Politinės partijos pasirašė susitarimą iki 2030 metų padidinti kariuomenės finansavimą sieksiantį 1,5 milijardo eurų

2018, 11 rugsėjo, 17:39 | kategorija Ekonomika | atsiliepimų (14) | peržiūrų 449 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Nuotraukoje – PKM BOXER prototipinė versija ( aut. Ieva Budzeikaitė)

Seimo politinės partijos pasirašė susitarimą, kuriuo įsipareigojo iki 2030 metų nuosekliai didinti kariuomenės finansavimą iki 2.5 procento BVP, kas sudarys 1,5 mlrd eurų.

infa.lt primena, jog 2017 metų BVP siekė 41,8 milijardo eurų. Todėl, teoriškai skaičiuojant, jog BVP iki 2030 metų išliks toks pat, šie 2.5 procento sieks daugiau, nei 1 milijardą eurų mokesčių mokėtojų pinigų.

Tačiau, kadangi Lietuvos BVP augimas pastaraisiais metais siekė nuo 2 iki beveik 4 procentų, ir paėmus už kasmetinį vidurkį 3 procentus, galima prognozuoti, jog iki 2030-ųjų Lietuvos BVP pasieks 61,4 milijardo, iš kurių 2,5 procento karo išlaidoms sudarys 1,5 milijardo eurų.

2018 metų valstybės biudžete numatyta 1, 3 milijardo eurų lėšų švietimo išlaidoms.

Sveikatos apsaugai skirta arba Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetas 2018-iems metams sudarys 1.76 milijardo eurų.

Pensijoms 2018 metais bus skirta 2,9 milijardo eurų.

Po to, kai rugsėjo 10 dieną buvo pasirašytas Lietuvos Seime atstovaujančių partijų susitarimas „Dėl Lietuvos gynybos politikos gairių“, Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis pasakė :

„Susitarimo pasirašymas yra svarbus politinio sutarimo gynybos ir saugumo klausimais įrodymas, užtikrinsiantis tolimesnį krašto apsaugos stiprinimą ir kariuomenės modernizavimą“, – sakė krašto apsaugos ministras.

Susitarimas apima pagrindines Lietuvos gynybos politikos nuostatas, tinkamo gynybos finansavimo užtikrinimą, Lietuvos kariuomenės stiprinimą ir personalo iššūkių sprendimą, karo tarnybos patrauklumo bei visuomenės ir valstybės institucijų atsparumo hibridinėms grėsmėms didinimą.

Sutarta, kad 2022 m. bus sprendžiama dėl galimybės įvesti visuotinę karo prievolę

NATO susitarimas įpareigoja aljanso šalis-nares skirti bendrai gynybai 2% nuo BVP.

Susitarimą partijų vardu pasirašė:

Lietuvos liberalų sąjūdžio pirmininkas – Eugenijus Gentvilas
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas – Ramūnas Karbauskis
Lietuvos socialdemokratų darbo partijos pirmininkas – Gediminas Kirkilas
Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas – Gabrielius Landsbergis
Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos pirmininkas – Valdemar Tomaševski
Partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas – Remigijus Žemaitaitis

Pilną susitarimo tekstą galite atsisiųsti čia:

  Partijų susitarimas dėl LR karo išlaidų pasieksiančių 1,5 mlrd €u, iki 2030 m. (362,7 KiB, 2 357 atsisiuntė)

♦◊♦◊♦

Ar sutinkate su tuo, kad lietuviai turėtų dvigubą pilietybę?

 • Ne, nesutinku (55%, balsų: 206 )
 • Taip, sutinku (33%, balsų: 125 )
 • sutinku su tam tikromis išlygomis (8%, balsų: 31 )
 • Neturiu nuomonės (3%, balsų: 12 )

Viso balsavusių: 374
Pradėta - 2019-03-25 @ 12:04
Pabaiga - Nepasibaigusi

Leidžiama ... Leidžiama ...

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 14

 1. Vytas says:

  Pirmiausia, galėjo susitarti ir dėl 10-20 procentų. Koks skirtumas, juk net 50 procentų , skirtų karui, absoliučiai negarantuoja jokio saugumo. Antra, tai antikonstitucinis dalykas ir tas susitarimas yra iš viso niekinis, nes dargi visos partijos kartu paėmus tesudaro kelis procentus nuo gyventojų skaičiaus. Trečia, nustebino tai, kad į šią avantiūra įsivėlė tvarkiečiai, Žemaitaitis tuo pasirašė sau politinės mirtie nuosprendį ( apie kitų partijų vadus net nekalbu – tai žmones, pardavę savo dūšias velniui, t.y. pinigams. Jie kitaip pasielgti jau negalėjo, užatlantinis gaspadorius nurodė – turi kirti ne du, bet 40). Dargi valstiečiai neatsilaikė. Reziumė: rinkimų įstatymas turi būti keičiamas, rinkimai turi vykti tik vienmandatinėse apygardose.

 2. konkurencijos nėra says:

  Tik vienmandatėse ir BŪTINAI su galimybe atšaukti liaudies tarną!

 3. Gintas says:

  Viskas dėsninga, kolonijos papuasai įteisino Lietuvos piliečių turto nusavinima. Žmonės turėtų ateiti prie seimo ir paprašyti pasiaiškinti „ponų“, kodėl gelzgaliai yra svarbiau už visuomenės poreikius! Su kuo kariauti ruošiasi? Jei su Rusija, tai būtų gerai išgirsti puolimo planą, kaip ims Maskva nusipirkom muškietom! Šitie pinigai reikalingi jautrioms visuomenės grupėms, pensininkams, vienišoms motinoms, daugiavaikėms šeimoms ir aplamai, gal galėtu mokiniams po 2 knygas nupirkti, kad nereiktu gadinti nugarų su kilograminemis kuprinėmis. Seniai viskas aišku, visuomenės poreikiams niekas nedaroma, Žalgirio stadiona nugriauti ir ofisų pristatyti, Pedagoginį sunaikinti ir pristatyti ofisų ir būtų, o pilietį dirbk kol numirsi nesulaukęs pensijos. Kur visuomeniniai pastatai? Taip ilgai tęstis negali, ateis laikas gins liaudis visus politikus ir jų chalujus be kelnių Gedimino prospektu!

 4. saul says:

  Mes visi uz pacifizma.Tik reikia ikalbeti ir musu kaimyna neskirti apie 10proc karo reikmem(pabreziu,jog ne gynybai o karo reikmem),taip pat…neokupuoti savo kaimynu,negarbinti savo buvusiu tironu( ir esamu),nuzudziusiu desimtis milijonu savo ir nesavo saliu gyventoju.Tas kaimynas jau patrumpino musu sallies teritorija 7 kartus.Zude ir degino musu piliecius,miestus ir kaimus,netgi draude rasyti ir kalbeti musu senovine kalba.

 5. konkurencijos nėra says:

  saul atostogos nenusisekė…

 6. Gintas says:

  Saul, viską ką tu sugebi, kartoti perskaitytas frazes, kurių tavo smegenys net nesupranta! Net nebandysiu rašyti kur nusišneki, nes tu siauro mąstymo. Lietuvos piliečiai nejaučia jokio priešiškumo Rusijai, tai tiesiog politikų ir tokių kaip tamsta lojimas už kelis grašius. 30 metų viskas kas daroma, tai kuriama neapykanta Rusijai. 30 metų ruošiasi karui ir šeria kariuomene ir kuo toliau tuo daugiau piliečių pinigų išleidžiama kažkokiam artėjančiam karui, gal užteks? Mes baigiam pavirsti į kažkokią laukinę gentį kur švietimui skiriama tiek pat kiek karui! Vokietija neskiria tiek kiek norim skirti mes tai normalu? Lietuva nesugeba rūpintis pati savimi, visada ieško sau pono!

 7. saul says:

  Atostogos buvo puikios ,nes……. ne rusijoj atostogavau ir( tuo paciu)Kremliaus propogandos neskaiciau..Didelis ACIU uz Jusu rupesti.DDD

 8. saul says:

  As ,ponai,esu labai sujaudintas Jusu susirupinimu mano esybe,issilavinimu ir IQ.Vistik,noreciau priminti,jog vertetu komentuoti straipsni o ne mano komentarus.Visiskai nesiruosiu veltis i diskusijas su troliais,pas kuriuos seniai nebelike jokios garbes,nei sazines.Pasikartosiu,kad kas nemaitina savo kariuomenes-seria svetima.Pasidomekite,kiek skiria lesu gynybai musu kaimynai lenkai,estai,beltarusiai,jau nekalbant apie tokias salis,kaip Graikija,Izraelis,ar rusija.Malonaus pasiskaitymo !

 9. Pestininkas says:

  Soul nesidomėjo kiek pas mus kariuomenėje “ bojcai“, prie „gero aprūpinimo“ šaudyti gauna?! Kaip manai prastai išmokytas ilgai atsilaikys pirmame mūšyje?! Vienas dalykas klausytis propagandos, kitas žynoti realią padėtį kariuomenėje! Turbūt kartvelų paaukojimas (gruzinų), mažai kam įdomus per 8 dienų karą? Kaip buvo sukurstyti prieš rusus, ir palikti, žmonės dalyvavę tuose įvykiuose pasakojo kad JAV kartu prisijungs kariniuose veiksmuose, bet košę teko srėbt patiems! Taip kad galite optimizmo „apsukas“ numest, variantai gali būt nelabai optimistiški, žinant karinį paruošimą!

 10. kiaune says:

  Nereik taip graudziai apie Gruzija. Amerika kaip tik liepe Sakasviliui pirmam nepulti. Bet tas uzsimane vabank pazaist.

 11. Gintas says:

  O kam šaudyti? Juk ne karui ruošiasi, o iš karo duoną valgo auksiniais šaukštais! Šauktiniai su mediniais šautuvais laksto, šaudyti jų niekas nemoko,kokia armija, koks pasiruošimas?

 12. konkurencijos nėra says:

  Vyrai ir ne vyrai: karas vyksta, norit jūs to ar ne, nuo 2013 metų…

 13. Myndė says:

  soul, „prie Smetonos“ gynybai buvo skiriama ar ne 7%… turėjom vieną iš modernesnių aviacijų Europoj… Ir po viso to – kas grąžino Vilnių ir Klaipėdą ir kas pasakė ačiū už dykai atitekusį gėrį lėktuviukų ir tankiukų pavidalu?

 14. Rimantas says:

  PROGNOZĖ: nevidonas sunaikina mūsų karines pajėgas. Lieka taikūs žmonės. Nuo likusių mūsų, spręsis ar išlaikysime nepriklausomybę. O čia esmė VIENYBĖJE.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top