Polas Kreigas Robertsas: Rusija Vakaruose partnerių neturi

2016, 23 rugsėjo, 19:34 | kategorija Ideologija | 6 komentarai | peržiūrų 709 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paulcraigroberts.org

Polas Kreigas Robertsas

Rusijos valstybė kaskart daro tą patį, tačiau kiekvienu atveju tikisi kitokio rezultato. Rusijos valstybė vis dar pasirašinėja sutartis su Vašingtonu, o Vašingtonas ir toliau jas pažeidinėja, savo straipsnyje rašo Polas Kreigas Robertsas.

Paskutinis kartas, kurį Einšteinas apibūdintų kaip beprotybę, buvo neseniai pasirašytas susitarimas dėl ugnies nutraukimo Sirijoje. Vašingtonas nutraukė sutartį ir pasiuntė JAV oro pajėgas bombarduoti Sirijos armijos pozicijų. Žuvo 62 sirų kariai, dar 100 buvo sužeista. Taip buvo pravalytas kelias naujoms „Islamo valstybės“(IV) atakoms.

Rusija užbėgo Vašingtonui už akių 2015 metų rugsėjį, kai rusų oro pajėgos buvo pasiųstos į Siriją bombarduoti „IV“ pozicijų ir taip suteikdamos galimybę Sirijos armijai atstatyti iniciatyvą. Rusija pirmavo kovoje su IV, tačiau netikėtai išvedė savo pajėgas, nebaigusi darbo. Tai leido Jungtinėms Valstijoms ar jų agentams atnaujinti tiekimą Islamo valstybei, kuri atnaujino savo atakas.

Taigi, Rusijai teko grįžti į Siriją. Tačiau pertraukos metu ten įstrigo Vašingtonas. Dabar organizuoti oro atakas rusams tapo sudėtingiau, o Vašingtonas apie jas perspėja „IV“, ir, gali būti, Turkiją, kuri numušė rusų lėktuvą. Vis dėl to, Sirijos armija atkovojo dalį teritorijos.

Tačiau, kaskart pergalei sutrukdydavo tai „taikos derybos“, tai „paliaubos“. O tuo metu Jungtinių Valstijų palaikomos pajėgos persigrupuodavo. Todėl karas, kurį Rusija ir Sirija jau galėjo laimėti, tęsiasi. Ir į šį karą įtraukiamas naujas elementas – dabar Vašingtonas tiesiogiai atakuoja Sirijos armiją.

Amerikos kariškiai tvirtina, jog jie galvojo, kad neva atakuoja „IV“. Tačiau, susimąstykite bent minutėlei. JAV tvirtina, jog ji – karinė valstybė. Ji šnipinėja visą pasaulį, netgi asmeninį savo europietiškų vasalų elektroninį paštą bei telefoninius pokalbius. Visgi, visa ši šnipinėjimo galybė neteko savo galios, kai reikėjo atskirti žinomas Sirijos armijos pozicijas nuo „IV“. Jei mes tuo tikime, tai turėtume daryti išvadą, jog JAV karinėje srityje yra nekompetentingos.

O atsitiko štai kas: dar iki dabartinių „paliaubų“ rusai turėjo galimybę atakuoti džihadistus, kuriuos palaiko JAV. Bet JAV negalėjo tiesiogiai atakuoti Sirijos pajėgų – tik per savo patikėtinius džihadistus. Tad JAV pasinaudojo „paliaubomis“, kad sukurtų precendentą su koalicijos partneriais tiesiogiai atakuodamos Sirijos armiją.

Rusai, kurie beveik laimėjo karą, savo dėmesį nukreipė į „taikos derybas“ bei „paliaubas“, kurias JAV panaudojo tam, kad į konfliktą įvestų tiesioginius Vašingtono veiksmus.

Lieka paslaptis, kodėl Rusijos valdžia mano, jog Vašingtonas ir Maskva Sirijos problemų sprendime turi bendrų interesų. Vašingtono interesas – pašalinti Asadą ir grąžinti Siriją į chaosą – tokį pat, koks šiuo metu yra Libijoje ir Irake. Rusijos interesas – stabili Sirija, kaip tvirtovė kovoje prieš džihadizmo plėtrą. Labai keista, kad Rusijos valdžia yra taip blogai informuota, kad mano, jog Maskva su Vašingtonu turi bendrų interesų kovoje su terorizmu tuo metu, kai terorizmas yra Vašingtono ginklas destabilizuojant Artimuosius Rytus.

Nejau rusų tokia trumpa atmintis? Vašingtonas žadėjo Gorbačiovui, kad, jei jis leis suvienyti Vokietiją, NATO į rytus nepajudės nė per colį. Tačiau juk Klintono režimas NATO dislokavo tiesiog prie Rusijos sienos.

Neokonservatoriai pirmieji palaidojo pažadą nenaudoti branduolinio ginklavimosi, o JAV karinėje doktrinoje šių ginklų naudojimas pakilo į pirmojo smūgio lygmenį.

Obamos režimas įvykdė valstybinį perversmą Ukrainoje ir buvusioje Rusijos sudėtyje teritorijoje į valdžią pastatė amerikiečių marionetes. Marionečių vyriausybė sukėlė karą prieš rusus, gyvenančius Ukrainoje, išprovokavo judėjimą dėl atsiskyrimo nuo jos, kurį Vašingtonas klaidingai vadina „Rusijos įsiveržimu ir aneksija“.

Kaip ten bebūtų, Rusijos valstybė mano, kad Vašingtonas yra toks partneris, su kuriuo jie turi bendrų interesų ir gali tartis.

Suprask, kad nori!

Straipsnio autorius – Polas Kreigas Robertsas (Paul Craig Roberts), buvęs JAV iždo sekretoriaus padėjėjas ekonomikos politikos klausimais, „Wall Street Journal“ žurnalistas, vyresnysis mokslinis bendradarbis Standford Universitete, William E. Simon pirmininkas politinėje ekonomikoje Strateginių ir Tarptautinių Studijų centre, Džordžtauno Universitete, Vašingtone.

parengė: Darius Dimbelis

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 6

 1. Panzer says:

  Taip vadinamu“demokratiškų“ vakarų politika aiški, kuria aiškiai apibūdino Lavrovas JT. Liūdniausiai, kad Lietuva prisideda prie to ir galima sakyti atsakinga,savo sutikimu, už aukas Sirijoje, o svarbiausia Ukrainoje. Ugningas kalbas ir karštas bulkutes dalino Kijeve. Lietuvos užsienio politika kaip niekad šlykšti ir keista, kad Lietuvoje tik maža dalis žmonių mąsto…

 2. Myndė says:

  Visų pirma, tai Lietuva neturi jokios užsienio politikos – tiesiog, saujelė šunyčių skalija pagal šeimininko komandas. Beje, turiu įtarimą, kad pagal šeimininko iš Rytų komandas skalija kur kas daugiau ir garsiau, nei įprasta manyti. Visų antra, Lietuva ir negali turėti užsienio politikos kaip kvazivalstybė, arba valstybė – limitrofas. Visų trečia, Lietuva ir negali būti valstybė, nes valstybei būtini piliečiai pasiekę tam tikrą sąmoningumo lygį.

 3. Egis says:

  Kodel Sarmate,šis autorius toks populiarus? Kodel,nei sykio,dar nemačiau Navalno straipsnio? Na atrodo,kad Mynde,šį kartą,pataike į dešimtuką.Keisčiausia,kad skirtingų pažiūrų komentatoriai vienijasi po viena veliava-Kremliaus veliava.Pvz.a-la-labai tikinti ponia Dalia su atvirai-komunistuojančiu draugu Mindaugu.Rodos,turėtu būti nesuderinami priešininkai,tačiau jie puikiausiai sutaria.

 4. egis says:

  Egiui – bendravardi, vėl mes susidūrėme būdami skirtingų nuomonių apie vieną ir tą patį dalyką – ar ne keista, žinant, kad mes abu lietuviai ir pagal viską turėtume bendrai panašiai žvelgti į tuos pačius dalykus?

  Na, bet yra kaip yra, todėl, kol neatsakė kiti pabandysiu atsakyt į jūsų klausimą apie tai, kodėl šis autorius toks populiarus Sarmate. Viena paprasta priežastis – Sarmatai yra nekomercinis tinklapis ir savo autoriams bei vertėjams nemoka jokių pinigų, todėl tie autoriai patys renkasi ką jiems versti į lietuvių kalbą ir k1 ra65yti apskritai. Jeigu straipsnis neprieštarauja redakcijos taisyklėms (o jos maždaug visur panašios) – tai jis spausdinamas.

  Dabar dėl antro jūsų klausimo – kodėl niekada nematėte Navalno straipsnio. Manau tik todėl, kad niekas to straipsnio nė nebandė verst į lietuvių kalbą, nes nelaikė jo kažkiek vertu jų pastangų.

  Nes protingas ir argumentuotas straipsnis visada vertas daugiau, nei juo grindžiama ideologija (mano nuomone).

  Todėl, jei jūs išversite akivaizdžiai logišką ir protingą Navalno straipsnį (jei tokių yra) – redakcija (tikėtina) jį išspausdins, bent jau vien tam, kad parodyti ko jis vertas.

  Imsitės vertimo bendravardi? :)

 5. pestininkas says:

  O aš teigiu, kad Kreigas priklauso pasaulio valdovu chebrai!Nes kas kalba priėš juos, senai pakasti po nelaimingu atsitikimu, ar staigiu mislingu mirčiu!Tai jau daugelis žmoniu suvokia po saule, bet čia žiuriu ira komentuojančiu apiė priėšpriėša tarpR.F. ir vakaru, taigi eilini karta suprantu su liudesiu, kad žmogaus protu manipuliuoti labai lengva!Pabuskit gi žmonės ir iš to sapno, pakol netapot faršu šeimininku mėsmalėje!Musu šaliu lyderiai tik marionetės ju rankose!

 6. Dalia says:

  Tai sakai, Egi, “žiūri į knygą, bet matai špygą“? Na ką padarysi, ką nori tą matai… Špygą, tai špygą….

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top