- Sarmatai - https://www.sarmatas.lt -

Tarp Gazprom ir europiečių partnerių pasirašytas susitarimas dėl „Šiaurės srauto – 2“

dw.com

šiaurės srautas

„Gazprom“ ir europietiški partneriai pasirašė susitarimą dėl dar dviejų „Šiaurės srauto (Nord Stream)“ atšakų statybos. Naujais vamzdynais į Vokietiją bus tiekiami 55 milijardai kubinių metrų dujų.

Rusijos energetinis koncernas „Gazprom“ pasirašė su europiečiais partneriais susitarimą dėl trečiosios ir ketvirtosios dujotiekio „Nord Stream“ atšakų statybos. Kaip praneša ketvirtadienį, rugsėjo 4, Reuters agentūra, į naujojo konsorciumo sudėtį įėjo šeši dalyviai: Gazprom, E.ON, dukterinė BASF Wintershall kompanija, OMV, Engie ir Royal Dutch Shell. Susitarimas pasirašytas Rytų ekonominiame forume Vladivostoke (Rusijoje).

Atitinkamai projektui, dviejomis atšakomis, kurių statyba turės būti užbaigta iki 2019-ųjų metų pabaigos, į Vokietiją bus tiekiama 55 milijardai kubinių metrų dujų. Projekto paskirtis – sumažinti priklausomybę nuo kuro transportavimo per Ukrainos teritoriją.

Gazprom konsorciume turi 51 procentą akcijų, pas likusius partnerius po 10 procentų, ENGIE – 9 procentai, pažymi agentūra „Intefax“.

Tačiau kol kas, neišspręstas klausimas apie tai, kas iš partnerių statys sausumos atšakas nuo naujosios magistralės. Kaip agentūrai pranešė šaltinis Gazprom’e, šis klausimas dabar yra sudėtingiausias projekto derybose.