Sirijos pabėgėliai susirado naują maršrutą į Europą – per Rusiją į Norvegiją

2015, 5 rugsėjo, 1:01 | kategorija Realybė | atsiliepimų (4) | peržiūrų 1 354 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

vedomosti.ru

paveikslėlis

Virš 150 Sirijos pabėgėlių pateko į Norvegiją 2015 metais per pasienį su Rusija. Tai visai nedaug lyginant su maždaug 500 000 žmonių, paprašiusių prieglobsčio Europoje per tą patį laikotarpį. Bet, kaip pareiškė Norvegijos valdžia, sirijiečių ir kitų migrantų srautas greitai didėja.

Norvegija nėra ES narė, tačiau įeina į Šengeno zoną, kurioje nėra vidinės pasienio kontrolės, todėl migrantai suprato, kad patekti į vieną ES šalių galima ir iš šiaurės – arba likti pačioje Norvegijoje. Jos pasienio riba su Rusija randasi už poliarinio rato, bet toks maršrutas pigesnis ir saugesnis. „Kai kurie aptiko greitą kelią į Europą“, – sako Hansas Mellenbakenas, policijos poskyrio, esančio šalia pasienio su Rusija, viršininkas.

Bendros Sirijos piliečio išlaidos, vieno paties pasiekusio Norvegiją sudarė 2 400 dolerių. Viza į Rusiją jam apsiėjo 250 dolerių, lėktuvo bilietas į Maskvą iš Beiruto, kur jis persikėlė iš Sirijos – 1600 dolerių, traukinio bilietas iki Sankt Peterburgo kainavo 100 dolerių, o iki Murmansko – 150 dolerių.

Po to jis išleido 150 dolerių, kad pasiekti pasienį automobiliu, tačiau bandymas kirsti pasienį buvo nesėkmingas – rusų vairuotojai dabar atsisako pervežti migrantus į Norvegiją, kai pastarosios valdžia prigrasino jiems teisminiu persekiojimu už neteisėta žmonių pervežimą, – o pėstute, kaip suprato sirijietis, jo niekas nepraleis. Tada jis nusipirko dviratį už 150 dolerių ir iki pasienio nuvažiavęs 30 km atsidūrė Norvegijoje. „Ant krūtinės man kabėjo nešiojamas kompiuteris, o ant nugaros – kelioninė rankinė, – pasakojo jis jau prieglaudoje pabėgėliams Osle. – Buvau apsivilkęs dvi striukes ir du komplektus apatinių po kelnėmis, todėl, kad šiaurėje šalta“.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 4

 1. gojus says:

  Šito gero visiems užteks. Norvegai sėkmingai irgi bombordavo arabus – tegul irgi turisi. Turės daug. bet ir koks skirtumas – nuo dabar gausiai užplūdusių rumunų čigonų nelabai ką atskirsi…

 2. Simas Simaitis says:

  Labai įdomi tokia detalė. Sirija yra daugiareligijinė. Apart arabų ten gyvena labai didelis kiekis koptų, būtent tie pirmykščiai krikščionys, be tų „naujovių“, tobulinusių visą krikščionybės tikėjimą. Jų tarpe yra daug armenų. Va būtent jie ir yra labiausiai nukentėję šiame Sirijos kare, ir būtent jie niekur nebėga, palaiko Asadą iki paskutinio, o bėgą iš ten musulmonai ir dar kokius pinigus“ sukrapšto“ vargšeliai.

 3. Mindaugas says:

  Taigi, ir Rusija gaus savo porciją už tai, kad aktyviai veiksmais (čia neįeina karinė pagalba) nepadėjo Bašarui al-Asadui kovoti su JAV ir ES remiamais sukilėliais….

 4. Na says:

  Suprantama jiems kazkas pasiule toki prazutinga marsruta paerzinti rusijai

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top