Patriotiškumo ašara – „VISKĄ MATANČIOJE AKYJE“.

2020, 8 rugsėjo, 7:00 | kategorija LPT | 4 komentarai | peržiūrų 299 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Alvydas Malinauskas

Užtikęs virtualioje erdvėje (facebook) žinią, kad Utenos krašte, Vyžuonų seniūnijoje, Dvarašilio miške kasamas bunkeris – sutrikau. Pasirodo tai atkuriama partizanų slaptoji vieta – PAMINKLAS.

Alvydo Malinausko atrasta, kad šioje vietoje 1946 m. rugpjūčio 27 d. Utenos aps. Vyžuonų vls. Dusynių k. apylinkėse Dvarašilio miške įrengtame bunkeryje kautynėse su MVD Vyžuonų vls. poskyrio karine-operatyvine grupe žuvo partizanai: Vytauto apygardos Liūto rinktinės Beržo kuopos būrio vadas Petras Dubrava-Stumbras, Jonas Zabulionis-Dainius, Juozas Zabulionis-Liūtas, Antanas Šapoka-Uosis, Juozas Šukys-Linksmutis.

Man, kaip dailininkui, vaizduotėje pirma mintis atėjo piešinys – „VISKĄ MATANČIOJI AKIS“.

Susisiekiau su A.Malinausku ir pasisiūliau sukurti šiam įvykiui plakatą ir padovanoti padėkas: A.Malinauskui, V.Juodkai ir V.Vaiginiui. Kodėl šį rašinį pradėjau nuo žodžio AŠARA.

Šį kart, tai patriotiško ir džiaugsmo ašara, matant, kad A.Malinauskui nors ir sėdinčiame neįgalumo vežimėlyje, nesvetimas įgimtas garbingumo, žmoniškumo ir patriotiškumo jausmas. Jis puikiai parodo, kad mūsų išlikimo kaina: įamžinti istorinės atminties akimirkas, kurios stiprina tikėjimą sava TAUTA, savom jėgom ir drąsa, pavyzdys jaunajai kartai.

Bijau suklysti, bet kada buvome tremiami, kankinami, žudomi – DIEVIŠKOJI AKIS tik stebėjo.

1991 metai daug kam įkvėpė drąsos, vilties sąjūdis augino laisvės sparnus, kuriuos TSRS kariuomenė greitai ir apkarpė. Alvydui Malinauskui, panorusiam apginti Lietuvos Respublikos laisvę 1991 m. sausio 11 d. sovietams šturmuojant Spaudos rūmus Vilniuje, buvo sumuštas automato buože, ko pasekoje, po sužaloto stuburo traumos, tapo invalidu.

Sugrįžęs į savo tėviškės namus, dėmesį skiria renginiams, žygiams, kurie skatina tautinį sąmoningumą, pilietišką orumą ir paveldo išsaugojimą. Suderinę savo širdies trispalvę, įsiklausykime į varpų aidą, sklindantį iš TAUTOS patriotiškumo palikimo. Palikime vietos šeimos židiniams su piliakalnių aukurais, kuriuose dega vilties ugnis, susidraugaukime su vėjais, kurie apgintų MŪSŲ TIESĄ.

Dailininkas Tautvilas Rinkevičius, Kaunas, Lietuva

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 4

 1. Vytas says:

  Priminsiu, kad V.Landsbergio kompanjonės D.Grybauskaitės nurodymu epizodas per spaudos rūmų užgrobimą iš bylos buvo išbrauktas. Motyvas – TSRS pareigūnai vykdė savo pareigas, o pasipriešinti lietuviai neturėjo tam teisės. Todėl jokių pretenzijų pareikšti negalima. GRAŽUMĖLIS.

 2. GRAŽI says:

  ILIUMINATORIŲ reklama. Kiek davė? Rinkewičiau?

 3. Kali juda says:

  Iš veiksmo – atoveiksmio dėsnio ( karmos) išplaukia, kad geriems žmonėms blogi dalykai nenutinka. Kaip ir kad, jei blogais veiksmais „kyli“ – tik tam , kad iš aukščiau nukristum. Kurių amžių veiksmai sąlygojo tremtį ir okupaciją – ne esmė. To praeities skausmo nepaleidus ( ir neatleidus) – skausmas bus priežastis ateities bedoms-skausmams. Ir taip sukasi karmos ratai. Kiekvienam savas laikas pasakyti – gana. Ir paleisti traumas.
  Ir joks tai nepatriotizmas, sedeti mentaliniam bunkerį. Tai tiesiog trauma.

 4. Kali juda says:

  Iš veiksmo – atoveiksmio dėsnio ( karmos) išplaukia, kad geriems žmonėms blogi dalykai nenutinka. Kaip ir kad, jei blogais veiksmais „kyli“ – tik tam , kad iš aukščiau nukristum. Kurių amžių veiksmai sąlygojo tremtį ir okupaciją – ne esmė. To praeities skausmo nepaleidus ( ir neatleidus) – skausmas bus priežastis ateities bedoms-skausmams. Ir taip sukasi karmos ratai. Kiekvienam savas laikas pasakyti – gana. Ir paleisti traumas.
  Ir joks tai nepatriotizmas, sedeti mentaliniam bunkerį. Tai tiesiog trauma. Aišku teoriškai šneketi yra n kartų lengviau nei praktiškai paleisti :)
  Ir pačio protas taip pat veikia – pradžiai praeitas skausmas – partizanų laikų, paskui carinės imperijos, paskui lenkų bandymas suryti, paskui fanatikų „kileriu“ brolijos skerdynės, paskui …. ir paskui suvokimas, kad prie ko čia aš. Čia juk kolektyvinė atmintis į asmeninį gyvenimą braunasi. Kaip sakoma, reik atidirbt kolektyvinę karmą. O kur dar asmeninė, giminės, laikmečio, žemės karmos…

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top