie save, savo tikrą pavardę ar vardą, manau, skelbti nederėtų. o tai vieną kartą gali nutikti tokia istoriija kaip JAv, kai vienas FTB pareigūnas gavo sąrašą žmonių, kuriuos reikalinga pašalinti (berods tai buvo istorija apie milijoną karstų, parengtų kažkokiai operacijai pačios JAV viduje. – Operacija „neišdegė“.) ir tame sąraše aptiko savo pavardę. Rekomenduočiau neskelbti feisbuke savo vaikų fotografijas, jeigu jas galimas susieti su realiu asmeniu ir pavarde. O jeigu kokia nors info jau paskelbta, tai nelaikyti jos amžinai, o po tam tikro laiko ištrinti (nėra ko lengvinti darbą parazitams).

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top