Sorošo fondas kovoje už „atvirą visuomenę“

2017, 6 rugsėjo, 9:20 | kategorija Metodologija | atsiliepimų (12) | peržiūrų 996 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Džordžas SorošasAktyvus liberalaus globalizmo apologetas, visame pasaulyje žinomas finansų spekuliantas Džordžas Sorošas, ilgametis CFR, „Trišalės komisijos“ narys, vienas iš aktyviųjų Bilderbergo klubo narių. Jaunystėje Sorošas mokėsi Londono ekonomikos mokykloje (LSE). Ši mokymosi įstaiga buvo įkurta „Fabianiškos visuomenės“ grupės (Beatričės ir Sidney Webb, Gremo Uoleso ir Džordžo Bernardo Šo), aktyviai dalyvaujant geopolitikui Halfordui Makkinderiui, kuris buvo jos antruoju direktoriumi nuo 1903 iki 1908 metų.

Londono ekonomikos mokykloje Sorošo dėstytoju buvo 1947 m. iš Vengrijos emigravęs Karl Popper (1902 – 1994) – stambiausias neoliberalizmo teoretikas ir „atviros visuomenės“ koncepcijos autorius. Ši koncepcija teigia, jog bet kokie socialiniai ir politiniai projektai, kurių pagrindu buvo kuriamos visos tradicinės visuomenės, dar išlikusios kažkuriuose visuomenės tipuose Moderne (ypač socialistiniame ir nacistiniame), būtinai remiasi prievarta prieš individą, kadangi primena jam svetimus įsivaizdavimus apie tai, koks turi būti pasaulis, individas, elgesio modeliai ir t.t.

Visa tai K. Popperis tapatina su „kolektyviniu identitetu“. Kad būtų pastatyta iš tiesų laisva socialinė sistema, Popperio vadinama „atvira visuomene“, būtina pilnai atsisakyti visų socialinių normatyvų ir duoti pačiam individui teisę rinktis ir keisti bet kokias identiteto formas. Niekas nežino, kas ir kaip yra iš tikrųjų, ir todėl niekas negali aiškinti, kaip visa tai turėtu būti, tikina Popperis.

Dėl to visuomenė privalo nusišalinti nuo visiems bendrai privalomų formuluočių, projektų ir normatyvų, suteikiant individams teisę, patiems, bet kuria kryptimi, kurti veiksmų ir sprendimų kelius. Sociumui derėtų perduoti laisvos prekybos principus, kada kiekvienas gali vykdyti bet kokį sandėrį, ir gali vykdyti bet kokios rūšies ekonominę veiklą. Visuomenei belieka tik stebėti tai, kad jos nariai savo laisve nesinaudotu kenkdami kitiems. Be to, atvira visuomenė turėtu negailestingai kovoti su savo priešais (pagrindinis K. Popperio veikalas taip ir vadinasi: „Atvira visuomenė ir jos priešai“), tai yra su tais, kas galvoja kitaip (nei K. Popper).

Džordžas Sorošas „atviros visuomenės“ filosofiją padarė savo gyvenimo programa, ir po to, kai finansinėmis spekuliacijomis ir biržos žaidimais uždirbo savo milijardus dolerių, sukūrė specialų fondą, kurio užduotis buvo „atviros visuomenės“ sukūrimas globaliu mastu.

Džordžas Sorošas paskyrė savo tikslu įgyvendinti Popperio idėjas gyvenime, palaužti „uždaras visuomenes“, kovoti prieš „atviros visuomenės priešus“ ir visą pasaulį paversti „atvira visuomene.“ Visos kultūrinės, finansinės, švietimo iniciatyvos, kurias palaikė ir finansavo Sorošas, turėjo aiškią ideologinę užduotį:

Bet kokio kolektyvinio identiteto visuomenėje slopinimas ir jo apologetų (atviros visuomenės priešų) diskreditavimas;

Kosmopolitinių nuostatų diegimas;

NVO ir žmogaus teisių judėjimų finansavimas;

Liberalios filosofijos ir individualizmo propagavimas;

Švietimo programų ir iniciatyvų, nukreiptų globalistinio vektoriaus kryptimi palaikymas, kritikuojant ir išjuokiant nacionalines istorijas, – tokių vertybių, kaip kultūrinė savimonė, valstybinis suverenitetas ir t.t. menkinimas;

Nacionalinių administracijų kritika;

Finansavimas tų politinių jėgų, kurios buvo orientuotos į JAV ir Vakarus, ir skelbė ištikimybę liberalioms vertybėms (ženkli šiuolaikinės Gruzijos valstybinio aparato dalis iki pat šiandien oficialiai gauna algas iš Sorošo Fondo);

Valstybinio suvereniteto pažeidinėjimas tose šalyse, kurios nepasirengusios integruotis į globalų pasaulį ( net iki „spalvotųjų revoliucijų“ finansavimo Serbijoje, Ukrainoje, Gruzijoje ir pan.)

Tuo pačiu Sorošas veikla glaudžiai susijusi su kitomis globalistinėmis struktūromis, kartu su jomis derinant bendrą strategiją.

Vos tik kai kurių šalių vyriausybės aptiko už filantropinės D. Sorošo Fondo veiklos kietą ideologinį ir politinį motyvą, – jam uždraudė būti savo teritorijose, – iš pradžių Baltarusijoje (1997 m.), o po to Rusijoje (2004 m.). Reikėtų pažymėti, jog Sorošas yra nuoseklus savo kovoje prieš vertikalias socialines-politines organizacijų formas – pirmiausiai prieš nacionalines valstybes.

Jis stovėjo už liberal-kairiųjų ir anarchistinių protestų Vakarų Europos šalyse ir JAV tais atvejais, kai, jo manymu, valdančiojo elito politika atsisakė „atviros visuomenės“ principų. Įtakingas, Jungtinėse Valstijose turintis daug narių Sorošo tinklas sudarė protestinio judėjimo, atsiskleidusio, kai prezidentu buvo išrinktas Donaldas Trampas, pagrindą.

Anksčiau tie patys tinklai, Anglijai siekiant išeiti iš Europos Sąjungos, protestavo prieš Brexit ir atsisakė pripažinti Britanijos referendumo rezultatus. Svarbiausią vaidmenį Sorošo struktūros suvaidino nuverčiant S. Miloševičiaus režimą, o taip pat Maidano periodu, Ukrainoje.

Džordžas Sorošas ne kartą pasisakė apie globalizaciją, pabrėždamas jos pozityvias puses ir kritikuodamas tai, kas jai trukdo ar nuveda į šalį nuo greičiausio „atviros visuomenės“ sukūrimo. Sorošo atveju mes matome įsitikinusį ir veiklų, idėjinį globalistą, fanatiškai besistengiantį įgyvendinti savo ideologinius ir filosofinius nusistatymus, ir praktikoje remiantį „globalios visuomenės“ kūrimą.

Bet savo strategijoje jis priveda iki logiškos pabaigos tik vieną – liberaliąją – šiaurės Amerikos identiteto pusę, pilnai vengdamas kitos – konservatyviosios. Dėl to Sorošas atstovauja globalisto, atitrūkusio nuo amerikietiškojo konteksto ir mąstančio planetos kategorijomis, figūrą.

Tais atvejais, kai pačios JAV demonstruoja vienokias ar kitokias konservatyvias tendencijas, Sorošas pradeda savo eilinę kampaniją, nukreiptą prieš jas. Dėl to jį galima vertinti kaip kraštutinį amerikonizmo ir atlantizmo atvejį: jame amerikietiškas identitetas pilnai atitrūksta nuo savo lokalaus – paties amerikietiško – istorinio pagrindo ir tampa, tiesiogine to žodžio prasme, transnacionaliniu fenomenu.

vertė: Alenas Kostiugovas

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 12

 1. konkurencijos nėra says:

  Ir kaip paprastas Žmogus gali įkąsi tam sorošui?

 2. LosAngeles says:

  ‘..Be to, atvira visuomenė turėtu negailestingai kovoti su savo priešais (pagrindinis K. Popperio veikalas taip ir vadinasi: „Atvira visuomenė ir jos priešai“), tai yra su tais, kas galvoja kitaip..’

  nu ir kuo vis atai skiriasi nuo bolsevikeliu? negailestingai kovoti pries turincius kita nuomone del visuomenes atvirumo… kitaip sakant, soroso atviroje visuomeneje atvirai nuomone reiksti pavojinga…

 3. sigitas eilinis says:

  niekaip,ateina laikas ir jie patys subyra i dulkes,nes visi svetimkuniai anksciau ar veliau buna naturaliai sunaikinti

 4. Ec says:

  Pasidarė įdomu, ar Izraelyje jo fondai veikia? Ir kaip žydai ortodoksai žiūri į tai? :)

 5. pestininkas says:

  Siono išminčių prtokolose rašoma apiė kovą su oponentais butent taip, kaip aprašyta, dar rašoma kad liberalizmas skirtas vakarų visuomenių valdimui, o komunizmas rusijos žmogeliukams! Kas skaitė, tas žyno! LT atveju aišku viėna, jei ne persivertėlių valdžios, valdžiusios ir valdančios(administruojančios), kraštą, joks sorošas čia nosiės neįkyštu, vo tep!

 6. trumpai says:

  Izraelyje Sorosas paskelbtas valstybes priesu nr.1…

 7. Alvydas says:

  Dar 19a. Irgi išrinktosios tautos genijus Froidas pasakė, žmogus programuojama būtybė. Taigi Sorošas tik dar vienas mentalinės programos kūrėjas. Buvo jų kaip Marksas, Leninas, kikvienam laikmečiui savas. Stiprūs tie išrinktosios tautos prigramišiai, taip paprogramavo Lietuvėlę, jog taikos metu per 20 metų netekome1/3 ar 1000 000 tautos.

 8. sigitas eilinis says:

  čia ne į temą,tačiau gal kas žinote kas pasidarė portalui „KITOKIOS NAUJIENOS“?.nes kaip apmiręs- jau senokai naujų straipsnių neįkėlinėja

 9. Dalia says:

  Reikia džiaugtis, kad politinis režimas Lietuvoje, dar neuždarė tinklapio “KITOKIOS NAUJIENOS“. Nes galima visko tikėtis ir kuo toliau- tuo labiau.

 10. ligonis says:

  Tai jau čia rusiKostikas savame stiliuje.Baltarusija ir Rusija jam kaip kelrodės žvaigždės.Pasižiurėkite,kiek jis padėjęs kitiems ir kiek paaukojęs pinigų.Kiekvienas mato pagal savo sugedimo laipsnį.Ką čia dar pridurti?Pusė komentatorių-rasistai,du tregždaliai ruSSistai.Bet tinklapio savininkams dzin .

 11. sigitas eilinis says:

  gal būt ir taip,tačiau LIGONIŲ čia tikrai nėra

 12. ligonis says:

  Jei jau onkologiniame skyriuje guli sveikieji,tai tada,tikrai,kad nėra.Ar tik nebūsite Sigitai eilinis Medijas? :)

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top