Tamsioji stambiausių pasaulio bankų pusė

2020, 28 rugsėjo, 9:37 | kategorija Ekonomika | atsiliepimų (4) | peržiūrų 1 157 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Bankų kovos su pinigų plovimu sistemoje yra didelė skylė. Žurnalistai surinko neginčijamus įrodymus, kad bankai ir jų akcininkai pelnosi iš šios veiklos. Tame dalyvauja ir JAV, ir Europos bankai.

Iš JAV iždo departamento FinCEN padalinio kovos su finansiniais nusikaltimais dokumentų:

Tai yra pagrindinės „BuzzFeed“ bendradarbiavimo su daugiau nei 100 naujienų agentūrų išvados dėl 2100 bankų iš viso pasaulio konfidencialių įrašų.

Praėjusią savaitę „BuzzFeed News“ papasakojo pasauliui apie JAV iždo Finansinių nusikaltimų skyriaus „FinCEN“ dokumentacijos turinį. Kartu su tarptautiniu žurnalistinių tyrimų konsorciumu leidinys peržiūrėjo tūkstančius vyriausybės dokumentų.

Darbas apėmė kelis žemynus, dalyvavo daugiau nei šimtas naujienų organizacijų 88 šalyse. Kai straipsniai buvo pristatyti plačiajai visuomenei, milijonai skaitytojų juos perskaitė, o išrinkti pareigūnai pareikalavo pokyčių. Tyrimas atskleidė štai ką:

1

Didžiausi pasaulio bankai patvirtina įtartinas trilijonų dolerių transakcijas, nors jų pačių darbuotojai perspėja, kad šie sandoriai gali būti susiję su nusikalstamu pasauliu. Teroristinės organizacijos, narkotikų karteliai, organizuoto nusikalstamumo grupuotės ir nepasotinami kleptokratai praturtėjo naudodamiesi JAV finansų sistema neteisėtoms pajamoms plauti. Bankai ir jų akcininkai gauna naudos iš šios veiklos, kai šios transakcijos minėtoms asmenybėms padeda sėti nelaimes pasaulyje.

2

Informaciją apie tokias transakcijas JAV vyriausybė gauna kaip „įtartinos veiklos ataskaitas“, kurias registruoja bankai. Šios ataskaitos yra skirtos kovai su pinigų plovimu, tačiau ekspertai teigia, kad sistemoje yra didelis skylė: bankai privalo pranešti apie pavojaus signalus JAV iždo departamento finansinių nusikaltimų skyriui FinCEN, tačiau stabdyti įtartiną veiklą arba atsisakyti aptarnauti įtartinų klientų jie neprivalo.

„BuzzFeed News“ šaltiniai pažymi, kad dauguma šių pranešimų, dar vadinamų SARs, nėra skaitomi, jau nekalbant apie jų analizavimą. (Patys savaime SARs duomenys neliudija nusikaltimo, tačiau juos galima panaudoti atliekant tolesnius tyrimus ir žvalgybos duomenis).

3

Kartais bankai net nesiima elementarių priemonių siekiant užkardyti finansinius nusikaltimus, pavyzdžiui, nesistengia sužinoti, kieno pinigus perveda. Tuo pat metu prokurorai, užuot ryžtingai kovoję tokį aplaidumą, yra įtraukiami į abipusiai naudingų susitarimų kompleksą, dėl kurio bankai gauna baudas, kurios yra maža jų metinių pajamų dalis, ir antrą šansą užglostyti klaidą.

Mūsų ataskaita liudija, kad, nors susitarimai dėl atidėto baudžiamojo persekiojimo lydimi griežtos retorikos, jie praktiškai retai taikomi. Bankai per nustatytą laiką dažnai nesugeba išspręsti savo problemų. Tačiau pasekmės, kuriomis grasina prokurorai, niekada neateina.

4

Didžiausias Europos bankas HSBC gavo antrą šansą, nepaisant to, kad tapo pagrindiniu narkotikų prekybos ir pinigų plovimo kanalu. Bet net ir tada, kai prižiūrėti buvo paskirtas federalinis vadovas, teisėjas ir prokurorai, HSBC toliau pelnėsi iš įtartinais laikomų klientų.

5

Mūsų tyrimas atskleidė, kad dar ilgai iki to, kol „veidrodiniai sandoriai“ – didžiausia pinigų plovimo afera istorijoje – virto tarptautiniu skandalu, kuriame dalyvavo „Deutsche Bank“, jo vadovai buvo perspėti: yra rizika, kad banku gali pasinaudoti nusikaltėliai. Nepaisant JAV vyriausybės gautų pranešėjų pranešimų ir pavojaus signalų, „Standard Chartered“ toliau tarnauja įtartiniems klientams ir, kaip nustatė prokurorai, palaimino neteisėtas Irano kontragentų transakcijas.

6

Pinigų plovimas nėra susijęs tik su vienu banku ar viena šalimi. „FinCEN“ dokumentų analizė parodė, kad po to, kai korporacijoms ir bankams JPMorgan Chase, Bank of New York Mellon, HSBC, Standard Chartered ir „Deutsche Bank“ buvo nurodyta į pažeidimus, jie ir toliau pervesdavo pinigus nusikaltimais įtariamiems klientams.

7

Įtartinų pinigų upės, tekančios visame pasaulyje, jau pateko į kiekvieną šalį, į daugelį pramonės šakų, palietė pažįstamus produktus ir kompanijas, pradedant sportu, baigiant nekilnojamuoju turtu ir kasdienėmis prekėmis. Šis reiškinys yra toks plačiai paplitęs ir chaotiškas, kad labai sunku atskirti šešėlinę ekonomiką nuo tos, kurią žmonės paprastai laiko legalia.

8

Šioje publikacijų serijoje aprašytos problemos egzistuoja dešimtmečius. Jas išspręsti nebus lengva, nes galingos jėgos veikia vieningu frontu, siekdamos išsaugoti dabartinę padėtį. Ekspertų teigimu, bankų aukščiausio lygio vadovų baudžiamasis persekiojimas, kuris iki šiol buvo JAV politika, gali būti didelis žingsnis teisinga linkme. „FinCEN“ dokumentai padeda sutelkti JAV ir JK įstatymų leidėjus, teisininkus ir ekspertus, nes jie naudojasi proga pokyčiams ir nagrinėja įvairių reformų galimybes.

Redakcijos pastaba:

Bankų priežiūros sistemos skyles tirs tos pačios struktūros, kurios ir iki šiol privalėjo tą daryti. Jei ne žurnalistų tyrimas – kas būtų norėjęs kažką keisti?

Sarmatai

Jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba PayPal. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.Naujienos iš interneto

Atsiliepimų 4

 1. Kali juda says:

  „Bankų priežiūros sistemos skyles tirs tos pačios struktūros, kurios ir iki šiol privalėjo tą daryti. Jei ne žurnalistų tyrimas – kas būtų norėjęs kažką keisti?“ Plačiai paplitus praktika. „Besisukančių durų“ principas ( revolving door) – kai asmenys, prižiūrintys tam tikrą sritį, pereina dirbt į tą sritį ir atvirkščiai. Žodžiu, pats prižiūri save👍. Medicinoj, ryšių priežiūroj, maisto saugoj, bankų priežiūroj ir t.t. . JAV’uose tai normali praktika – pačiam save prižiūrėti-tikrinti. Taip ir visos normos nenormalios normaliai atrodo.
  Kaip ir “ fak čekeriai“ – kurie vertindami, tiesos bazę laiko patys save. Ir išeina iš esmės taip,- “ Tu neteisus, nes aš teisus“. “ Remiantis mano šaltiniais, tavo šaltiniai klaidingi, nes Kitokie nei mano“. Žodžiu, šališkumas ir suinteresuotumas yra akivaizdus. Labai jau emocijų užvaldytas žmogus turi būt, kad to nepastebėtu. Religiniai karai, tik virtualūs🙂

 2. Vytas says:

  Na, Lietuvos bankai jau pažengė daug toliau, aplenkdami bent jau ES bankus: kovos su pinigų plovimu pretekstu jie jau reikalauja NET IŠ PENSININKO „, ką bekalbėti apie vidutinio amžiaus sąskaitos valdytoją, prisipažinti“ kokioje partijoje yra jis pats, jo artimieji ir draugai, kokį postą užima savo partijoje, artimieji draugai, . Lietuvos bankas, vadovaujamas pono Vasiliausko, palaimino tokį bankų apetitą, t.y. oficialiai leido sekti bet kurį sąskaitos valdytoją, nepriklausomai net nuo sąskaitos ar indėlio dydžio. Neparašei kuriai partijai simpatizuoji, ir jau negali valdyti savo sąskaitos. Kol neprisipažinsi. VA, KOKS LYGIS.

 3. vicka says:

  reikia nusipirkti ofsorine imone kokioj nors panamoj,ir siuntinekit milijonus po visa pasauli be problemu

 4. fresko pasekėjas says:

  Kam man dirbti juodai, monotoniškai jei tai gali padaryti kiti. Duodant šitų popiergalių liaudies masė aptarnaus išnaudotojus…

  Problema gilesnė…

  Manau jog tame ir būtų priežastis. O visa kita pasekmės.
  Yra išnaudotojai ir išnaudojamieji.
  Kažkada žmogus susiprato, ar kaip ten tiksliai nežino. Bet pamatė jog daug maloniau yra gyventi kai aptarnauja kiti žmonės…

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top