Rusija pilnai uždraudžia GMO maisto pramonėje

2015, rugsėjo 29, 1:01 | kategorija Sveikata | 11 komentarų | peržiūrų 677 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

trueactivist.com

GMO-400x217

Paskui pranešimus iš Škotijos ir Vokietijos apie genetiškai modifikuotų produktų uždraudimą, pasklido naujiena, jog Rusijos Federacijos vyriausybė nutarė pilnai uždrausti bet kokių genetiškai modifikuotų ingredientų naudojimą visoje maisto pramonėje.

Tarptautinės konferencijos biotechnologijų klausimais metu, vice-premjeras Arkadij Dvorkovič pareiškė: „Kalbant apie genetiškai modifikuotus organizmus (GMO), – mes priėmėme sprendimą nenaudoti jokių GMO maisto pramonėje“.

Iš esmės, Rusija apėjo GMO markiravimo problemą, uždraudusi bet kokių genetiškai modifikuotų produktų naudojimą savo teritorijoje, kurie priešingu atveju būtų patekę į maisto bazę per fasuotus maisto produktus (ir GM kultūrų auginimą).

GMO priešininkams tai labai svarbi ir džiugi naujiena.

Kad suprastume tokio žingsnio perspektyvas, galime sau įsivaizduoti, kokį efektą tai padarys Jungtinėse Valstijose. Visiškas GM kultūrų uždraudimas ir jų įjungimas į apdorotų maisto produktų sudėtį reikš pilną maisto pramonės transformaciją.

Bet, žinoma, Rusija ir Jungtinės Valstijos tolimi nuo analogijos šiuo klausimu: virš 90 procentų išauginamų JAV tokių pagrindinių kultūrų, kaip kukurūzai ir sojos, yra genetiškai modifikuoti. Amerikos laukia didelis darbas, prieš tai, kol ji bus pasiruošusi priimti rusų revoliuciją produktų su GMO sferoje.

Kaip praneša agentūra Reuters:

„Oficialios statistikos duomenimis, GMO dalis Rusijos maisto pramonėje sumažėjo nuo 12 procentų iki 0,01 procento per pastaruosius 10 metų, ir šiuo metu šalyje yra registruoti tik 57 maisto produktai, turintis savo sudėtyje GMO. Įstatymas reikalaujantis būtinos valstybinės registracijos produktams su GMO, kurie gali turėti kontaktą su aplinka, įsigalios 2017 -ųjų viduryje“.

Prezidentas Vladimiras Putinas nusiteikęs neleisti genetiškai modifikuotų produktų į Rusiją, tuo pačiu nepažeisdamas Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) reikalavimų. Kaip praneša Natural Society, susitikime su Federacijos Tarybos nariais jis pareiškė:

„Mes turime savo darbą vykdyti taip, kad tai neprieštarautų mūsų įsipareigojimams PPO. Tačiau netgi turint tai omenyje, mes turime teisėtus būdus ir instrumentus savo rinkos ir pirmiausia savo piliečių apsaugai“.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarų 11

 1. Tai says:

  gal ir dabar Rusija kalta?

 2. Kaip jiems gerai says:

  Kaip gerai Rusijos žmonėms, pagaliau jie galės maitintis sveiku, neapnuodytu maistu. O mūsiškiai tai tik laukia nurodymų ką, kur ir kiek įdėti, žmonės jiems nulio vietoje.

 3. Žmonės says:

  nereikalingi, aukso veršį garbint reikia!

 4. Mindaugas says:

  Taip, šaunuoliai rusai. Viską teisingai daro. Tai ne mūsų marionetės. Dar šiek tiek ne į straipsnio temą. Šiandien, vykstant 70-jam Jungtinių Tautų (JT) suvažiavimui, opiausiais šiandienos pasaulio politikos klausimais pasisakė Jungtinių Valstijų, Irano, Rusijos ir kt. valstybių atstovai. Viena aktualiausių temų, kaip nenuostabu, buvo Artimųjų rytų krizė, karas Sirijoje ir vadinamoji Islamo valstybė bei besitęsiantis karas Ukrainoje. Kaip ir buvo galima tikėtis, Barakas Obama, kaip ir dera JAV imperializmo apologetui, postringavo apie tariamą Rusijos „agresiją“ Ukrainoje, mėgindamas pavaizduoti faktinį pasaulio teroristą Nr. 1 kaip „laisvės ir demokratijos“ nešėją. Panašios linijos laikėsi ir mūsų panikė Grybauskaitė, savo nykiame pasisakyme praktiškai kaip papūga atkartodama pagrindines Vakarų propagandos klišes. Tuo tarpu žymiai daugiau tiesos būta Rusijos vadovo Vladimiro Putino pasisakyme, kuriame jis aiškiai įvardijo Jungtinių Valstijų ir jos vasalų paramą Islamo valstybei ir kone retoriškai paklausė vakariečių: „ar jūs suvokiate ką padarėtė?“, – nurodydamas tikrąsias Islamo valstybės ir terorizmo Artimuosiuose rytuose iškilimo priežastis, kurių reikėtų ieškoti Vakarų inspiruoto „arabų pavasario“ įvykiuose.

 5. Panzer says:

  Pažeidė PPO reikalavimus, o tie reikalavimai kuo daugiau uždirbti, tikrai ne žmogaus sveikata jiems rūpi. Vieni pelnosi iš nuodijimo kiti kuria vaistus ir pelnosi iš ligų, vienas didelis ratas, kuriame valstybės žodis nebeturi reikšmės, bet tik ne Rusijoje!
  Ei,gal kažkas parengs straipsnį apie JT suvažiavimą, manau, yra apie ką padiskutuoti. Ačiū iš anksto.

 6. mmm says:

  sveikintinas pavyzdys 

 7. Audrius says:

  Šaunuoliai rusai. Gal laikas ir mums susimąstyti apie savo palikuonių sveikatą. Savo tai jau pardavėm vakarams. 

 8. Rasa says:

  1) Persiųskite šį laišką kuo didesniam žmonių skaičiui – draugams, giminėms, pažįstamiems, kolegoms… ir paprašykite pasirašyti: http://www.stop-ttip.org/pasirasyti 2) liko savaite.

 9. Paskubekite says:

  ww.stop-ttip.org/pasirasyti

 10. XD kokie rusai kvailiai says:

  Viena iš priežaščių yra kodėl Rusija atsisako gmo maisto pramonėje, dėl to, kad Jav yra pagrindinė eksportuotoja gmo pasaulyje. Antra prežastis, kad gmo yra pigesni už kitus masito produkts. Be to paskaičius jūsų komentarus, tai tik juoktis norsisi gmo nėra užnuodyti, kadangi juose nėra jokių toksinų, jeigu neišmanote genų inžinerijos, tai geriau ir nieko nerašykite. Biotechnologijos viena iš sparčiausiai augančių sričių pasaulyje. Pvz. norint išveisti naują augalų rūšį, kuri būtų atspari tam tikriem kenkėjam reikia labai daug žmonių, resursų, pinigų ir apskritai labai daug sąnaudų susidaro, o sukurti genetiškai modifikuotą augalą tiesiog reikia „įdėti“ geną iš kito augalo į kitą ir viskas, taip sukuriamas augalas atsparus kenkėjams. Antras pvz. jūs niekuomen nenusipirksit prinokusio vaisio kaip pomidoras ( apskritai jokio vaisiaus), kuris būtų prinokęs, juos tiesiog nuskina žalius, po to nupurškia ir jie tiesiog nusidažo raudona spalva, bet kadangi jei neprinokę jei neturi skonio. Yra sukurta genetiškai modifikuotas pomidoras, kuris gali tris savaites išsilaikyt po nuskinomii ir tik po trijų savaiučių pradės puti, va toks pomidoras jus pasieks jau prinokęs. Tai prieš sakydami, kad RUsija padarė gerai, labiau pasvarstykite apie politinius žaidimus, o ne už tai, kad Rusija pasisako prieš gmo. Dauguma valstybių, kurioms netolimoje ateityje gresia bado grėsmė ž, kaip Kinija, Argentina, jos jau senokai užsiiminėje Biotehcnologijomis, beje tose valstybėse maistas daug pigesnis.

 11. Ar tikrai atsisakė 100% says:

  Kadangi nuktekėjo informacija per Šaltajį karą, kad Rusija gamino biologinį ginklą, taip pasakysiu tiek juodligės virusas ir yra GMO, tai nežinau ar taip labai protinga yra manyti, kad Rusija atsisako GMO.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top