Pradinė mokykla JAV atsisako atskirų berniukų ir mergaičių tualetų

2015, 17 rugsėjo, 1:01 | kategorija Metodologija | 3 komentarai | peržiūrų 726 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

govtslaves.info

Pradinė mokykla Kalifornijoje tapo viena iš pirmųjų mokymo įstaigų šalyje, pradėjusių laipsnišką atsisakymą atskirų lytį nurodančių tualetų, vadovaujantis nacionaline tendencija pripažįstant transgenderių teises.

paveikslėlis

Šalia San Fransiske esančio Miraloma miestelio, pradinės mokyklos direktorius pareiškė, jog sprendimas pašalinti atskirus tualetus berniukams ir mergaitėms iššauktas būtinybės pripažinti aštuonių studentų, neatitinkančių nurodytų genderinės identifikacijos požymių, teises.

„Mes ne tik norim, kad visi mūsų studentai jautusi saugiai… mes norime, jog jie suprastų lygybės visiems svarbą be jokių išimčių sistemos lygiu, – pasakė direktorius Semas Basas (Sam Bass). – Mes jiems pateikiame vertingą pamoką“.

Šių žingsnių imtasi visose Amerikos mokymosi įstaigose pradėjus vykdyti kampaniją palaikant studentus transeksualus.

Nors dauguma mokyklų ir koledžų Jungtinėse Valstijoje jau įrengė gender neutralius tualetus, mažai kas ryžosi pilnai atsisakyti atskirų tualetų berniukams ir mergaitėms, ir ši tema išlieka aštrių ginčų objektu.

Apie 150 mokyklos mokinių, mažame miestelyje Misurio valstijoje, paliko pamokas protestuodami prieš leidimą paaugliui transeksualui naudotis mergaičių tualetu ir persirengimo kambariu.

Keletas mokyklos tarnybos narių Hilsbore, kur yra mokykla, kilus aršiems ginčams atsistatydino.

Mokyklos direktorius Miralome pasakė, jog jie išsirinko gender-neutralius tualetus vietoje atskirų mergaitėms ir berniukams, nes tai yra teisinga.

Šiais metais direktoriaus priimtos priemonės pirmiausia palietė ikimokyklinio amžiaus ir pirmos klasės vaikus, kai tuo tarpu tualetai skirti vyresnio amžiaus vaikams bus naikinami palaipsniui artimiausių keleto metų eigoje.

Vyriausioji patarėja teisiniams klausimams žmogaus teisių organizacijoje Human Rights Campaign Elison Gil (Alison Gill), pasisakanti už LGBT teises, pasveikino tokį sprendimą.

„Gender-neutralių tualetų taikymas turi didelę prasmę, nes vietoje laukimo eilėje dabar kiekvienas gali ramiai naudotis tualetu, – sako Gil. – Tai visiems pakelia privataus asmeninio gyvenimo lygį“.

Kalifornija yra viena iš liberaliausių valstijų Amerikoje, lesbiečių, gėjų, biseksualų ir transeksualų atžvilgiu.

Human Right Campaingn duomenimis, tai tik viena iš 14 valstijų, kur įstatymu uždrausta diskriminacija besimokančiųjų atžvilgiu, pagal jų seksualinės orientacijos ar genderinės identifikacijos požymius.

Įstatymas, praeitais metais įsigaliojęs Kalifornijoje, garantuoja studentams teisę naudotis mokyklos tualetais ir dalyvauti lytinės segregacijos renginiuose, kurie atitinka jų genderinę saviidentifikaciją.

Kai kuriose mokyklose mokiniams, nepageidaujantiems dalintis tualetais su transeksualais, leidžiama naudotis pedagogų tualetais.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 3

  1. e says:

    O kokiame aukštyje įtaisė pisuarus?

  2. Lietuva aplenkė JAV says:

    Vilniaus universiteto biblioteka senai įgyvendino šią lytiškumą paneigiančią politiką. WC čia bendri ir moterims, ir vyrams.

  3. Mindaugas says:

    Sakykime tiesiai: šiandien vadinamasis Vakarų pasaulis gyvena hedonistinės vartotojiškos kultūros, nužmogėjimo ir susvetimėjimo epochą, kuriam įvairūs buržuaziniai teoretikai sociologijos ir kultūros baruose klijuoja „postmodernybės“ etiketę.Socialinė dezintegracija, narkomanija, smurtas, besaikis vartojimas bei švaistymas, apgaulingos (dez) informacijos perteklius, sekso bei seksualinių iškrypimų kultas – visa tai yra „Postmoderno“ epochos bruožai. Tačiau ar jie kilo iš kokių nors filosofų, mokslininkų ar kt. teoretikų kabinetų, ar iš realaus gyvenimo sąlygų, iš visuomenės struktūros ir raidos?Kilo jie, kaip ir visos ideologijos, iš konkrečių gyvenimo realijų. Tad jei norime suvokti šiuos degeneracinius reiškinius, turime, visų pirmiausia, analizuoti ne kurio nors autoriaus teorinę rašliavą, bet esamą santvarką kaip visumą ir jos ekonominius pagrindus; t. y. turime pažinti ir analizuoti globalinį imperialistinį kapitalizmą, nes tik pažindami bazę, galime daryti adekvačias išvadas apie antstatą apskritai bei jo sudedamąsias dalis skyrium.Būtent marksistine metodologija paremta kapitalistinės santvarkos ir pagrindinio joje esančio prieštaravimo tarp darbo ir kapitalo bei šiuolaikinių šio prieštaravimo pasireiškimų analizė priveda mus prie išvados, kad šiuolaikinė kapitalizmo santvarka (bazė) su savo buržuazine-demokratine ideologija ir politine sistema (antstatu) gyvena lėto puvimo ir išsigimimo laikotarpį, analogišką vergovinės santvarkos nuosmukiui vėlyvosios Romos imperijos agonijos laikais. Ir vėlyvoji Romos imperija, ir ikirevoliuinė Liudviko XVI Prancūzija parodė gilaus ir ciniško valdančiųjų ir privilegijuotųjų klasių moralinio nuosmukio pavyzdžius, kurie buvo ne kas kita, kaip tuometinių klasinių sistemų saulėlydžio atspindžiai. Tai ką matome dabar, ne kas kita, kaip kapitalizmo vidinis puvimas ir jame viešpataujančios klasės, buržuazijos, nuosmukio laikotarpis, kurio pabaiga, vienaip ar kitaip, tebus tik buržuazijos žlugimas.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top