Radikalus Putino žingsnis pasaulio dedolerizacijos link

2015, 4 rugsėjo, 15:50 | kategorija Ekonomika | 12 komentarų | peržiūrų 867 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

t24.com.tr

juanis

Viena iš didesnių šio amžiaus grėsmių Jungtinėms Valstijoms – palaipsnis dolerio savo vyraujančio vaidmens praradimas tarptautinėje prekyboje, investicijose, mokėjimo operacijose ir centrinių bankų rezervuose.

Kaip jau žinoma, daugelis šalių, ir pirmiausia Kinija su Rusija, aktyviai bando išklibinti šį vyraujančią dolerio poziciją, dvipusėje prekyboje naudodamos nacionalines valiutas. Taip, pavyzdžiui, kinų-rusų prekyboje juanis ir rublis pakeitė dolerį dar 2011 metais.

2014 metais Rusijos ir Kinijos centriniai bankai pasirašė trijų metų svop-susitarimą 150 milijardų juanių sumai (apie 23,5 mlrd dolerių).

Šiais metais Rusijos CB išnaudojo žymią savo dolerinių rezervų dalį ir pardavė 20% turimų JAV valstybės obligacijų. Panašų žingsnį šią vasarą žengė Kinijos Centrinis Bankas, kuris išleido apie 500 milijardų savo dolerinių rezervų.

Paskui sprendimą dėl devalvacijos, kurį Pekinas priėmė po to, kai TVF nusprendė atidėti (o tiksliau – mandagiai atmesti) galimą juanio įjungimą į SDR, Kinijos Centrinis Bankas, esą turėdamas tikslą sustabdyti Šanchajaus ir Shenzhen’o fondų biržų griūtį pardavė įspūdingą dolerinių aktyvų kiekį.

Tvirtinama, jog būtent šis pardavimas tapo viena iš pagrindinių priežasčių to, kad „juodąjį pirmadienį“ viskas „nusidažė raudona spalva“, GDP/USD paritetas netikėtai kirto 1.58 ribą, o EUR/USD paritetas pasiekė 1.17 ribą.

Akivaizdu, jog Kinija ir Rusija kuria tvirtą sąjungą pasaulio dedolerizacijos kelyje, o JAV yra ypač susirūpinusios šiuo aljansu.

Praėjusią dieną užsienio spaudoje šmėstelėjo informacija apie naują radikalų žingsnį – įstatymo projektą, kurį prezidentas Putinas pateikė RF Valstybės Dūmai (žemutinius rusų parlamento rūmus).
Šis dokumentas draudžia RF fiziniams ir juridiniams asmenims naudoti dolerį užsienio prekyboje.

Pirmuosiuose komentaruose šiuo atžvilgiu kalbama, jog įstatymo projektas kažkuria prasme nutaikytas į „vieningos finansų rinkos“ sukūrimą tarp NVS šalių ir dolerio bei €uro naudojimo užkardymą prekyboje tarp jų.

Tai svarbus įvykis.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarų 12

 1. gojus says:

  štai būtent čia ir yra visų „karštų“ įvykių esmė – arabų karai, migrantai, Ukrainos ir t.t. Čia ir esmė. Putinas matyt aiškiai sudėliojęs laiko grafiką ir ramiai eina ta linkme, kol Vašingtonas bando įvairiom priemonėm pakenkti planui išsivaduoti iš dolerio. Manau jei ne kiniečių užsispyrimas, tai Vašingtonas būtų nužudytas. Visgi, kad ir spausdinami, bet Vašingtono doleriai labai paremia kasdienę kiniečių buitį, ko Rusija negal padaryti…

 2. To gojus says:

  Pasidomek kinieciu planais i ateiti. Kinai jau numate rinku susitraukima, prekybos apimciu mazejima…. numate ir visiska atsisakyma nuo dolerio ir tas neisvengiamas pasekmes…. Negi tu manai,kad kinai su rusais visiskai buki, nesupranta ka daro be jav konsultantu? Kol jav remia kinus kinai tai isnaudos, bet tik kol tai vyksta, nes tuo paciu kinai tiek pat i reikalingi amerikai, Kai tik jav praras kinus jie praktiskai praras viska ir tai visi supranta. Tad visas tas smirdintis pulinys, chaosas pasaulyje tai dolerio-jav agonija kiek ji tesis biesas zino ,bet viena diena jav burbulas tiesiog subliuks arba garsiai sprogs.

 3. gojus says:

  Tu gojus -> neturiu ydos rašyti jei neesu pasidomėjęs, tai kaip Grybaisaitė sako versdama iš rusų kalbos, tavo įžvalga dėl pasidomėjimo yra „perteklinė“. Kiniečiu planais nei tu nei aš pasidomėti negalime. Juk netikėsi tuo kas skelbima viešai. Dar 2009-ais kiniečiai paskalbė, kad keičia ekonomikos kursą ir vietoj eksporto skatins vidinę rinką. Nu ir ką padarė ta kryptimi per tuos 6 metus? Ogi nieko – juanis įsitraukia į valiutų karus, kas reiškia, kad eksportas išlieka prioritetinė šaka. Kas dėl dedolerizacijos, tai reikia nepamiršti, kad didžiausią Pindostano skolą nupirkę būtent kiniečiai. Būtent kiniečiai konteinerias gamina bezdelūškes ir jas parduoda Pindostanui už spausdintus dolerius. Už gautus dolerius kiniečiai perka Pindostano obligacijas. Nuo grandiozinės produkcijos Pindostanui stalo, nubyra daug prekių ir likusiam pasauliui, net ir mums, tokiomis pačiomis kainomis kaip ir Pindosams. Juk pamename nesenus laikus prieš 20 metų, kai lenkai visus aprūpindavo plastmasiniais auskarais, šikpuodžiais ir kitomis svarbiomis interjiero detalėmis. Dabar lenkai eturi galimybės pakonkuruoti su kiniečiais, nes kiniečiai dirba doleriui irpatys dolerį palaiko, o nubyrėję trupiniai pigiai renkami ir siunčiami kitur. Vis pamenm, kaie prieš tuos pačius 20 metų italai gamindavo buitinės technikos nuo mikserių, prosų, plaktuvų, suktuvų ir net stambesnio kalibro įnagių. Dabar viską daro kiniečiai už atspausdintus dolerius ir italam užtenka to kas nubyra… Tad lengvo būdo kaip nutraukti ratą „dolerio spausdinimas -> kiniečių gamyba -> pindosai perka -> Pindostano obligacijų supirkimas -> Pindosų ekonomika kyla -> spausdinam dolerius -> kiniečiai gamina -> ….“ Nutraukus bet kurią grandį krenta Pindostanas, bet kartu su juo ir Kinija. Kinija kristi nenori. Tai rusai gali spjaut į viską ir vardan teisybės, sąžinės, ateities ir šiaip gyventi čiabatuose pusbadžiu, bi tik Pindostaną pastatytų į vietą. O kiniečiai yra šikniai – žiūri tik savo naudos ir jos atsisakys paskutiniai. Jų filosofija yra išgyvenimas prisitaikant prie esamų sąlygų. Tad kiniečiai tik taikysis ir stebės kas vyksta aplinkui ir bandys taikytis – tokie jau jie. Greitų galimybių, kad kiniečiai susijungę su Rusija galėtų sudryti strateginį planą geresniam gyvenimui be Pindostano hegemonijos nematau nė per kur. Pindostano kritimas reiškia nuostolius bet kam ilguoju laikotarpiu. Štai vat ir stovi pato situacija pakamšant tai jienas, tai oirus, tai dolerus spausdintais popierėliais. Šios sistemos griūtis ar/ir perorganizavimas neįvyks dėl kažkokio bent jau kiniečių strateginio plano – katalizatorius bus kitur.

 4. saul says:

  Kaip bebutu keista,bet gojaus rasliavoje yra dalis tiesos.Kinieciai be JAV,o ir…JAV be Kinijos neapsieina.Be Kinieciu neapsieitu ir visa likusi dalis pasaulio.As apie tai,kad niekas mazmoziu (ir ne tik mazmoziu) nepagamins pigiau uz Kinija.Vokietijos analitikai pareiske,jog ju gamybos prekes kaina butu….apie 4 kartus brangesne.Tik gojau,galejai dar pasakyti,kad ir kiti Azijos „banginiai“ paremti JAV doleriu ir….,kas svarbiausiai,JAV turtinga rinka(dar nepaminejai,kiek kinieciu bezdelushkiu procentaliai nuperkama JAV).Taigi….ne tik JAV ir Kinija reiketu pamineti…,o ir Japonija ,Taiwana,Pietu Koreja,Singapura ir t.t.O ir naujieji zaidejai,kaip Vietnamas vartoja arba stipriai prisirise prie doleriuku.Kad ir ka jus ten bekalbetumete(arba Kremlius) apie ta BRIGS’a,paziurekite ir i tos pacios Indijos politika(Brazilijoje irgi neskubama draugauti su ta ruSSija,bent jau,financine prasme) Taip,kad….ta doleriuuuuuka dar matysite ilgai

 5. sauliui says:

  Ne BRIGS, o BRICS (China), didysis finanCiniu reikalu ismanytojau. Keista, kaip kai kurie megsta komentuoti dalykus, apie kuriuos neturi zalio supratimo…

 6. saul says:

  Aciu uz redagavima.Tau,kaip geram lietuviu kalbos ir …..politiniu peripetiju zinovui,reiketu dar isstudijuoti sio Garbaus Tinklapio komentavimo taisykles.As pasistengsiu sutaupyti Moderatoriaus brangu laika ir Tave perspeti,jog NEGALIMA kaitalioti nick’us ir diskutuoti su troliais,nes prie Tavo „sauliui“ bus automatiskai pridetas Tavo „tikrasis slaptazodis ir busi paduchintas savo „saratnyku“.LEISTINA……komentuoti straipsni ir….NE DAUGIAU. P.ssssssssssssssssssssssss. Tyliau,gal dar nepastebes,ka ? :) :) :)

 7. zombiams ne says:

  Labai gojus teisingai apibūdino aziatų moralę. Su jais strategijos prieš Pindoziją nesukursi – vos tik jiems pasiūlys kas brangiau – išduos kaip mat neatsigręždami. Arabams dėl tos pat savanaudiškumo savybės nesiseka prieš pindosus atsispirt – kaip vaikai – jokios strateginio susitarimo. O Saudo arabai – iš viso nors užsik rušk, kaip dėl naudos išdavinėja savus, tikri dykumų šakalai. Todėl mažytis , bet didžių protų prikimštas Izraelis puikiai susitvarko su visu arabynu.

 8. gojus says:

  Saul > kitos valstybės neturi tokios reikšmės dėl savo masės ir galios. Jos neturi galimybės grėsti Pindostanui centro atėmimu, tad gali gyventi ramų palyginti gyvenimą. Tiesa, tiek P. Korėja, tiek Japonija yra visiškos Pindostano vasalės, bet jų masė palyginti su Kinija menkutė. Prireikus jos gali bandyti keisti kursus ir ieškoti užuovėjos kitur ir gal net surastų. O Kinija per daug masyvi, kad galėų lengvai persiorentuot.
  Dėl indusų išmanymo neturiu.

 9. saul says:

  To …gojui…Nors man,kaip „troliui“ jau cia neleidzia ….“musu Gerbiamasis Moderatorius“ ka nors ir komentuoti………………………………..DDDDDDD ,as ,vis tik,noreciau nevisai sutikti,kad „TOS SALYS“ yra menkutes….ekonomine prasme.Jei cia kas..ka nors….zino apie pasaulio ekonomika,tai Kinija dar vis lenkia …tie 4 likusieji Tigra i( As nesneku procentaliai,o imant visus kartu paemus ir….ju esma progressa ir fjucerius ).As cia sneku ne apie karine pramone…kurios jega labai gerbia kai kurie cia pasisakantieji.Man labai idomios tos mintys,kur ….siame tinklapyje bandoma apkaltinti Jav..dolerio iskilima ar Kinijos akciju rinkos nuosmuku,zinant kad viso pasaulio birzu indeksu kritimo kaltininkais reiketu laikyti kiniecius,kuriu investicijos pasaulinese birzose jau pasieke 80procentu.Cia as sneku ne apie apimti,o apie vykdomu sandoriu kieki.Zodziu,jusu tie….labai jau RUssIJOS sajungininkai Kinai ir yra sios krizes iniciatoriai ir rublio laidotojai.( pagridiniai…nekontroliuojami( ir jau nudege tuo ) spekuliantai)).Ir ,isvis……kaip tokiu iskirtiniu genu tauta ir jos ‘PAKALIKAI“

 10. saul says:

  sugeba isaukstinti aziatus ir….niekinti „muslimus“.Nors…cia nera nieko keisto-ju genuose randama laaaaabai daug totoriu-mongolu genu,kurie,is esmes,skyresi ziaurumu ir kosmopolitiskumu… net nuo kinu.Zinant,kad rusijos gyventojai buvo …net verciami apsigyventi uzgrobtose teritorijose…ju skaitlingumas ir ideologija virsino net naciu ideologija.Paziurekite i Karaliauciaus krasto vietovardzius ,kuie buvo islaikyti valdant vokieciams 600 metu ir panaikinti „muisu amzinu priesu ruSSkiu“ per 50 metu.

 11. gojus says:

  Nesupratau Saul kaip taip į lankas nuklydote nuo Kinijos iki Karaliaučiaus ir „Tų šalių kartu paėmus“ reikalus. Pasakojate apie kažkokius 80% kiniečių investicijų, tada pasakojate, kad kažkokie neša kinečius, jau neskaitant JAV… Ką aš turėčiau atsakyti, idant tamsta jaustūsi gerai?

 12. XD dedolirizacija na ir žodis says:

  Gali Putinas savo šikna nusivalyti su savo rubliais, juk doleris viena stipriausių pasaulio valiutų.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top