Prezidento kanceliarijos kanclerės Algės Budrytės požiūris į Baltijos kelią

2019, 5 rugsėjo, 10:35 | kategorija LPT | 1 atsiliepimas | peržiūrų 396 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Alg4 Budrytė

Swedbank nuotr.

2019 m. rugsėjo 06 d. 11 val. numatoma Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų Audriaus Butkevičiaus, Eimanto Grakausko, Egidijaus Klumbio ir Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija Seime „Prezidento kanceliarijos kanclerės Algės Budrytės požiūris į Baltijos kelią“

Pranešėjai aptars Respublikos Prezidento kanceliarijos kanclerės ir Lietuvos valstybės ordinų kanclerės Algės Budrytės atsakymą Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarui Zigmui Vaišvilai.

Zigmas Vaišvila, vienas Baltijos kelio, organizatorių, šio įvykio 30-mečio proga pakvietė Prezidentą Gitaną Nausėdą deramai pagerbti tuos, kurių dėka mes galėjome pasauliui pateikti medžiagą apie šį įvykį, kurį 2009 metais UNESCO įtraukė į „Pasaulio atminties“ sąrašą.

TSRS gynybos ministrui uždraudus bet kokius skrydžius tą dieną, lėktuvus AN-2 nuo žemės pakėlė lakūnai Vytautas Tamošiūnas, a.a. Kazimieras Šalčius ir Petras Bėta. Visa tai sumanė ir suorganizavo režisierius Algimantas Norvilas, vėliau tapęs ir Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataru. Istorinius ir unikalius videovaizdus iš lėktuvo nufilavo prie atvirų durų pririštas režisierius ir operatorius a.a. Robertas Verba. Iš lėktuvų mūsų žmonių suneštas gėles barstė Irena Bėtienė ir Povilas Kiserauskas. Kuro papildymus lėktuvams suorganizavo Algis Blaževičius.

Už nesakcionuotą skrydį šiems mūsų žmonėms grėsė įkalinimas iki 25 metų.

Pranešėjų nuomone, Vyčio kryžiaus apdovanojimai už šį žygdarbį yra Lietuvos valstybės garbės klausimas. Šių žmonių atliktų veiksmų įrodinėti nereikia – Lietuvoje vargu ar yra žmogus, nematęs jų dėka pasauliui pateiktos žinios, kad Lietuvos žmonės taikiai ir vieningai siekia Nepriklausomybės.

Kanclerė Algė Budrytė atsakymu į Zigmo Vaišvilos laišką net nepaaiškino, ar Respublikos Prezidentas buvo supažindintas su šiuo laišku, ar jos atsakymas parašytas Prezidento Gitano Nausėdos vardu. Lietuvos valstybės ordinų kanclerė turėtų suprasti, kad Respublikos Prezidentas ir be oficialių teikimų gali ir vienasmeniškai nuspręsti apdovanoti Lietuvai nusipelniusius asmenis.

Tačiau Lietuvos valstybės ordinų kanclerė Algė Budrytė signatarui ir vienam Baltijos kelio organizatorių Zigmui Vaišvilai paaiškino, kad prieš rašant Respublikos Prezidentui dėl apdovanojimų reikia kreiptis į kitus asmenis, kad šie pateiktų siūlymą.

Būtų malonu, jei Prezidento kanceliarijos kanclerė Algė Budrytė būtų nurodžiusi, ar Prezidentas Gitanas Nausėda buvo supažindintas su Zigmo Vaišvilos raštu ir ji perteikė signatarui Respublikos Prezidento požiūrį į šį klausimą ir kvietimą deramai apdovanoti šiuos nusipelniusius žmones, ar tai yra tik kanclerės asmeninė nuomonė apie šiuos žmones?

Taip manyti pranešėjus verčia Lietuvos valstybės ordinų kanclerės Algės Budrytės paminėjimas, kad dalis jų jau apdovanoti Dariaus ir Girėno medaliais.

Pranešėjų nuomone, su tokiu formaliu požiūriu mes nebūtume suorganizavę nei Baltijos kelią, nei atkūrę Lietuvos Nepriklausomybę.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

1 Atsiliepimas

  1. Vytas says:

    Manau, kad G.Nausėdas yra tikras D.Grybauskaitės idėjų ir valdymo metodų tęsėjas. Tokia pat „tvarka“ ir prezidentūroje, tokio pat lygio ir prezidento patarėjai. Todėl nenuostabu, kad ir atsakymas iš prezidentūros yra atitinkamo turinio ir formos. Grybauskaitė 10 metų „kovojo“ su oligarchais, visi jie sveiki ir gyvi ir „oligarchauja“ toliau. G.Nausėda užsimojo kurti „gerovės valstybę“ (kadangi kova su oligarchais jau baigta). Bet vakar ar užvakar jis patikino NATO ir Vakarus, kad Lietuva jau nusprendė išlaidas kariniams tikslams didinti iki 2,5 procento. Tik klausimas, nuo kurios gyventojų grupės prezidentas pasiūlys tuos 0,5 procento paiimti? Medikų, mokytojų, kultūros srities darbuotojų? Gal politikų? Juokauju. Tik tas juokas – pro ašaras, nes tokiais metodais mes „gerovės valstybę“ matysime tiek pat, kiek ir matome oligarchų „cypėje“.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top