- Sarmatai - https://www.sarmatas.lt -

Sankcijos savo ruožtu, o štai ginkluotės sandėriai tarp Rusijos ir JAV – pagal tvarkaraštį

Sandėros

Tuo metu, kai Baltieji Rūmai daro stiprų spaudimą Europai antirusiškų sankcijų atžvilgiu, pačios Jungtinės Valstijos savo sandėrių su Rusija nė nemano stabdyti, rašo vokiečių Handelsblatt leidinys.

Tai patvirtinantis faktas – „slidus raketinis sandėris“: amerikiečių aerokosminis ir gynybinis koncernas Orbital ATK nupirko keturis raketinius variklius pas Rusijos valstybinį holdingą „Energomaš“ , o taip pat „įtartinos“ derybos tarp Vašingtono ir Maskvos dėl galimo rankinių rusų gamybos šaunamųjų ginklų pirkimo, pažymi straipsnio autorius.

Be šitų variklių JAV negalėtų organizuoti tiekimo Tarptautinei kosminei stočiai (TJS).

Pati gi TKS – „Programa iš esmės ne karinė“.

Visa tai, tačiau, nesutrukdė JAV kongresui „nuolat kritikuoti Pentagono priklausomybę nuo rusiškų raketinių technologijų“.

„Minimu atveju komercija, sprendžiant pagal viską, paėmė virš prieš politiką“, – daro prielaidą straipsnio autorius.

– Pasak ekspertų, nuosavų raketinių variklių sukūrimas apsieitų Jungtinėms Valstijoms mažiausiai tris milijardus dolerių“.

Dar labiau įtartina tai, autoriaus nuomone, yra derybos tarp Rusijos ir JAV, apie amerikiečių ketinimą pirkti rusų gamybos rankinius šaunamuosius ginklus savo saugumo tarnyboms.

„Kalba eina apie rusiškus pistoletus tipo „Osa“ (Širšė), kurie priskiriami „neletalinio ginklo“ kategorijai.

Nuo 2016 metų jais apginkluota Arizonos valstijos policija“, – patikslina leidinys.

Ir visa tai vyksta turint omenyje, kad ginkluotės sandėriai su Rusija Jungtinėse Valstijose laikomi nepriimtinais „iš principo“, – rašo straipsnio autorius.

„Taip pat įdomu tai, jog „Osa“ gamintojas Rusijos koncernas „Techmaš“ aptinkamas tik Europos Sąjungos sankcijų sąrašuose, nors juodasis amerikiečių sąrašas yra gerokai ilgesnis.

Ši išimtis griauna pasitikėjimą JAV principingumu, kurį jos demonstruoja sankcijų klausimu kitais atvejais, – pabrėžia autorius.

Galbūt tai viena iš priežasčių, kodėl Europoje kilo didžiulė priešprieša Baltųjų rūmų primygtiniams pageidavimams, kalbant apie dvišalius energetinius ES projektus su Rusija“, reziumuoja leidinys.