Seimas neišdrįso aiškintis kardinolo V. Sladkevičiaus, D. Banionio ir S. Sondeckio kaltinimo bendradarbiavus su TSRS KGB

2019, 16 rugsėjo, 10:54 | kategorija LPT | 3 komentarai | peržiūrų 753 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Donatas BanionisSaulius SondeckisKardinolas Vincentas Sladkevičius

Zigmas Vaišvila

Gavęs 2018-06-26 Seimo valdybos pavedimu Seimo Valstybės istorinės atminties komisijos sudarytos darbo grupės Tyrimo ataskaitą dėl Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (toliau – LGGRTC) įvykdyto mirusių kardinolo Vincento Sladkevičiaus, Donato Banionio ir Sauliaus Sondeckio įrodymais nepagrįsto apšmeižimo bendradarbiavus su TSRS KGB, 2019-07-17 d. kreipiausi į Seimo valdybą, nes nustačius, kad dėl to atsakinga LGGRTC Generalinė direktorė Teresė Birutė Burauskaitė, paprašiau Seimo valdybos tyrimo medžiagą perduoti prokuratūrai.

2019-08-01 Seimo kanceliarijos atsakymu į prokuratūrą pasiūlyta kreiptis man pačiam. 2019-08-05 raštu kreipiausi į Seimo kanceliariją, primindamas, kad nustačius galimai nusikalstamas veikas, privaloma apie tai pranešti teisėsaugai, paprašiau, kad Seimo kanceliarija pateiktų man visą šio tyrimo medžiagą.

Seimo Valstybės istorinės atminties komisijos, Seimo valdybos pavedimu sudariusios šią tyrimo darbo grupę, pirmininkas Arūnas Gumuliauskas atsakė, kad darbo grupės medžiaga perduota Seimo archyvui.

Faktiškai tai patvirtina, kad ir šiam Seimui Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras yra neįveikiamas bastionas, kad šis tyrimas buvo tik dėl akių.

Tai leidžia LGGRTC-ui ir toliau nebaudžiamam savavaldžiauti, naudoti surinktą medžiagą ir politiniams tikslams.

Priminsiu, kad 2018-01-19 LGGRTC raštu generalinė direktorė T. B. Burauskaitė signatarams Bronislovui Genzeliui, Audriui Butkevičiui ir Zigmui Vaišvilai patvirtino, kad faktais ir dokumentais nepagrįstą paties LGGRTC sukurtus dokumentus apie mirusius kardinolą V. Sladkevičių, D. Banionį ir S. Sondeckį LGGRTC paskelbė žiniasklaidos ir politikų spaudimu.

Nors Seimo valdyba Valstybės istorinės atminties komisijai pavedė tai ištirti, tačiau matome, kad tai netirta, o klausimas „uždarytas“.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 3

 1. Alvydas says:

  O šiandien be suderinimo su javrosajūzu daug visuomeniškos veiklos įvyksta ? Šiandien be javrosajūzo paramos daug provincijos laikrasčių gyvuotų, jų politiką eskaluotų ? Kodėl tų dienų šventieji negalėjo būt pašvesti šventų raudonųjų vandeniu ?

 2. Vytas says:

  Seimo Valstybinės istorinės atminties komisijos sprendimas „uždaryti“ šį klausimą tik patvirtina A.Rusteikos straipsnio nuostatas. Seimas tapo DVASIOS UBAGŲ susiėjimu, nes NEI VIENAM seimo nariui neužkliuvo jų komisijos sprendimas dėl melu pagrįsto T.B.Burauskaitės veiksmo – iškilių Lietuvos žmonių šmeižto. VALIO!!!

 3. Vidas says:

  Šakalai ir lieka šakalais, kaip ir ju dvasinis papunis….
  Tik įdomu, kada burauskaites, bei panašios bei panašus dvasios ubageliai, bus pradeti bausti, uz šmeizta….???

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top