Prancūzai tvirtina atskleidę pragaištingą GMO poveikį sveikatai

2012, 20 rugsėjo, 17:37 | kategorija Sveikata | atsiliepimų (6) | peržiūrų 1 578 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Prieš keletą dienų publikuotoje kontroversiškoje Prancūzijos mokslininkų tyrimo ataskaitoje dėstoma, jog žiurkes ilgą laiką šėrus populiariausiomis genetiškai modifikuotų (GMO) kukurūzų atmainomis, gyvūnų organizmuose išsivystė siaubingi augliai ir buvo pažeisti kiti vidaus organai. Mokslininkai pabrėžia, jog tyrimo rezultatai kelia nepaprastai rimtų klausimų apie GMO produktų saugumą ir biotechnologinių kompanijų patikimumą.

paveikslėlis
Štai taip atrodo visą gyvenimą GMO kukurūzais maitintos žiurkės (kairėje – tik GMO kukurūzais maitinta žiurkė, viduryje „Roundup“ purkštais GMO kukurūzais maitinta žiurkė, dešinėje – tik „Roundup“ purkštais, ne GMO kukurūzais maitinta žiurkė)

©Caen University

Pirmąsyk vykdytuose ilgalaikiuose (longitudiniuose), visą jų gyvenimą trukusiuose žiurkių eksperimentuose graužikai buvo maitinami GMO kukurūzais. Taip maitinamiems gyvūnams išaugo piktybiniai pieno liaukų navikai, buvo rimtai pažeistos kepenys ir inkstai.

Eksperimento metu paaiškėjo, jog dėl tokio pašaro žiurkės organizmo audiniuose ima formuotis nebūdingai daug navikų. Maža to, jie formuojasi kur kas anksčiau ir kur kas agresyviau nei įprastai. Ypač – patelių organizmuose, – pasakoja molekulinės biologijos specialistas iš Karališkojo koledžo Londone, GMO maisto ekspertas, dr. Maiklas Antonijo (Michael Antoniou). – Aš esu šokiruotas tokio kraštutinai neigiamo GMO poveikio sveikatai.“

Tyrimą atliko Caen universiteto (Prancūzija) mokslininkai, gautus rezultatus tikrino ir recenzavo nepriklausomi ekspertai.

Tai – pirmas mėginimas pažvelgti, kokį poveikį GMO produktai turi žiurkių organizmui, kai jos jais šeriamos visą gyvenimą (žiurkių atveju – apie porą metų). Iki šiol GMO grūdų saugumo garantijos buvo teikiamos remiantis eksperimentais su žiurkėmis, kurių metu graužikai GMO produktais buvo šeriami 90 dienų.

Genetinės kukurūzų modifikacijos griebtasi todėl, kad nereikėtų jų purkšti glifosatu (angl. – „glyphosate“) – pagrindine chemine sudedamąja dalimi kenkėjų naikinimo priemonėje „Roundup“. Šis chemikalas gaminamas manant, jog kukurūzus juo galima purkšti jiems nepakenkiant, tačiau išnaikinant piktžoles.

Naujausių eksperimentų su žiurkėmis metu, graužikai GMO kukurūzais (NK 603) buvo šeriami pagal keletą scenarijų: buvo duodama tik GMO kukurūzų; buvo duodama GMO kukurūzų, kurie buvo purkšti „Roundup“; buvo duodama kukurūzų ir vandens, kuriame nedidelėmis dozėmis buvo chemikalo „Roundup“.

Tyrėjai padarė tokias išvadas:

• 50-80 proc. patelių organizmuose per 24 mėnesius išsivystė didžiuliai augliai – iki trijų navikų viename organizme. Kontrolinėje grupėje (kuri buvo maitinama kitais pašarais) augliai išsivystė 30 proc. žiurkių.

• Iki 70 proc. patelių mirė per anksti (kontrolinėje grupėje – 20 proc.)

• Abiejų lyčių žiurkių, kurios mito GMO kukurūzais, organizmuose augliai buvo 2-3 kartus didesni už navikus, kurie išsivystė kontrolinės grupės žiurkių organizmuose.

• Patelių organizmuose didžiuliai augliai išsivystė nuo 7-ąjį eksperimento mėnesį (kontrolinėje grupėje – 14-ąjį mėnesį).

Tyrėjai tvirtina, jog augliai „pasižymėjo pragaištingu poveikiu sveikatai, nes buvo nepaprastai dideli. Todėl žiurkės pradėjo sunkiau kvėpuoti, susidūrė su rimtomis virškinimo problemomis.“

Nors patelėms augliai išsivystydavo 7 mėnesį, dauguma navikų buvo aptikti po 18 mėnesių. Anot tyrėjų, tai rodo, jog GMO produktų poveikis sveikatai gali būti nustatomas tik longitudiniuose eksperimentuose.

Tyrimui vadovavo molekulinės biologijos profesorius, GMO technologijų priešininkas Žilis-Erikas Seralinis (Gilles-Eric Seralini). Tyrimo rezultatai išspausdinti JAV mokslo tyrimų žurnale „Food and Chemical Toxicology“. Anot tyrimo vadovo, GMO kukurūzai ir „Roundup“ chemikalas „gali sukelti hormoninių sutrikimų tais pačiais biocheminiais ir fiziologiniais būdais.“

Londono Imperatoriškojo koledžo vėžio biologijos profesorius Mustafa Džiamgozas (Mustafa Djamgoz) pareiškė esąs nustebintas tokių GMO kukurūzų poveikio tyrimų rezultatų.

Mes esame tai, ką valgome, – aiškino jis. – Vėžį tyrinėju molekuliniu lygmeniu. Yra požymių, jog tai, ką mes valgome, veikia mūsų genetiką ir įjungia arba išjungia tam tikrus genus. Tačiau mes kol kas nepanikuojame. Reikia atlikti daugiau tyrimų.

Žemės ūkio industrija sveikatos reikalavimus maisto ir pašarų vertina labai rimtai, – tvirtina Agrokultūrinių biotechnologijų tarybos narė, dr. Džulijan Litl (Julian Little), pasisakanti už GMO industriją.

Edinburgo universiteto ląstelių biologijos profesorius Entonis Trevavas (Anthony Trewavas) suabejojo atliktu tyrimu, argumentuodamas, jog eksperimente dalyvavusių žiurkių skaičius (200 individų) yra per mažas, kad būtų galima daryti visa apimančias išvadas. Jis taip pat pareiškė, jog prof. Ž.-E. Seralinis yra GMO priešininkas, ir kad ankstesni jo tyrimai, kurių išvadose suabejota GMO technologijų saugumu, neva buvo atlikti nekruopščiai.

Parengta pagal:
Cancer row over GM foods as study says it did THIS to rats… and can cause organ damage and early death in humans
Foes of Modified Corn Find Support in a Study

šaltinis:  technologijos.lt

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 6

 1. uola says:

  JAV daug metų kaip naudoja modifikuotą kukurūzą,ir ne tik todel kūdikių gimstamumas menkas,ypač mažais vaikais sutiktais gatvese žavisi ,gal ne tas žodis jaunos poros,matyt jie negali vaikų patys tureti,bet valstybe išsprendžia gyventojų mažejimą surengiant ypač Europoje žalios korteles lošimą

 2. Edvardas says:

  GMO – Genetiškai Modifikuoti Produktai turi būti uždrausti mūsų žemėse. GMO tik tinginiams, pasakų tikėtojams ir savižudžiams. Daugiau samoningų žmonių Lietuvoje ir kurkime Valstybę, kurioje nebus vietos vakarų diktatūrai. Kelti savo ir aplinkinių suvokimo lygį privalome nedelsiant.

 3. Jonas says:

  Mano nuomone GMO kukurūzais ne mažiau kaip 2 metus reiktų maitinti Kreivį, nes jis labai norėjo pakviesti Monsanto kompaniją į Lietuvą.

 4. kandis says:

  Kodel meluojama, kad sie bandymai atlikti pirma karta ? 2007 metais patatytas dokumentinis filmas apie tai „ТРАНСГЕНИЗАЦИЯ – ГЕНЕТИЧЕСКАЯ БОМБА“. Rusijos mokslininke tai nustate pries 5-6 metus, tik tai kazkodel tai ignoruojama. Negana to, GMO seriamos ziurkes i trecia – ketvirta karta visiskai issigimsta, ir tampa nevaisingomis, ko gero zmoniu atveju musu anukai arba proanukiai bus paskutiniai zmones zemeje….

 5. priedas says:

  Pora puikių Vincento Sako straipsnių apie genocidą,nuodijant surogatais:

  http://terapijatau.lt/vincentas-sakas-nepriklausomas-mitybos-ekspertas

  http://www.biciulyste.com/index.php/mums-raso/7351-mitybos-ekspertas-vincentas-sakas

  Nuoširdi pagarba šiam žmogui-bent jau netyli ir viską be užuolankų vadina tikraisiais vardais…

 6. Audrius R says:

  Patarciau paskaityti pacia studija nes ji buvo visiskai neteisinga.
  VIsu pirma buvo naudojama rase ziurkiu kurios skirtos visai kitiems reikalams, nes ta rase specialiai augina auglius, kad juos tirti. 
  Visu antra, nebuvo naudojama pakankamai testo subjektu, todel nustatyti pavojinguma yra netikslu.
  Visu trecia neparodyti rezultatai tu paciu ziurkiu kurios buvo seriamos neGMO. Todel, kad efektai buvo tie patys. 
  Visu ketvirta, si studija is tiesu parode, kad testo subjektai kurie gavo didziausia doze raundapo, (RoundUp, glifosatas) isgyveno ilgiausiai.
  Kvieciu visus kritiskai mastancius prisijungti i SKepti-Forum diskusijas, randamas facebook ir savo svetaineje.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top