Sukurti tobulesnį žmogų – kiborgą?

2023, 5 rugsėjo, 15:40 | kategorija Genocidas | atsiliepimų dar nėra | peržiūrų 97 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Kiborgas

Kandinsky 2.2

Bendrasis mokslas tiria reiškinių, medžiagų, procesų prigimtį, o štai taikomasis, skirtas konkrečiam tikslui, aptariamu atveju skirtas keisti žmogaus prigimtį, įsivaizduojant, kad pakeitus kažkokį geną ar jų grupę galime prilygti pačiam Dievui, sukūrusiam žmogų.

Žinoma, remiantis bendrąja evoliucijos teorija, teigiančia, kad gyvybė atsirado aklo molekulių ir amino rūgščių susimaišymo dėka (kurios irgi iš kažkur turėjo atsirasti), galima būtų išvesti logiką, kad tokiu būdu, ne aklai, o kryptingai veikiant žmogaus prigimtį sudarančias dedamąsias – galima jį padaryti tobulesniu. Apie tai šioje medžiagoje, kurioje pateikiama tik bendro pobūdžio informacija, detali medžiaga mokama:

Žmogaus pajėgumų tobulinimas (HPE) turės įtakos karinėms ir žvalgybos operacijoms. Įvairūs HPE gali būti naudingi karinėms ir žvalgybos operacijoms. Kai kurie pavyzdžiai – didesnė jėga, greitis, ištvermė ir intelektas; kiti – mažesnis miego poreikis ir trumpesnis reakcijos laikas, remdamasis tyrimų medžiaga rašo „Rand” portalas.

Šioje ataskaitoje nagrinėjami trys galimi HPE kūrimo būdai: 1) genetinės modifikacijos, 2) dirbtinis intelektas (DI) ir 3) kūno interneto (IoB) metodai, kai į žmogų implantuoti arba jo dėvimi prietaisai prijungiami prie tinklo.

Ataskaitoje apžvelgiamos kiekvieno iš šių būdų HPE galimybės, įgalinančių technologijų būklė ir susiję iššūkiai (tiek techniniai, tiek etiniai). Ataskaitoje taip pat aptariamos šalys, kuriose šios galimybės arba susiję fundamentalūs moksliniai tyrimai vykdomi aktyviausiai.

Kiekviena iš šių HPE sričių tam tikru momentu priklauso nuo skaitmeninių signalų. Be bet kokios HPE per se, šios skaitmeninės informacijos skleidimas, saugojimas ir manipuliavimas ja gali kelti pavojų ir suteikti galimybių karinėms ir žvalgybos operacijoms.

Kai kurios iš aptartų technologijų yra pradedamos kurti, tačiau vystymosi tempą sunku prognozuoti, todėl šioje ataskaitoje pateikiama šio momento technologijų srities būklės apžvalga.

Pagrindinės išvados

Trys šioje ataskaitoje nagrinėjamos technologijų kategorijos gali būti naudojamos žmogaus darbingumui didinti, tačiau skirtingu metu

  • Daug dėmesio skiriama genų manipuliacijoms, kurios yra labiausiai tiriamos – moksliniai tyrimai sutelkti į galimybes palengvinti ligas, o kol bus galima tikėtis prasmingo pritaikymo HPE, prireiks dešimtmečių mokslinių tyrimų. Vis dėlto kai kurios genetinės analizės formos gali būti naudingos siekiant suprasti dabartinių žmonių gebėjimus.
  • Dirbtinis intelektas taip pat ilgą laiką buvo siejamas su gandais, ir nors susijusios technologijos nuolat tobulėja, tikimasi, kad reikšmingas poveikis kognityviniams ir kitiems protezams pasireikš tik po penkerių ar dešimties metų. Šie nauji protezai suteiks naujų bendravimo kanalų, kartu ir susijusių pažeidžiamumų.
  • IoB jau šiandien daro poveikį; laikui bėgant jis taps dar sudėtingesnis ir pajėgesnis. Jis tampa ir signalų šaltiniu, ir kibernetinių atakų taikiniu.

Rekomendacijos

Norint suprasti, kada ir kur įvyko proveržis ar nesėkmė, kada ir kur atsirado naujų ir net netikėtų taikymo būdų, reikės stebėti.

Reikėtų stebėti atitinkamų programų pradžią ar nutraukimą, valstybės dotacijų ar sutarčių skyrimą, bendras įmones ir įsigijimus, konferencijas ir parodas, patentus ir publikacijas.

Taip pat bus svarbu stebėti, kokius duomenis tyčia ir netyčia renka, naudoja ar skleidžia su HPE susijusios sistemos. Naujų ryšių formų privalumus atsvers naujų rūšių kibernetiniai pažeidžiamumai.

Turinys

Pirmas skyrius
Žmogaus darbingumo didinimas: Daugiamodalinis procesas

Antras skyrius
Genetinių modifikacijų panaudojimo žmogaus darbingumui didinti galimybės

Trečias skyrius
Žmogaus darbingumo didinimas ir dirbtinis intelektas

Ketvirtas skyrius
Kūno internetas

Penktas skyrius
Išvados

Šį tyrimą remia JAV gynybos departamentas, jis buvo atliktas RAND Nacionalinio saugumo tyrimų skyriaus (NSRD) Kibernetinės ir žvalgybos politikos centre.

Ši ataskaita yra RAND korporacijos tyrimų ataskaitų serijos dalis. RAND ataskaitose pateikiamos mokslinių tyrimų išvados ir objektyvi analizė, kuriose sprendžiami viešojo ir privataus sektoriaus iššūkiai. Visos RAND ataskaitos griežtai vertinamos ekspertų, kad būtų užtikrinti aukšti tyrimų kokybės ir objektyvumo standartai.

Šį dokumentą ir jame esantį (-čius) prekių ženklą (-us) saugo įstatymai. Ši RAND intelektinės nuosavybės reprezentacija pateikiama tik nekomerciniam naudojimui.

Draudžiama neteisėtai skelbti šį leidinį internete; rekomenduojama tiesiogiai pateikti nuorodą į šį produkto puslapį. Norint atgaminti ar kita forma pakartotinai naudoti bet kurį iš RAND mokslinių tyrimų dokumentų komerciniais tikslais, reikia gauti RAND leidimą. Informacijos apie pakartotinio spausdinimo ir pakartotinio naudojimo leidimus rasite svetainėje www.rand.org/pubs/permissions.

Tyrimo medžiaga mokama, norintys gali nusipirkti.

Nuoroda: https://www.rand.org/pubs/research_reports/RRA1482-2.html

 

Sarmatai

Jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba PayPal. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.Rašyti atsiliepimą

Mums svarbios jūsų nuomonės.
Tuo pačiu norime priminti, kad komentarai nėra tarpusavio rietenų ar keiksmams skirta sritis.
Komentarai nėra cenzūruojami, tačiau programa gali kai kuriuos sulaikyti, jei ras keiksmų, nevartotinų žodžių ar nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "https" ir "www".

top