- Sarmatai - https://www.sarmatas.lt -

SZ: Slidus sandėris atves BASF iki Sibiro, o „Gazprom“ – iki Europos

sueddeutsche.de

paveikslėlis

foto: Reuters

Vokiečių chemijos koncernas BASF ir rusų „Gazprom“ iki metų pabaigos turi įvykdyti ginčytiną politiniu požiūriu milijardinį sandėrį (nežiūrint į jokias sankcijas – vert past), rašo Süddeutsche Zeitung. Kaip pranešė BASF, abu koncernai apsikeis aktyvais. Dukterinė vokiečių chemijos giganto kompanija Wintershall, Kasseleje pilnai perduos vietines dujų saugyklas „Gazprom’ui“. Mainais į tai BASF aktyviai dalyvaus dujų radimviečių Sibire įsisavinimo procese, pasakoja leidinys.

„Gazprom“ priartėjo prie savo tikslo – tiekti dujas ne tik iki Europos pasienio, pabrėžia vokiečių laikraštis. Koncernas pirmą kartą gaus galimybę aprūpinti dujomis galutinius pirkėjus tiesiogiai, pastebi straipsnio autorius. Be to, įmonė gaus prieigą prie strategiškai svarbių dujų saugyklų Vokietijoje ir kontroliuos dalį prekybos dujomis. Tačiau, jau krizės pradžioje šie planai užsitraukė aštrios kritikos bangą, susijusią su didėjančia „Gazprom“ įtaka vokiečių dujų rinkoje, pranešama straipsnyje.

Kaip primena leidinys, pereitų metų pabaigoje atrodė, jog sandėris sprogs dėl politinės krizės tarp Rusijos ir Vakarų Europos. Tada BASF lakoniškai pranešė, jog projektas sustabdytas. Nežiūrint į tai apsikeitimas aktyvais buvo ruošiamas jau seniai. Rusų ir vokiečių koncernai susitarė dėl jo jau 2012 metais, ir abi pusės su šiuo sandėriu siejo dideles viltis, pastebi Süddeutsche Zeitung.

Kompanija Wintershall, užsiimanti naftos ir dujų radimviečių paieška Šiaurės jūroje, perduos 50 procentų dalį „Gazprom’ui“. Tai pelningas sandėris, tvirtina leidinys. Tik 2014-aisiais metais Wintershall veikla koncernui atnešė apie 12,2 nilijardo €urų. Europos komisija sandėriui uždegė žalią šviesą dar 2013-ųjų gruodžio mėnesį, praneša Süddeutsche Zeitung.

sarmatas.lt komentaras:

O kaipgi sankcijos? Ar jų privalu laikytis tik Lietuvai ir jos žemės ūkio produkcijos gamintojams bei vežėjams?

Kaip matome sankcijų Rusijai pasaka tinka tik tokiems patriotams, kaip lietuviai ir kitoms nedidelėms valstybėms, aukojančioms savo žemdirbius, vežėjus ir kitus susijusius su Rusijos rinka dirbančiuosius, vardan idėjos „nubausti“ Putiną, kai iš tiesų baudžia tik save… Didiesiems žaidėjams -, sankcijos nė motais, kai tas paliečia jų koncernų-monopolijų interesus.