Rinkimų boikotas pasyvus pasipriešinimas Seimo vykdomai politikai?

2010, 30 rugsėjo, 22:04 | kategorija Ideologija | 9 komentarai | peržiūrų 716 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Kaip žinome, nuo 1995 metų savivaldos rinkimuose savo kandidatūras gali iškelti tik partijos ir pavieniai asmenys. Visuomeninėms organizacijoms, bendruomenėms šis kelias uždarytas.
Ir tai pažeidžia žmogaus Konstitucines teises dalyvauti valstybės valdyme. Nes eilinio piliečio Seime, ar savivaldybėje niekas neatstovauja. Partijos atstovauja tik pačios save ir rūpinasi tik savais klaniniais interesais. Apie priešrinkiminius pažadus, ar partijų programas net nešnekame, viskas pamirštama, vos atėjus atstovauti sau patiems į Seimą ar savivaldybę. Todėl visai suprantamas partijų noras neturėti šalia jokių konkurentų, ypač vykstant rinkimams, juk nesėkmingai susiklosčius aplinkybėms, nebus kam atstovauti pačių partijų interesus.

Ir nors Konstitucinis teismas išreiškė aiškų verdiktą, kad dabartinis savivaldos rinkimų įstatymas yra antikonstitucinis, o tai, kalbant paprasčiau, kenkia Lietuvai ir jos piliečiams, Seimo nariai apsimetė, kad jokių pažeidimų nėra, reiškia, ir daryti nieko nereikia. Išvada tiesiog prašyte prašosi: seimūnai atstovauja tik patys sau, nekreipdami dėmesio į tai, kad patys yra išrenkami neteisėtu keliu, t.y., pasinaudojant antikonstituciniu (nusikalstamu) įstatymu, kuris Lietuvos piliečiams nesuteikia teisės tinkamai išrinkti savo atstovą arba būti išrinktiems patiems.

Todėl nenuostabu, kad kiekvienais metais vis mažiau rinkėjų ateina į rinkimines apylinkes. Visokios masinės informacijos priemonės ir valdantieji tai aiškina žmonių abejingumu, nors puikiai žino, kad tai – pasyvus pasipriešinimas valdžios vykdomai politikai. Bet priežastį įvardija kitą, nes įvardijus tikrąją, reikėtų įvardinti ir kaltininkus. O šito aukščiau minėti subjektai nenori. Juk lengviau pasakyti, kad, atseit jūs, žmonės, patys kalti, neinate į rinkimus, reiškia, negalite ir skųstis, kad be jūsų išrinko kažką, kas jums netinka, ar nepatinka.
Ir visos kalbos, šūkiai apie tai, kad eikite, balsuokite, rinkite, vyksta tik dėl to, kad valdantieji jaučia savo netvirtą padėtį, kai iš visos Lietuvos juos renka tik apie 30% rinkėjų.

Todėl kreipiamės į partijas ir Seimo narius kartu – atstatykite teisėtumą (nesakome teisingumą) valstybėje! Elkitės ne kaip Konstitucijos laužytojai, o kaip teisinės valstybės piliečiai! Ir atstovaukite savo piliečius, o ne siaurus savo partijos interesus.

Rinkimų boikotas yra visuomenės valios išraiška, kai neįmanoma surengti referendumo. Įtariant tikrą Lietuvos demografinę padėtį, galima dėl referendumo apsiraminti, jo nesurengs niekas, vadinasi iš piliečių atimta konstitucinė teisė tiesiogiai pareikšti savo valą.

Rinkimų boikotas – politinės krizės pasekmė. Politinė krizė yra, nepasitikėjimas išrinktaisiais yra, išrinktųjų nepasitikėjimas visuomene yra, to išraiška – paskutinis priimtas savivaldos rinkimų įstatymo variantas, kuris net ir Konstituciniam teismo sprendimui prieštarauja. Prezidentė pasirašė, tuo patvirtindama, kad ir ji nepasitiki Lietuvos piliečiais, nesuteikia jiems galimybės tiesiogiai dalyvauti savivaldoje.

Jei esam tikri piliečiai, savo pilies gyventojai ir gynėjai, privalom išreikšti savo valią – parodyti pasauliui, kad Lietuvoje yra tikra politinė krizė, atotrūkis tarp valdžios ir žmonių begalinis. Tai parodyti galim tik mums likusiu vieninteliu būdu – boikotuodami bet kokius rinkimus.

Rinkimų boikotas – tai paskutinė mums, Lietuvos piliečiams, likusi priemonė, įtakoti Seimą, kad būtų atstatyta visų šalies piliečių Konstitucinė teisė laisvai rinkti, būti išrinktiems, bei dalyvauti valstybės valdyme – savivaldoje, per įgaliotus SAVO atstovus.

Sarmatai

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 9

 1. Sarmatas says:

  Pritariu

 2. Daugminas says:

  pritariu

 3. Kšištof says:

  Ir aš pritariu. Per visą savo gyvenimą nesu dalyvavęs jokiuose rinkimuose, nes jaučiau, kad iš to nieko nepasikeis, o dabar ne tik jaučiu, bet ir suprantu.

  Tokia pati situacija yra ir ES parlamente, pvz.: http://www.youtube.com/watch?v=mb7OzEJL7Bo&feature=player_embedded

 4. zoot says:

  Pritariu ir manau reikalingas panašus supaprastintas variantas kaip parsisiuntimas tam kad prieš rinkimus visi išplatintumėm ir iškabintumėm ant kiekvieno stulpo ir po kiekvienu kandidatu,atsiprintinti tas stop ženklas labai gerai taigi rikalinga paspausti stabdžius ir tik mes juos galime spausti,Balsuosi ar nebalsuosi vistiek valdymo nepakeisi ,supper idėja ją reikia vystyti kad tie liurbiai vieną kartą išgirstų.

 5. zoot says:

  Ką manote perkame rašalą ir printinimo popieriųA4 nereikės jokios spaustuvės tiesiog kiekvienas pagal gyv .vietą……

 6. Herr Adolf says:

  Kai Lietuvą valdo nusikaltėliai ir politinės prostitutės – vienas ir tas pats, ar keliasdešimt tūkstančių žmonių boikotuos rinkimus, ar ne. Valdantieji išgamos vėl apsimes, kad čia viskas „demokratiška“, surinks už butelį chroniukus ir bomžus iš patvorių ir jei ne per pirmą, tai per antrą balsavimo turą pasodins į šiltas vietas savo chebrytes.
  Lietuvoje nėra NEI VIENOS politinės partijos – yra tik atskiros aferistų ir politinių prostitučių gaujos.

  Reikalingas ne vien boikotas – reikalingos taikios pilietinio nepaklusnumo akcijos, paralyžuojančios valdžios pastangas toliau engti savo piliečius.
  Visuotinis politinis streikas, seimo ir vyriausybės blokavimas – kol bus paleistas seimas, atstatydinta Kubiliaus aferistų ir debilų vyriausybė.

 7. Manifestas says:

  Stiprių vadovų valdžioje reikalingumas yra melas. Intelektualiniai autoritetai ir politiniai herojai yra atstumiantys. Titulai, pareigos, rangai, postai- kelia juoką. Politikai, politologai, įžymybės yra tokie patys, kaip mes, tik užsiima niekine veikla. Mums nusibodo kova dėl organizacijų, socialinių grupių ir vyriausybės kontrolės. Mes atsisakom prašyti Valstybės leidimo kontroliuoti tuos, kas mums prieštarauja. Jie turi tokią teisę. Vietoj to mes pasisakome už laisvę. Dėl pačios savo esmės Valstybė yra prieš laisvę. Pasinaudokite savo teise pasakyti Sistemai :GANA! Atsisakykite balsuoti. Tada pasakykit savo draugams, kodėl.

 8. Manifestas says:

  Kokios konkreciai akcijos?
  Atstatydinti vyriausybe?
  Koks skirtumas, kas vyriausybej?
  Noreciau argumentu.
  Gal akcijomis mes kaip tik parodom valdziai jos svarba, kad ir tariama?

 9. Aštrus says:

  Ledai pajudejo.Balaganą privalome uždaryti.Po antrųjų pasaulio skerdynių iš šalies pabego 300 tukstančių lietuvaičių ,o dabar valdant dabartiniams nors karo stovis ne paskelbtas evokavosi milijonas jaunų ir kas metai prarandame dar po 30 tuks. LR Seimą yra apsivede didžioji daugumą jos seimo narių jau 25 metai ir santuokos skiryboms NEsiruošia. Išaušo rytas kada turime nusimesti badadvesio dalią.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top