Tikrosios karo Donbase ir kitur Pasaulyje priežastys [3]

2014, 17 rugsėjo, 17:26 | kategorija Ideologija | atsiliepimų (3) | peržiūrų 1 007 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Pateikiame straipsnį, kurio autorius siūlo žvilgtelėti į tragediją Ukrainoje iš gnosticizmo požiūrio taško, gnosticizmo, kurio sekėjai į didžiąją žmonijos dalį žiūri, kaip į antros, trečios ir t.t. rūšies žmones, laikydami “išrinktaisiais”, “dievo išrinktaisiais” tik save, vertais gyventi. Autorius naudojasi sava terminologija ir gyvūnijos pasaulio patirtį perkelia į žmonių visuomenę, tuo lyg ir atimdamas žmogiškąjį protą ir galimybes panaikinti vienų kitiems primestą eksploataciją. 3-a dalis.

Metafizika prieš geopolitiką

paveikslėlisSergejus Ostapenko

POSTHUMANIZMAS

Daugelį amžių didesnė žmonijos dalis gyveno tokiomis sąlygomis, kai varomoji jėga bei pagrindinis resursas buvo žmonės. Vergai, valstiečiai, pavaldiniai, kolūkiečiai, proletarai. Jų reikėjo daug, kadangi epidemijos, priešai, karai, sunkus darbas nuolat mažino šį resursą. Be to, tą resursą reikėjo dar ir maitinti, kad jis galėtų pats savaime atsinaujinti.

Iki pat XIX a. vidurio (o kai kur iki pat šių dienų), žmonija gyveno nuolatinės bado grėsmės akivaizdoje. Vėliau įsigaliojo nestabili pusiausvyra, kai dėl gamybos technologijų išvystymo (bent jau metropolijose) maisto nebetrūko. Per sekan2ius 100 sotumo metų, augant gyventojų skaičiui, žmonija pergyveno keletą technologinių bei socialinių revoliucijų, atsirado elektra, antibiotikai, kompiuteriai, greitaeigis transportas.

Kol tęsėsi šis „aukso amžius“, gyventojams buvo diegiama iliuzija, kad jie iš tikro yra vertinami, turi teises, taip pat ir rinkimų teisę ir nusipelno gyvenimo sąlygų gerinimo. Na, žinoma, ne visi. Turtingos plėšrios šalys niekada nenustojo melžti silpnesnių ir atsilikusių, visiškai nesirūpindamos iki šiol nuo bado ir ligų ten kenčiančiais gyventojais.

Lygybės ir teisių iliuzija, net geriausiais kapitalizmo aukso metais, buvo skirta tik vidiniam metropolijų naudojimui. Turime pripažinti – kapitalizmas, kaip ekonominis modelis vienu metu veikė pakankamai efektyviai. Rinka, konkurencija, troškimas uždirbti daugiau ir gyventi geriau motyvuoja iniciatyvą, technologijas ir naujų prekių atsiradimą.

Tačiau praėjusio amžiaus viduryje technologijų vystymasis privertė pasaulio elitą susimąstyti apie naujas realijas ir perspektyvas. Pasirodo, kad medicina priartėjo prie žmogaus gyvenimo trukmės ilgėjimo tiek, kad komforto, aprūpinimo, tiekimo bei aptarnavimo sistemos tampa vis pigesnės, kokybiškesnės ir labiau automatizuotos. Technologijos, dirbtinis intelektas, robotai, žmogiškąjį resursą padarė mažiau nepakeičiamu. Iš pradžių iš rinkos sistemos išėjo Afrika, po to dalis arabų pasaulio, o dar vėliau Vakarų elitui kilo klausimas – ką daryti su savais piliečiais, kurie reikalauja pensijų, medicininės priežiūros bei rūpinimosi jų teisėmis.

Klasikiniame kapitalizme gamybos priemonių savininkas, nors ir yra išnaudotojas, tačiau bent suinteresuotas tuo, kad išnaudojamieji turėtų šiek tiek pinigų. Tam, kad rinkos mechanizmas suktųsi, neužtenka tik gaminti – reikia dar ir pirkti bei vartoti. Kitaip viskas sustos.

Išsivysčius finansų instrumentams bei technologijoms, neliko poreikio pardavinėti prekes dėl pelno. Aukštajam Vakarų elitui pinigų nereikia, beje, visiškai. Spręskite patys, kriziniais 2008-aisiais, kai atsirado likvidumo deficitas, JAV Federalinio Rezervo Sistema paprasčiausiai pervedė į kelis stambius bankus keletą trilijonų dolerių. Juos gavo ne iš mokesčių, ne iš pelno, o iš niekur.

Jei JAV vyriausybei, kaip globalaus elito instrumentui, reikia pinigų armijai, ginklams, jaceniukų ir gaidarų lojalumui, FRS pridės sąskaitose tiek nulių, kiek reikės. Apie šios skolos grąžinimą niekas net neišsižioja, o jei ir išsižioja, tai dažniausiai jau visai prieš pat mirtį.

Tiesa ta, kad dabar elitas išnaudojamus žmones gali pakeisti išnaudojamais automatais, manau, jau beveik visose srityse, o ten, kur dar negali – problema sprendžiama. Ir dabar jie paprasčiausiai nežino, kaip likusiai žmonijos daliai pasakyti, kad jų jau nebereikia. Negalima juk tiesiai šviesiai pareikšti: na, ką, niekingi beprasmiai hylikai[1], dabar mes jau apsieisime ir be jūsų. Greitai ir be rizikos utilizuoti 6 milijardus neįmanoma. O atsiriboti nuo jų dramblio kaulo bokšte kol kas neišdegs. Juk jie kaip tos žiurkės, aprašytos anksčiau, netekę įprastos hierarchijos, greitai paskirstys socialinius vaidmenis, išaugins naują elitą ir mes iššūkį senajam.

Todėl apie tai niekas niekada tiesiai šviesiai nepasakys. O tuos, kurie apie tai bandys perspėti – išjuoks, vadins sąmokslo teorijų kūrėjais ir rėksniais.

Kapitalizmas baigiasi. Mes gyvename pereinamojoje epochoje, naujų aukštųjų technologijų klanų viduramžiais, kai pagal gnostikų įsakus, maža pneumatikų grupelė, aptarnaujama kiek didesnio tarnų bei sargų-psichikų būrio, autonomiškai valdys hylikus. Taip robotai gamins robotus, aptarnaus robotus ir taisys robotus, aptarnaudami elitą, o personalo šioje uždaroje sistemoje tereiks labai mažai.

Elitas šiandien labai sunerimęs dėl resursų deficito. O posthumanizmui reikės gerokai mažiau resursų, nei yra išgaunama ir sunaudojama dabar. Todėl valdantysis elitas planuoja paprasčiausiai sumažinti jau nebereikalingą ekonominę galią. Tam, kad 500 milijonai žmonių maitintųsi kokybiškais ir švariais produktais, skraidytų komfortiškais lėktuvais, ilsėtųsi švariuose pliažuose ir žavėtųsi nepaliesta gamta, visiškai nebūtina kasmet užsėti laukus, kad išmaitintum 6,5 milijardo žmonių, nereikia tiek ganyklų, gamyklų ir degalinių. Nereikia išlaikyti tiek policininkų ir karių, gydytojų, mokytojų ir valdininkų.

Ekologija aukščiau visko! Tai juk naujasis dievas, kuriam meldžiasi elitas. Mažinkite gimstamumą – štai jums prezervatyvai, gyvenkite sau – sudarykite vienalytes santuokas, tik nenaudokite mūsų resursų – mums gaila.

Postkapitalizmas vystysis panašiai, kaip siūlo Žakas Fresko (Jacque Fresco) projekte „Venera“. Tas senyvas inžinierius net neįtaria, kad jo smulkiai išdėstyto idealios aukštųjų technologijų visuomenės modelio vaisiais ekonomikoje, orientuotoje į resursus, pasinaudos padarai, galvoje rezgantys žiurkišką visuomeninės santvarkos modelį.

Idealiai funkcionuojantys autonomiški miestai, suteikiantys aukščiausią gyvenimo lygį savo gyventojams, kurį laiką egzistuos kaip rojaus salos vidury slum-people jūros – jūros žmonių, kurie neturi teisės būti.

Pinigai taps nereikalingi, kaip ir komunizme. Pinigų reikia deficito visuomenėje, o elitas daugiau jokio deficito nebeturės. Jeigu bedaliai hylikai pabandys atimti šiek tiek laimės, automatinės gynybos sistemos greitai prigesins jų įkarštį.

hylikų skaičius bus nuolat kontroliuojamas bei mažinamas, tuo pat metu bus akylai stebima, kad jiems į rankas nepakliūtų aukštosios gamybos ar savo interesų gynybos, saviorganizacijos technologijos. O jūs manėte, kad švietimo reformos, ar tai, kad Vakaruose į gyvenimo pabaigą daugelis žmonių nebemoka skaityti – atsitiktinumas? Ne. Tai – strategija.

Mąstančiam žmogui, turbūt, jau aišku, kad gnostikų požiūris, mūsų rekonstruojama elito ideologija ir diegiamas pasauliui globalizacijos scenarijus turi per daug panašumų. O bendrai, tai – paprasčiausias satanizmas.

——————————————————————————————————

Gnostikai (gr. žinantieji) – tie, kurie išsigelbės, nes disponuoja slaptuoju žinojimu. Pneumatikai (gr. dvasingieji) – tie, kurie neturi žinojimo, bet turi dvasią, todėl išsigelbės tik dalinai. [1] Hylikai (gr. daiktiškieji) neturi dvasios, todėl pasmerkti pražūčiai.


(trečios dalies pabaiga – bus daugiau)

1-a dalis: Tikrosios karo Donbase ir kitur Pasaulyje priežastys [1]
2-a dalis: Tikrosios karo Donbase ir kitur Pasaulyje priežastys [2]

Vertė: Darius Dimbelis

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 3

 1. Kestutis says:

     Galvojau apie ta straipsni ir 2 straipsnius pries tai, gal ir yra grupe zmoniu taip mastanciu, kiek tiesos. Bet zmoniu lyginti su ziurkemis ir kokio tai „ipatingo elito“ teise i geresni gyvenima yra absoliuti nesamone…
     Na o zmones „bukesni“ daros ir be ipatingu „kazkur toli gyvenanciu turtingu dedziu“ pagalbos. Anksciau zmogus turejo kaupti fizines jegas, dometis aplinka, buti viskam pasirenges, nes priesingu atveju jo tikimybe nugyventi ilgesni gyvenima stipriai butu sumazejusi. Dabar visos sios pastangos nebutinos, eiliniam zmogeliui bent jau vakaruose viskas „padedama ant lekstutes“ (gal maistas ir neitin kokybiskas, bet tai jau sis tas..)
    Sakyciau tiek tantykiuose tarp valstybiu, tiek valstybiu viduje, tiek tarp zmoniu, nugales tas, kas gyvens vadovaudamasis gamtos desniais, ir isimciu cia nebuna.. 
    Pasauli jau seniai, butu galejusios uzvaldyti Kinu, Egipto, Romos ir kitos civilizacijos, bet neiviena is ju neatsilaike, nes visu ju kurimosi pradas buvo tikejimas, tradicijos, siekis tobuleti, buti pranasesnems ir kai tik „galios virsunese“ melas, tinginyste, islaidavimas, galu gale „atsipalaidavimas“ ir t.t. pradedavo imti virsu, siu civilizaciju istorija uzsibaigdavo..
   Kaip kad rodo istorija, panasu, kad siu dienu ivykiai kartojasi..

 2. Joris says:

  taiip. Kažkaip sudėtingai ir mandrai papasakota apie paprastus dalykus…
  Štai senovėje, beje kaip ir mūsų protėviai, civilizaciją statė vadovaudamiesi DoRa, ko pasekoje susikurdavo didžiulės imperijos, kurios, teisingai pastebėta, egzistuodavo tol, kol išklysdavo iš Doros (Šviesos) Kelio. Dabar, kai propaguojamas ištvirkimas ir iškrypimai, akivaizdžiai viskas ritasi velniop. O mums tokia situacija pateikiama kaip aukščiausias „civilizacijos “ pasiekimas ir kultūra.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top