SZ: Slidus sandėris atves BASF iki Sibiro, o „Gazprom“ – iki Europos

2015, 5 rugsėjo, 1:03 | kategorija Realybė | 2 komentarai | peržiūrų 289 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

sueddeutsche.de

paveikslėlis

foto: Reuters

Vokiečių chemijos koncernas BASF ir rusų „Gazprom“ iki metų pabaigos turi įvykdyti ginčytiną politiniu požiūriu milijardinį sandėrį (nežiūrint į jokias sankcijas – vert past), rašo Süddeutsche Zeitung. Kaip pranešė BASF, abu koncernai apsikeis aktyvais. Dukterinė vokiečių chemijos giganto kompanija Wintershall, Kasseleje pilnai perduos vietines dujų saugyklas „Gazprom’ui“. Mainais į tai BASF aktyviai dalyvaus dujų radimviečių Sibire įsisavinimo procese, pasakoja leidinys.

„Gazprom“ priartėjo prie savo tikslo – tiekti dujas ne tik iki Europos pasienio, pabrėžia vokiečių laikraštis. Koncernas pirmą kartą gaus galimybę aprūpinti dujomis galutinius pirkėjus tiesiogiai, pastebi straipsnio autorius. Be to, įmonė gaus prieigą prie strategiškai svarbių dujų saugyklų Vokietijoje ir kontroliuos dalį prekybos dujomis. Tačiau, jau krizės pradžioje šie planai užsitraukė aštrios kritikos bangą, susijusią su didėjančia „Gazprom“ įtaka vokiečių dujų rinkoje, pranešama straipsnyje.

Kaip primena leidinys, pereitų metų pabaigoje atrodė, jog sandėris sprogs dėl politinės krizės tarp Rusijos ir Vakarų Europos. Tada BASF lakoniškai pranešė, jog projektas sustabdytas. Nežiūrint į tai apsikeitimas aktyvais buvo ruošiamas jau seniai. Rusų ir vokiečių koncernai susitarė dėl jo jau 2012 metais, ir abi pusės su šiuo sandėriu siejo dideles viltis, pastebi Süddeutsche Zeitung.

Kompanija Wintershall, užsiimanti naftos ir dujų radimviečių paieška Šiaurės jūroje, perduos 50 procentų dalį „Gazprom’ui“. Tai pelningas sandėris, tvirtina leidinys. Tik 2014-aisiais metais Wintershall veikla koncernui atnešė apie 12,2 nilijardo €urų. Europos komisija sandėriui uždegė žalią šviesą dar 2013-ųjų gruodžio mėnesį, praneša Süddeutsche Zeitung.

sarmatas.lt komentaras:

O kaipgi sankcijos? Ar jų privalu laikytis tik Lietuvai ir jos žemės ūkio produkcijos gamintojams bei vežėjams?

Kaip matome sankcijų Rusijai pasaka tinka tik tokiems patriotams, kaip lietuviai ir kitoms nedidelėms valstybėms, aukojančioms savo žemdirbius, vežėjus ir kitus susijusius su Rusijos rinka dirbančiuosius, vardan idėjos „nubausti“ Putiną, kai iš tiesų baudžia tik save… Didiesiems žaidėjams -, sankcijos nė motais, kai tas paliečia jų koncernų-monopolijų interesus.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 2

  1. gojus says:

    Vokietukai pragmatiškai – išnaikino alernatyvs, konkurentus ir su rusais turės monopolį. Bet Makakas Jobana čia irgi turėtų tarti savo žodį – energetika ir globalūs santykiai joje yra išimtinai Pindostano preorigatyva.

  2. Simas Simaitis says:

    Čia yra labai toks įdumus niuansas. Mes visi šnekame apie koncernus, tai visada juos priskiriame vienai ar kitai valstybei, kurioje ji kažkada tai pradėjo veiklą. Labai gaila, kad žmonės to visiškai nesuvokia, kad koncernai, tai globalios ekonomikos „juodosios skylės“, nusiurbenčios žmonių turtus į šio pasaulio turtingųjų kišenes. Jeigu imti BASF atvejį, nors kaip ir Daimler Benz, VW, Bayer, BMW ir kt., jie tik registruoti juridiškai Vokietijoje, bet jie neturi jau su Vokietija nieko bendra, nes akcininkų didžiausią dalį sudaro ne Vokietijos piliečiai. Čia ir slypi visa tragedija, kai juridinis statusas suteikiamas ne asmeniui, bet kažkokiai sandarai. Tad visos šios sankcijos, tai tik mums, mulkiams, akis dumti, kad galima būtų ką rašyti, kad turėtumėme ką skaityti ir kad politinius žaidimukus galima būtų stumdyti.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top