Spiegel: migracinis chaosas Vengrijoje – kvaila, įžūlu, kaltas Orbanas

2015, 6 rugsėjo, 1:03 | kategorija Metodologija | atsiliepimų (5) | peržiūrų 436 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Budapeštas, policininkas bando kontroliuoti pabėgėlių srautą

Budapeštas, policininkas bando kontroliuoti pabėgėlių srautą

Spygliuota viela ir kareiviai prieš pabėgėlius. Migracijos chaosas stotyse ir pabėgėlių stovyklose. Pasimetę žmonės, kuriems nebuvo leista išvažiuoti. Ir premjeras, kuris perkelia atsakomybę už tai, kas vyksta jo šalyje ant ES ir pirmoje eilėje ant Vokietijos. Viktoras Orbanas ištaria frazes kaip ši: „Mes nenorime čia matyti nesuskaičiuojamo mažumų kiekio, kurios skiriasi nuo mūsų savo kultūrinėmis tradicijomis. Mes norime išsaugoti Vengriją kaip Vengriją“. Ketvirtadienį jis pasakė Briuselyje pabėgėlių adresu: „Nevažiuokite pas mus! Tas pavojinga. Mes negalime garantuoti, kad jūs būsite čia priimti!“.

Kas gi tokio nutiko Vengrijoje? Šalyje, kuri prieš ketvirtį amžiaus pramušė „geležinę uždangą“ ir leido pabėgėliams iš VDR išvažiuoti. Ir tuo pačiu buvo pažymėta komunistinio totalitarizmo pabaiga Rytų Europoje.

Viktoras Orbanas keleto metų eigoje įspėja dėl Europos griūties dėl migracijos lavinos ir krikščioniškosios Europos suardymu musulmonų rankomis. Jis reikalauja iš Europos radikalių priemonių. Iki šio momento kritikai purtė galvas, o konservatoriai tylėjo.

Orbanas? Taip. Jis nusiteikęs rimtai. Jis tvirtina, jog įspėja apie pavojų, tačiau jo niekas nenori girdėti. Iš dalies, Orbanas yra įsižeidęs, kadangi ES jis yra laikomas atpirkimo ožiu, iš dalies didžiuojasi savo nekokia reputacija. Jis mano, jok kažkada istorija jam atsidėkos. Taip įsitikinęs liepos mėnesį Orbanas išrėžė programinę kalbą ksenofobijos dvasia, kuri greičiau jau yra labiau būdinga ultra-dešiniesiems.

Europa nekalta

Dar metų pradžioje jis ir jo patarėjai atkreipė dėmesį į pabėgėlių temą. Po korupcinių skandalų jo partijos aplinkoje ir ginčytinų iniciatyvų, kaip, pavyzdžiui, mokestis už internetą, Orbano reitingai staigiai nukrito, prasidėjo masiniai protestai prieš vyriausybę. Tačiau iš to laimėjo ne opozicija, o ultra-dešinioji partija „Jobbik“, kurios reitingas, apklausų duomenimis, dabar yra truputį žemiau nei 30% lygmenyje. Su ja ir rungtyniaus Orbanas 2018-ųjų rinkimuose. Jis perėmė daugelį jos lozungų ir realizavo daug jos programos punktų. Jis ir toliau bandys aplenkti partiją, kad išlikti valdžioje per sekančius rinkimus.

Ir tiesa – Vengrija susidūrė su nematytu pabėgėlių srautu. Tačiau Europa ir Vokietija nekaltos dėl šiandienos chaoso. (O kas gi daugiau kaltas? – vert past) Tas, kas dabar gina Orbaną, nieko nesuprato. Orbano vyriausybė turėjo pakankamai laiko, kad pasiruošti pabėgėlių srautui, tame tarpe paprašyti pagalbos pas ES arba JT žinybas pabėgėlių klausimais. Ji to nepadarė, o vietoje to užmėtė šalį ksenofobiniais plakatais. Vieninteliai kas šiandien padeda pabėgėliams keliuose ir stotyse – tai eiliniai piliečiai. Jie renka aukas, atneša maisto, verčia, eina su pabėgėliais pas gydytojus. Už tai vengrų valstybinės MIP juos paprasčiausiai įžeidinėja.

Esant visiems europiečių apsiskaičiavimams migracijos krizėje, visiems nesusipratimams, kuriuos galimai, iššaukė Angela Merkel savo pasisakymais Sirijos pabėgėlių naudai, nuo Orbano neverta laukti humanitarinio indėlio į šios krizės sprendimą. Jam apsimoka eskalacija ir situacija artima pilietiniam karui.

spiegel.de

sarmatas.lt komentaras:

Šioje vietoje matome Spiegel ginant Vokietijos, t. y. Angelos Merkel politiką, kuriai visiškai priešingą vykdo Viktoras Orbanas, gindamas savo šalies piliečių interesą. Savo, o ne Sirijos piliečių, kuriuos, jei jie apsistos kažkurioje šalyje, teks išlaikyti būtent tos šalies globėjos mokesčių mokėtojų lėšomis. Didinant mokesčius ar mažinant socialines išlaidas? O gal ir tai ir tai?

O prisiminus, kad ta tikroji finansinė krizė toli gražu dar nesibaigė, o atvirkščiai, žada įsisiūbuoti kur kas didesne jėga, nei buvo, ir, kad šįkart centriniai bankai neturi anei jokių įrankių jai sutramdyti – Viktoro Orbano elgesys atrodo visiškai išmintingas, ko negalima pasakyt, sveiko proto akimis žiūrint, apie Angelos Merkel politiką. Todėl ji dabar taip ir stengiasi, kad ir kitos šalys pakankamai giliai į tai įklimptų – tada jos pačios klaidos neatrodys bendrame nelaimės fone tokios didelės.

Tačiau Viktoras Orbanas jiems visiems (Europos žlugdytojams) dabar kaip krislas akyse, nes nurodo jų pačių klaidas, kurių jie net paneigt negali – pakanka pasiskaityt aukščiau esantį Spiegel pasisakymą – esą „Orbanas galėjo pasiruošt pabėgėlių srautui, kreiptis į ES į JT“. Kas atleiskite iš to kreipimosi, kai pačioje ES šiuo klausimu pilnas chaosas? Kai kasdien keičiasi primetamų šalims narėms pabėgėlių skaičiaus kvota? Kai niekas nežino iš tiesų kiek jų bus ir kiek ES gali jų priimti?

Ir šioje vietoje Spiegel aiškina, jog ES ir Vokietija nekaltos, kai iš tikrųjų būtent Vokietija yra visos ES užsienio politikos garvežys. O kokių procesų dėka iš Sirijos ir Afrikos staiga pajudėjo tie visi pabėgėlių srautai – gal kas norėtų prisiminti? Kas ten pradėjo bombardavimus, įsiveržimus? Ar ne NATO pėdsakas ten gilia įspaustas, ar ne NATO su JAV priešakyje ten sugriovė įprastą jų gyvenimo sanklodą, pavertusi tą regioną liepsnojančiu karo katilu?

Bet baisiausia (mums) tai, jog šiandien visa tai vyksta visai šalia mūsų – jei Vokietijos ir likusios ES pastangomis (ką jos intensyviai daro) bus prarautos Vengrijos kuriamos užtvaros – šis dalykas bus tolygus bendros ES užtvankos pamatų paplovimui, po kurio jos griūtis bus tik neilgo laiko tarpo klausimas. Nes pačioje Europoje nėra politinės valios stabdyti šį procesą VISOMIS įmanomomis priemonėmis.

Ir tos užtvankos vanduo atitekės ir iki mūsų, drumzlinas, neaiškios spalvos ir sudėties. Reikia tam ruoštis jau dabar, nes kyla įtarimai, jog mūsų „elitas“ nedarys nieko, kad apginti Lietuvą. Orbanų Lietuvos elito tarpe nėra. Geriausiu atveju tik lenkevičiai, pasiruošę bet kam bučiuoti […].

 
Padėtis Vengrijoje, kuri kasdien keičiasi:

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 5

 1. MatRoS says:

  Neturiu ką pasakyti imigrantų tema. Nes keiktis, ypač internete negražu, o gero nėra ką pasakyti. Tik vis labiau stiprėja klausimas kas valdo žmonių smegenis? Nejaugi tai iš kosmoso ateinantys sugedę signalai?

 2. Gal says:

  tas kosmosas banksteriai?

 3. Ec says:

  Kažkaip tarp tų pabėgėlių nei vieno seno žmogaus nemačiau, o moterų iki 5%. Pagrinde jauni ir stiprūs vyrai. Būtų visai nebloga jėga kovoti prieš ISIS. Mano nuomone reikėtų apsukti juos 180 laipsnių ir nukreipti atgal, galima būtų dar muškietas kokias duoti, tegu gina savo senius, moteris ir vaikus ten pasilikusius.

 4. zzczxczc says:

  Idiotai, cituojate spiegel, o filmukai rusiski? wtf?

 5. Andrius says:

  zzczxczc pats idiotas.Lietuvoje filmukus daro tik pagal okupanto užsakymus, kaip ir vakaruose. Kažin kurioje šalyje nuskambės pirmi šūviai į tuos vadinamus pabėgėlius? ir matyt dėl to, kad jie vagiliaus, plėš, prievartaus.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top