Rūta Gajauskaitė: Lietuvos žmoniškumas buvo pademonstruotas II Pasaulinio karo metu tiek Valstybei, tiek piliečiams gelbėjant žydus

2019, 23 rugsėjo, 22:50 | kategorija LPT | 6 komentarai | peržiūrų 522 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Rūta Gajauskaitė

Dr. Rūta Gajauskaitė, kriminologė

Pats didžiausias Lietuvos žmoniškumas buvo pademonstruotas II Pasaulinio karo metu tiek Valstybei, tiek piliečiams gelbėjant žydus, čia pat užmiršus žydiškos KGB represijas ir tremtis 1940 metais.

Pagal ambasadoriaus A. Eidinto knygą „Žydų žudymo byla“, Lietuva išgelbėjo 56 000 žydų vien tik išplatinus palengvintu būdu tarptautinį blanką lietuvių-prancūzų kalba per spaudos kioskus. Būtent jį nusipirkęs žydas už 50 ct ir užpildęs bei pridėjęs nuotrauką, galėjo pirmoje pasitaikiusioje policijos nuovadoje gauti užtvirtinantį dokumentą – antspaudą.

Tai, šiuolaikine terminija, buvo lygu užsieniniam pasui, gaunamam be jokios biurokratijos. Sugihara ir dėjo vizas pabėgėliams ant lietuviškų blankų, o ne ant kaktų.

Ambasadorius A. Eidintas savo knygoje nurodo ne tik išsigelbėjusių žydų skaičių, bet ir šalis, – kur ir kiek suspėjo pabėgti su lietuviškais dokumentais persekiojamųjų.

Maža to, Gurevičiaus išleistoje knygoje yra pateikta 14 000 žydų pavardžių, kuriuos išgelbėjo Lietuvos piliečiai, nurodant ne tik profesiją, bet ir socialinę padėtį. Taigi, viso Lietuvoje nuo Holokausto išgelbėta 70 000 žydų ir išgelbėta būtent tų – tyliųjų didvyrių, kuriems reikėtų nors padėkoti, o ne juodinti ir žalą iš jų reikalauti atlyginti. Taigi, Lietuva ne žydšaudžių kraštas, o gelbėtojų.

Karo metu nacisto A. Eichmano sąrašuose nurodytas 134 000 žydų Lietuvoje skaičius, todėl Lietuviai išgelbėjo daugiau nei pusę pasmerktųjų. Savo skunde Niurnbergo tribunolui, Žydų suvažiavimas Miunchene teikė 150 000 žydų skaičių. Ir kasmet šis skaičius buvo didinamas iki šiandien išaugusio 220 000. Net ir tokiu atveju lietuviai išgelbėjo 1/3 litvakų. O per visą pasaulį melagingai skelbiama – beveik visus išžudę?!

Jau ES atitaisinėjami tikrieji Holokausto skaičiai, pvz. Maidaneko konclageryje iš deklaruotų 1,5 mln. nužudytų žydų beliko ar tik ne 40 000? O ir Lietuvoje jau buvo „Lietuvos ryte“ skelbiama S. Alperavičiaus, kad žuvo 90 000 jo tautiečių. Šiandien ir vėl šis skaičius pakilo iki 220 000. O juk yra gyventojų surašymo duomenys ir paties žydo – A. Eichmano, žydų Holokausto planuotojo, sąrašai, yra dokumentai Niurnbergo tribunolui. Jų nepaneigsi.

Pažymėtina, kad virš 800 „tyliųjų Lietuvos didvyrių“ vis tik yra pažymėti Izraelio Jad Vašemo „Pasaulio Teisuolio“ vardais. Jei išvestume koreliaciją 1000 gyventojų, tai Lietuva yra II-je vietoje tarp 32 pasaulio šalių pagal „Teisuolio“ vardą gavusių. Jei tokiu pačiu būdu skaičiuoti išgelbėtų žydų kiekį – ir vėl Lietuva yra II-je vietoje tarp kitų šalių.

Lietuviai gelbėjo ne tik žydų gyvybes (70 000) bet ir žydų archyvus, jų šventas knygas Toras bei grąžino jas žydams. Ar kur nors yra pažymėta, pranešta, jau nekalbant apie padėką?

Atvirkščiai, žydų institutas Amerikoje YIVO pasiskelbė patsai atradęs neįkainojamus pasaulyje žydų archyvus!!!

Kai tokių archyvų kitos valstybės neatiduoda žydams išsivežti, o tik naudotis valstybės viduje. Lietuvoje šie vieninteliai pagal unikalumą Pasaulyje archyvai buvo išvežti į JAV?!! Tai vis AMB nuopelnas žydams ir praradimas Lietuvai.

Tik gėrio siekyje yra visų Tautų ateitis, o ne nuoskaudų skaičiavime ir nepagrįstame kaltinime. Kas to nepaiso, tas pakerta savo ir tik savo ateitį bei sėkmę.

Todėl siūlome žydams prisiminti Lietuvą per visą istorijos raidą kaip „Šiaurės Jeruzalę“, lietuvius kaip „tyliuosius didvyrius“, kad galėtumėte tikėtis prieglobsčio ateities katastrofose, kurias patys savo elgesiu sėjate, auginate ir brandinate.

 

KREIPIMASIS Į PASAULĮ

 

DĖL ŽYDŲ GELBĖJIMO

Pastaruoju metu pasaulyje piktybiškai skleidžiama dezinformacija apie Lietuvos valstybės ir lietuvių dalyvavimą žydų holokauste. Iš tikro tai tikrovės neatitinkančios žinios, nes:

− Lietuva – vienintelė valstybė Europoje, dar viduramžiais gelbėjusi žydus nuo pogromų:
– Lietuva ne tik priglaudė, bet ir įstatymiškai gynė žydus.,
− Lietuva jau 1939 m. priėmė karo pabėgėlius iš Lenkijos, tame tarpe apie 30 000 – 40 000 žydų.,
− Lietuva daugeliui pabėgėlių žydų išdavė tarptautinę galią turinčius dokumentus, kuriais remiantis visos valstybės ( tame tarpe ir Japonija) galėjo duoti vizas, garantavusias jų išsigelbėjimą nuo mirties; Taip išsigelbėjo 56 000 žydų nuo fašistų teroro.
− Okupavus Lietuvą, žydus gelbėjo dešimtys tūkstančių lietuvių, patys rizikuodami savo ir savo šeimų gyvybe, tačiau nėra nei vieno atvejo, kad žydai gelbėtų lietuvius nuo nacių ar komunistų teroro;
− Už žydų gelbėjimą 2 705 lietuviai pripažinti žydų gelbėtojais , o 800 lietuvių suteiktas Pasaulio Teisuolio vardas;
− Lietuva viena iš nedaugelio valstybių nedalyvavo SS dalinių formavime ir neturėjo bendrų valdymo institucijų su nacistine Vokietija.

Todėl mes privalome ginti savo tautos ir Lietuvos garbę:

1. Aiškindami pasauliui tikrąją Lietuvos valstybės istoriją;
2. Demaskuodami istorijos falsifikatorius bei jų tikslus;
3. Smerkdami piktybiškai kenkiančius lietuvių tautai ir valstybei bei pažeidžiančius nekaltumo prezumpciją;
4. Reikalaudami iš Lietuvos žydų bendruomenės bent lojalumo Lietuvai, jeigu jos nariai nesupranta, kiek gero lietuvių tauta jiems padarė ir nesusipranta būti bent dėkingais už 600 metų gyvenimo, kūrybos ir klestėjimo mūsų žemėje, už lietuvių tautos atjauta žydams, suteiktą prieglobstį ir gelbėjimą;
5. Vesdami tolygų bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir Izraelio teisėsaugos institucijų, Lietuvos Genocido ir Rezistencijos tyrimo centro ir Vyzentalio centro dėl tikrųjų lietuvių ir žydų Genocido vykdytojų išaiškinimo, jų patraukimo atsakomybėn.

Žemiau įdėtame straipsnyje 34 žinomų ir turinčių autoritetą visuomenėje žmonių parašai:

  Rūta Gajauskaitė. Holokaustas ar genocidas (219,9 KiB, 484 atsisiuntė)

šaltinis: llks.lt

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 6

 1. Vytas says:

  Beveik 75 metai praėjo, bet žydai vis nerimsta ir reikalauja vis daugiau. Ne, ne tiesos, bet pripažinto tai, ko ir nebuvo. Kuo mažiau to laiko liudininkų lieka gyvų, tuo daugiau jie reiškia pretenzijų visam pasauliui, tame tarpe ir lietuviams. Tauta (?) be valstybės, tauta, niekada neturėjusi savo teritorijos. Tauta reiškianti pretenzijas visiems, nes „tik žydai turi sprendimo teisę“. (M.Laitmanas, rabinas, toros aiškintojas). Visi kiti ne žydai yra gojai, kurių pareiga patarnauti jiems ir užtikrinti jiems, žydams, „karališką gyvenimą (J.Ovadja, išminčių tarybos vadovas, rabinas). Ir nieko nuostabaus, kad šurmulys vis atnaujinamas JAV žydų pastangomis, juk ir holokaustas „gimė“, kaip rašo P.Valickas siūlau paskaityti), Niujorko teisme. O gimę Amerikoje nutarimai , pagal amerikonus, yra privalomi visam pasauliui. I r net dėl Palestinos užgrobtų žemių (ir dar grobiamų) niekas nedrįsta priekaištauti. Ir dėl turimo atominio ginklo. Argi normalu, kad nykštukinė valstybė šokdina pusę pasaulio dėl to, ką faktiškai padarė jie patys ( pav. žydas A. Eichmanas, vienas iš žydų žudimo organizatorių). Ir dar draudžiama bet kam tirti holokausto istoriją. Kad tiesa neišaiškėtų. Todėl ir paklauskime savęs, istorijos, o kodėl apie holokaustą prabilo Amerikos žydai tik praėjus apie penkiasdešimt metų po II pasaulinio karo? Nes gyvų liudininkų beveik nebeliko ir jau lengva manipuliuoti skaičiais bei faktais.

 2. romanas says:

  Straipsnelio autorė šaunuolė ! Tik šitaip galima eiti per gyvenimą pakelta galvą , jei vadovausimės mūsų himnu , kuriame yra puikių ir prasmingų žodžių – tarp kurių ir šie : „Ir šviesa , ir tiesa Mūs žingsnius telydi “ .

 3. konkurencijos nėra says:

  O gal pirmiausiai Dora?

 4. konkurencijos nėra says:

  Ramiai, H. Kisendžeris sakę, 2022m Izraelio nebeliks…

 5. anoniminis says:

  Dr, Rutai Gajauskaitei akivaizdziai truksta isprusimo zydu klausimu. Jeigu ji paskaitytu Senaji Testamenta, Talmuda, Tania, Sulchan Naruch ir galiausiai Siono Isminciu Protokolus kurie, tarp kitko, yra tikri,kaip pripazino Sveicarijos teismas,anot Olego Platonovo,tai gerbiama daktare argumentuotu kitokiu kampu. Nes jei saziningas zmogus turedamas reikalu su vagimi elgiasi su juo lyg priesais ji stovetu toks pat saziningas zmogus, tai kuris is ju nukentes?
  Kodel zydai taip daro? Viena is atsakymu galite rasti; Jewish Encyclopedia,Vol.IX,1905,p.225
  Dar dekoju Vytui uz argumentuota komentara. Tik issilavinimas ir drasa gali mus islaisvinti.

 6. Hm... says:

  kazkokia manipuliacija siame straipsnyje. Jauciu esme ne tame kiek zmoniu dalyvavo zydu gelbejime, o tame, kad zydsaudziu vardas buvo gautas uz tai, kad likusi dalis (be tu teisinguoliu) ltiesiogiai ar netiesiogiai, labai aktyviai dalyvavo zydu naikinime. Ko gero aktyviau negu kitur. Cia reiketu tikrinti faktus.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top