- Sarmatai - https://www.sarmatas.lt -

Paskutinis Asandžo iššūkis – Naujasis totalitarizmas

paveikslėlisWikiLeaks įkūrėjas rimtai atakuoja Google: „Jų verslas – milijonų žmonių sekimas“, rašo Fabio Kjuzi (Fabio Chiussi) La Repubblica laikraščio straipsnyje.

Džulianas Asandžas (Julian Assange) savo naujoje knygoje „When Google Met WikiLeaks“ (Kai Google susitiko su WikiLeaks), rašo: „Jei norite susidaryti ateities paveikslą, įsivaizduokite Google akinius, kuriuos bando prastumti Vašingtonas“.

Asandžas įsitikinęs, kad Google yra ne tik JAV vidaus politikos instrumentas, bet ir struktūra, galinti sukurti naują totalitarizmo formą, rašo straipsnio autorius.

Totalitarizmas, pasak Asandžo, atsirado nacistinėje Vokietijoje ir Tarybų Sąjungoje. „Tačiau aš nenoriu taip paprastai sulyginti to su brutaliu nacistiniu režimu, nes Google dar nepriartėjo prie šios ribos. Bet totalitarizmo siekis jau yra pastebimas“, – sako Asandžas.

„Iš esmės, Google verslo modelis – špionažas. Kompanija uždirba maždaug 80 % pelno rinkdama, sistemindama, saugodama ir indeksuodama informaciją apie žmones, sukurdama naudotojų paskyras, kad nuspėtų jų interesus bei veiksmus. Paskui tas paskyras ji parduoda – daugiausia reklamos davėjams, taip pat ir kitiems interesantams. Todėl Google darbo esmė visiškai identiška JAV Nacionalinio Saugumo Agentūrai (NSA)“ – teigia Asandžas.

Google, kaip kompanijos, ir Lario Peidžo (Larry Page), kaip jos įkūrėjo, įmonės vizija totalitaristinė: kiekvienas, užsidėjęs Google akinius, atsidurs kompanijos akiratyje – taps žinoma, į ką jis žiūri, su kuo susitikinėja, bus nustatytas automobilių sekimas, jis gaus patarimus, ką daryti ir ko nedaryti. Ir viskas vardan to, kas vadinama efektyvumo didinimu, visiškai nutylint apie totalaus sekimo sistemą, sako Asandžas.

La Repubblica

vertė: Darius Dimbelis