Trečiojo Pasaulinio Karo Geopolitika

2014, 16 rugsėjo, 20:28 | kategorija Ideologija | 14 komentarų | peržiūrų 1 683 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Tikrosios priežastys to, kodėl Rusija ir Sirija dabar tapo taikiniais.

paveikslėlisPriešingai populiariam mitui, moralinio pobūdžio samprotavimai tautų elgesiui tarptautinėje arenoje didelės įtakos nedaro – sprendimus labiau įtakoja išoriškai nematomas pinigų ir geopolitinės įtakos kokteilis. Tad, kai tik pamatote valdančios klasės atstovus pradedant demonizuoti kažkurią šalį, pirmas sau užduotas klausimas turėtų būti „kas gi čia yra pastatyta ant kortos?“

Tuo pačiu laiku Rusija, Kinija, Iranas ir Sirija tapo pažymėtomis šalimis. Kai tik suprasite kodėl – tai įvykiams, dabar vykstantiems pasaulyje, suteiks žymiai daugiau aiškumo.

JAV doleris yra unikali valiuta. Faktiškai jo dabartinis dizainas ir santykis su geopolitika yra toks kaip niekada istorijoje. Dauguma valiutų turėjo rezervinių valiutų statusą šimtmečius, bet dolerį unikaliu daro tas faktas, kad nuo ankstyvųjų 1970 jis tapo, su kai kuriomis išimtimis, vienintele valiuta, kuri buvo naudojama naftos pirkimui ir pardavimui pasaulinėje rinkoje.

Dar iki 1971 JAV doleris buvo pririštas prie aukso standarto, bent jau oficialiai. Remiantis TVF, pagal 1966 duomenis, užsienio centrinis bankas turėjo 14 milijardų JAV dolerių, kai pačios JAV turėjo tik 3,2 milijardo dolerių auksu tam, kad padengti užsienio atsargas.
http://www.imf.org/external/np/exr/center/mm/eng/sc_sub_3.htm

Federalinis Rezervas spausdino daugiau pinigų nei galėjo realiai padengti auksu. To rezultatas buvo staigi infliacija ir dolerio kritimas. 1971 metais, kas vėliau buvo vadinama „Niksono Šoku“, Prezidentas Niksonas galutinai panaikino dolerio padengimą auksu (aukso standartą).

Tuo metu doleris tapo grynai skolos principu paremta valiuta. Apie 70 proc. cirkuliuojančių pinigų yra sukuriami paprastų bankų, kuriems leista pasiskolinti daugiau nei jie realiai turi savo sąskaitose.

Kitkas yra sukuriama Federalinio Rezervo, skolinančio pinigus kurių jis neturi, pagrinde valdžiai.
Allen Greenspan pripažįsta kad FED yra aukščiau valdžios, kongreso ar net prezidento.
https://www.youtube.com/watch?v=kcvuBETuwn0

Dabar, kad taptų dar įdomiau – šitos paskolos turi prikabintas palūkanas, bet pinigai, kuriais turėtų būti apmokamos tos palūkanos, sistemoje neegzistuoja. Jie dar neišleisti. To rezultatas – apyvartoje daugiau skolų, nei cirkuliuojančių pinigų, ir tam, kad nenuskęstų, ekonomika turi nuolat augti. Akivaizdu kad tai nėra tvaru.

1973 metais OPEC krizės šešėlyje, Niksono administracija pradėjo slaptas derybas su Saudo Arabijos valdžia tam, kad sukurti tai, kas vėliau tapo petrodolerio perdirbimo sistema. Pagal tą susitarimą Saudai savo naftą parduos tik už JAV dolerius, ir didžiąją jų dalį investuos į JAV bankus bei kapitalo rinkas. TVF tada naudotų šiuos pinigus, kad paskatinti paskolas naftos importuotojams, kurie susidurdavo su sunkumais padengiant naftos kainų augimą. http://www.imf.org/external/np/exr/center/mm/eng/rs_sub_3.htm

Mokėjimai ir palūkanos per šias paskolas bus denominuojami irgi JAV doleriais. Šis susitarimas buvo galutinai formalizuotas 1974 metais, JAV – Saudo Arabijos jungtinės komisijos Ekonominei Kooperacijai, Niksono Valstybės sekretoriaus Henrio Kisindžerio.
http://www.gao.gov/products/ID-79-7

Kitas dokumentas išleistas Kongreso Tyrimų Tarnybos atskleidė, kas šiose derybos turėjo pranašumų, kai JAV oficialiai ir nesislėpdamos demonstravo galimybę užvaldyti naftos sritis Saudo Arabijoje kariniu būdu.
http://fpc.state.gov/documents/organization/135931.pdf

Jungtinėse Valstijose Naftos šokas sukūrė infliaciją, naują užsienio investicijų poreikį iš naftą gaminančių šalių, ir atvėrė erdvę spekuliacijoms apie galimybę karinėmis priemonėmis užimti naftos sritis Saudo Arabijoje ir kitose šalyse tikslingumą.

Tiek Saudai, tiek ir JAV oficiozai veikė taip, kad įtvirtinti dvišalius santykius dėl bendros opozicijos Komunizmui, atnaujino karinį bendradarbiavimą, ir per ekonomines iniciatyvas, kurios rėmė Saudų naftos-dolerių judėjimą į JAV, palaikant Saudų investicijas į infrastruktūrą, industrinę ekspansiją ir JAV vertybinius popierius.
Sistema buvo išplėsta įtraukiant į ją kitus OPEC narius 1975 metais.

Nors pristatytas kaip buferis neigiamiems recesijos efektams amortizuoti, kylant naftos kainoms, šis susitarimas turėjo paslėptą šalutinį poveikį. Jis panaikino tradicinius JAV monetarinės politikos apribojimus.

Federalinis Rezervas buvo dabar laisvas spausdinti tiek pinigų, kiek nori. Naftos poreikis apsaugos dolerio kritimą, platinant infliacijos pasekmes visoje planetoje.

Doleris iš auksu dengtos valiutos tapo nafta dengta valiuta. Ir tuo pačiu tapo Amerikos pagrindine eksporto preke.

Ar kada nors įsivaizdavot kaip JAV ekonomika sugeba išsilaikyti turėdama multimilijardinius dolerio prekybos deficitus dešimtmečiais?
Ar jūs kada mąstėte, kodėl taip yra, kai JAV turėdama 70 procentų vartotojišką ekonomiką, turi tokį neproporcingai didelį kiekį pasaulio turtų?

Moderno epochoje iškastinis kuras privertė pasaulį suktis. Jis buvo integruotas į kiekvieną civilizacijos aspektą, žemės ūkį, transportą, plastiką, šildymą, gynybą ir mediciną, ir poreikis tik augo bei augo. Kol pasauliui reikia naftos, ir kol nafta parduodama išskirtinai tik už JAV dolerius – tol bus poreikis doleriams. Šis poreikis ir sukuria doleriui vertę.

Jungtinėms Valstijoms tai puikus sandėris. Doleriai išeina kaip popierius ar skaičiai kompiuterinėse sistemose. O tikri, materialūs produktai ir paslaugos ateina. Nors visam likusiam pasauliui tai labai gudriai primesta eksploatacijos forma.

Turėdamas globalų dominavimą prekyboje doleriais,Vašingtonas tuo pačiu įgyja ir galingus finansinius ginklus sankcijoms. Tai apie faktą, kad didesnės transakcijos doleriais yra priverstos eiti per JAV.

Ši naftos-dolerio sistema buvo neliečiama iki 2000, kai Sadamas Huseinas paskelbė sprendimą pakeisti Irako naftos pardavimą nuo Dolerio į Eurą.
http://english.peopledaily.com.cn/english/200009/26/eng20000926_51324.html

Tai buvo tiesioginė ataka prieš dolerį ir pats svarbiausiais geopolitinis įvykis tais metais, tačiau apie tai užsiminė tik vienas Vakarų straipsnis.
http://edition.cnn.com/2000/WORLD/meast/10/30/iraq.un.euro.reut/

Tuo pačiu metu, kai Saddam‘as atsisako dolerio, organizacija pasivadinusi „Naujojo Amerikos Amžiaus Projektas“ kurios nariu buvo ir Dickas Čeinis, išleido dokumentą „Rebuilding America‘s Defences Strategy, Forces and Resources FOr a New Century“. Šiuo dokumentu buvo siekiama didesnio JAV karinių pajėgų finansavimo ir daug agresyvesnės JAV užsienio politikos tam, kad plėsti JAV dominavimą pasaulyje. Nors dokumentas teigė, kad „nesant tokių katastrofiškų ir katalizuojančių įvykių – kaip naujasis Pearl Harbor“ tokio tikslo pasiekimas užtruktų daugybę metų
http://www.slideshare.net/UnitB166ER/rebuilding-americas-defenses-strategy-forces-and-resources-for-a-new-century-a-report-of-the-project-for-the-new-american-century-september-2000

Po metų šis tikslas (dominavimas pasaulyje) buvo pasiektas.

Pasinaudojant emocine 9/11 reakcija, Bušo administracija galėjo įsiveržti į Afganistaną ir Iraką bei įteisinti „Patrioto Aktą“ beveik be pastebimo pasipriešinimo.

Irake nebuvo jokių masinio naikinimo ginklų, ir tai nebuvo susiję su bloga žvalgyba. Tai buvo šaltas apskaičiuotas melas, o sprendimas ginkluotam kariniam įsiveržimui buvo priimtas gerai žinant kokios pasekmes dėl to bus vėliau.
http://youtu.be/ey9tExYbjm8

To organizatoriai puikiausiai žinojo kas įvyks, bet 2003, jie tai vis tiek padarė. Kai tik Irako naftos telkiniai perėjo į JAV kontrolę, prekyba nafta tuoj pat buvo perjungta į dolerį. Misija įvykdyta.

Tuoj pat po invazijos į Iraką, Bušo administracija pabandė eksportuoti šiuos karus į Iraną. Esą Irano valdžia veikė, kad sukurti atominį ginklą
http://www.washingtonpost.com/wp-dyn/articles/A24677-2005Jan20.html .

Po fiasko Irake Vašingtono patikimumas žvalgybos klausimais buvo ženkliai smukęs, todėl jis nesugebėjo sutelkti tarptautinio palaikymo sekančiai intervencijai. Jo pastangos buvo sabotuojamos elementų CŽV ir Mossade, pranešusių, kad Iranas net nepriėmė sprendimo kurti atominį ginklą ir to net nebando.
http://www.haaretz.com/news/diplomacy-defense/mossad-cia-agree-iran-has-yet-to-decide-to-build-nuclear-weapon-1.419300

Nors demonizacijos kampanija prieš Iraną buvo tęsiama net Obamos administracijos.
http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/barackobama/9122351/Obama-I-will-not-hesitate-in-using-force-to-block-Irans-nuclear-threat-from-Iran.html

Kodėl?

Gal tai galėtų būti susiję su faktu, kad nuo 2004 metų Iranas yra pakeliui organizuojant nepriklausomą naftos kursą?
http://www.atimes.com/atimes/Middle_East/HA21Ak01.html

Jis kūrė savo naftos rinką, ir ji nebūtų buvusi pririšta prie dolerio. http://www.cbsnews.com/news/iran-ends-oil-transactions-in-us-dollars/
Jų pirmoji naftos siunta buvo parduoda per kitą rinką 2011 Liepą.

Nepavykus pradėti norimo karo, JAV panaudojo JT kad skirtu Iranui sankcijas. Kurių tikslas buvo nuversti Irano režimą
http://www.houstonchronicle.com/news/nation-world/article/Goal-of-Iran-sanctions-is-regime-collapse-U-S-2520405.php
Nors tai padarė žalą Irano ekonomikai, priemonės buvo neefektyvios – šalies destabilizuoti nepavyko. Tai įvyko didžiąja dalimi dėl Rusijos pagalbos Iranui apeinant JAV bankininkų draudimų. http://uk.reuters.com/article/2014/01/10/uk-iran-russia-oil-exclusive-idUKBREA090DN20140110

2009 metų spalį Muamaras Gadafis buvo paskirtas Afrikos Sąjungos pirmininku. Jis tučtuojau pasiūlė unifikuotos valstybės su viena valiuta formavimą. Tas pasiūlymas apie vieningą valiutą privedė iki to, kad jis buvo nužudytas. (viena iš versijų)
http://www.nytimes.com/2009/02/03/world/africa/03africa.html?_r=2&

2009 metų lapkritį Afrikos Sąjunga išleido dokumentą pavadintą „Towards a Single African Currency
http://ea.au.int/en/sites/default/files/DOCUMENT_EN_FR_2_4_MARCH_2009_EA_CONGRESS_ARTICLE_VOLUME_1.pdf . 106 ir 107 tų dokumentų puslapiuose aptariamos techninės galimybės ir galima nauda Afrikos Centriniam bankui veikiant aukso standarto sąlygomis. 94 puslapyje aiškiai sakoma, kad Afrikos monetarinės sąjungos sėkmės raktas būtų „palaipsninis perėjimas prie vieningos Afrikos valiutos, dengtos stabiliausią piniginę vertę turinčia preke – auksu“ (Atkreipkite dėmesį, kad puslapio numeris yra kitoks kitose to dokumento, kurį jie išleido versijose).
http://ea.au.int/en/sites/default/files/DOCUMENT_EN_FR_2_4_MARCH_2009_EA_CONGRESS_ARTICLE_VOLUME_4.pdf

2011 metas CŽV dėmesys nukrypo į Libiją, kur ji pradėjo remti sukilėlių grupuotes ir jų kampaniją stengiantis nuversti Gadafį. JAV ir NATO prastūmė bei išplėtė JT neskraidymo-zonos rezoliuciją, kad įvestu pusiausvyrą smūgiams iš oro. Alkaidos ekstremistų buvimas tarp sukilėlių kovotojų buvo „paslėptas po kilimu“.

Libija kaip ir Iranas bei Irakas padarė siaubingą nusikaltimą pasipriešindama JAV doleriui.

NATO intervencija Libijoje nepastebimai perėjo į slaptą karą Sirijoje. Libijos valdžios ginklų arsenalai buvo nusiaubti ir ginklai per Turkiją nugabenti Sirijos sukilėlių grupėms kovojančioms siekiant nuversti nuversti Assadą. Jau tuo momentu buvo aišku, kad šie kovotojai turėjo ryšių su teroristinėmis organizacijomis. Tačiau JAV nacionalinio saugumo aparatas matė tai kaip reikalingą jų siekiams blogį.

2012 CFR (Council of Foreign relations) paskelbė straipsnį http://www.cfr.org/syria/al-qaedas-specter-syria/p28782 teigdama, kad džihado antplūdis atneša discipliną, religinį pakilimą, kovinę patirtį iš Irako, ir svarbiausia, mirtinus rezultatus. Jei trumpai, FSA dabar reikia Alkaidos.“
http://theantimedia.org/council-on-foreign-relations-syrian-rebels-need-al-qaeda-now/

Sakykim tiesiai šviesiai, JAV ir atvedė ISIL(ISIS) į valdžią
http://scgnews.com/the-covert-origins-of-isis
https://www.youtube.com/watch?v=oMjXbuj7BPI

2013 metais tie patys su Alkaida susiję Sirijos sukilėliai paleido dvi Zarino dujų atakas. Tai buvo bandymas priremti Assadą ir užsitikrinti tarptautinį karinės intervencijos palaikymą. Laimei jie buvo JT demaskuoti.
http://edition.cnn.com/2013/09/12/politics/syria-putin-analysis/

Režimo keitimo kampanija Sirijoje, taip pat kaip ir Libijoje stumiama besiremiant žmogaus teisėmis. Akivaizdu kad tai nėra tikrasis motyvas.

2009 metais, Kataras pasiūlė statyti gamtinių dujų vamzdį per Siriją ir Turkiją į Europą. http://www.armedforcesjournal.com/pipeline-politics-in-syria/
Assadas atsisakė. Ir 2011 metais jis pasirašė su Iraku ir Iranu paktą statyti dujotiekį į rytų pusę galutinai atkertant Katarą ir Saudo Arabiją nuo bendros grandinės. Nieko nuostabaus, kad Kataras, Saudo Arabija ir Turkija buvo pačios agresyviausios regiono žaidėjos siekiant nuversti Sirijos valdžią.
http://online.wsj.com/news/articles/SB10001424053111903591104576467631289250392?mg=reno64-wsj&url=http%3A%2F%2Fonline.wsj.com%2Farticle%2FSB10001424053111903591104576467631289250392.html

Bet kodėl dėl šio dujotiekio susikryžiuoja Sirijos ir Vašingtono keliai? Trys priežastys:

1. Šis susitarimas dėl dujotiekio ženkliai sustiprintų Irano pozicijas, leidžiant jam eksportuoti į Europos rinkas ir apeinant bet kokius Vašingtono sąjungininkus. Tai akivaizdžiai silpnina JAV valdžios įtakos svertus.

2. Sirija yra artimiausia Irano sąjungininkė. Jos kolapsas iš esmės susilpnintu Iraną.

3. Sirija ir Iranas turi tarpusavio gynybos sutartį, ir JAV intervencija į Siriją atidarytų duris konfliktui su Iranu.

2014 vasarį šis globalus šachmatų žaidimas užkaito naujoje vietoje: Ukrainoje. Tikrasis taikinys buvo Rusija.

Rusija, taip jau atsitiko, yra antra didžiausia naftos eksportuotoja, ir ne tik, kad yra rakštis Vašingtono diplomatijai, bet ji 2008 m. dar atidarė energetinę biržą, vykdant denominaciją rubliais ir auksu.

http://rt.com/business/russia-opens-online-fuel-bourse/ šis projektas buvo rengiamas nuo 2006 metų. http://en.ria.ru/russia/20060522/48434383.html . Jie taip pat dirbo su Kinija kad nustumti dolerį nuo visų jų dvišalių sandorių. http://www.ibtimes.com/china-russia-currency-agreement-further-threatens-us-dollar-248338

Rusija taip pat dalyvauja procese organizuojant Eurazijos Ekonominę Sąjungą, kuri turi planų įsteigti bendrą valiutą http://www.forbes.com/sites/greatspeculations/2011/11/11/putins-dream-of-eurasian-union-could-control-worlds-energy/ ir, kuri kaip skelbiama turi savo nepriklausomą energijos rinką. http://www.neurope.eu/article/russia-spearheads-common-energy-market-eurasian-union

Tik prasidedant krizei Ukrainoje, pastarajai buvo pasiūlytas pasirinkimas: arba prisijungimas prie ES per Asociacijos sutartį, arba prisijungimas prie Eurazijos Sąjungos. ES tvirtino, kad pasirinkimas tegalėjo būti TIK vienas. Ukraina anot ES negalėjo įstoti ir į vieną, ir į kitą sąjungas. Rusija tuo tarpu teigė, kad yra galimas prisijungimas prie abiejų. Prezidentas Janukovičius nusprendė eiti su Rusija.
http://www.independent.co.uk/news/world/europe/eurasian-union-ukraine-chooses-to-strengthen-ties-with-russia-and-reject-historic-trade-deal-with-eu-8955407.html

JAV nacionalinio saugumo aparatas padarė tai, ką mokėjo geriausiai – jie nuvertė Janukovičių ir pastatė marionetinę valdžią. Vašingtono dalyvavimo perversme faktai: “The Ukraine crisis what you‘re not being told
https://www.youtube.com/watch?v=fWkfpGCAAuw

Nors iš pradžių atrodė, kad viskas einasi gerai, tačiau neužilgo JAV prarado situacijos kontrolę, Krymas surengė referendumą ir jo žmonės ženklia balsų persvara nusprendė atsijungti nuo Ukrainos bei prisijungti prie Rusijos. http://www.bbc.com/news/world-europe-26598832
Situacija buvo išlaikyta tvarkinga ir taiki. Ir nors niekas nežuvo, tačiau Vakarai visą įvykį iškart pateikė kaip Rusijos agresiją ir nuo to taško prasidėjo visa mantra..

Krymas yra geostrategiškai svarbus dėl jo pozicijos Juodojoje jūroje, kurioje galima jūrinių pajėgų projekcija į Viduržemio. Jis buvo Rusijos teritorija veik per visą artimiausią istoriją. http://www.washingtonpost.com/blogs/worldviews/wp/2014/02/27/to-understand-crimea-take-a-look-back-at-its-complicated-history/

Jau eilę metų JAV darė viską, kad Ukraina būtų priimta į NATO. Toks ėjimas tuoj pat leistų pastatyti JAV pajėgas prie Rusijos sienos ir potencialiai galėtų lemti Rusijos jūrinės bazės Kryme praradimą. Ta ir yra priežastis, kodėl Rusija nieko nelaukusi pripažino Krymo referendumą ir priėmė jį į Rusijos sudėtį.

Tuo tarpu Rytų Ukrainoje, du regionai pasiskelbė nepriklausomybę nuo Kijevo ir patys paskelbė referendumus,
http://www.washingtonpost.com/world/europe/ukraines-rebels-say-they-are-seeking-a-mandate-not-independence-in-referendum/2014/05/11/ac02688a-d8dc-11e3-aae8-c2d44bd79778_story.html ko pasekoje dauguma balsų pripažino savivaldą.

Kijevo atsakas tam, kaip jie sako, buvo „anti-teroristinė operacija“ http://www.theguardian.com/world/2014/apr/15/ukraine-military-forces-russia-live-blog

Praktikoje tai buvo masinė chaotiška bombardavimo kampanija, kuri nužudė tūkstančius civilių. http://www.washingtonpost.com/news/checkpoint/wp/2014/07/25/human-rights-watch-ukrainian-forces-are-rocketing-civilians/

Matyt civilių žudymas neatrodė kaip agresija Vakarams. Ir TVF aiškiai įspėjo laikinąją vyriausybę, kad 17 milijardų dolerių paskola gali būti pavojuje, jei ji nesusitvarkys su kylančia rytų Ukraina. http://www.cnbc.com/id/101631226

Kol rytų Ukrainoje vyko karas, kitur įvyko rinkimai ir Petro Porošenko buvo išrinktas prezidentu. Pasirodo Porošenko buvo demaskuotas Wikileaks nutekintais diplomatų pranešimais 2008 metais, kaip dirbantis JAV departamentui nuo 2006 m. kurmis. Jie jį vadino – „Mūsų Ukrainos insaideris“ ir dauguma išrašų apie tai, kokią jis tiekė informaciją https://wikileaks.org/plusd/cables/06KIEV1706_a.html
(Atskiras pranešimas rodė, kad JAV jau tada žinojo, jog jis buvo korumpuotas) https://wikileaks.org/plusd/cables/06KIEV2038_a.html

Tačiau net turint marionetę vietoje, to pasirodė nepakankama, kad Vašingtonas šioje krizėje paimtų viršų. Ką Vašingtonas daro kai jam nebelieka kitų svertų? Jis skiria sankcijas http://www.usatoday.com/story/news/politics/2014/09/11/new-russia-sanctions-obama-ukraine/15449511/ , jie demonizuoja, baugina (ar surengia False flag operaciją).

Tai nėra labai gera strategija tvarkant reikalus su Rusija. Iš tiesų ji jau atsisuko bumerangu http://www.cnbc.com/id/101705303

Sankcijos paprasčiausiai pastūmė Rusijos ir Kinijos artimesnį bendradarbiavimą ir paspartino Rusijos dedolerizacijos darbotvarkę http://en.ria.ru/business/20140827/192383783/Russias-Gazprom-Neft-to-Sell-Oil-For-Rubles-Yuan.html . Ir nepaisant retorikos, tai Rusijos neizoliavo. JAV ir NATO įkalė pleištą tarp savęs ir Rusijos, bet ne tarp Rusijos ir likusio pasaulio. (pasižiūrėkite į BRIKS jeigu dėl to abejojate).

Ši nauja anti-dolerio ašis eina giliau nei ekonomika. Šios šalys supranta kas yra pastatyta ant kortos. Štai dėl ko prasidedant Ukrainos krizei Kinija pasiūlė naują Eurazijos saugumo paktą, kuriam priklausytu tiek Rusija, tiek Iranas.
http://www.cbsnews.com/news/china-calls-for-new-security-pact-with-russia-iran/

Peržvelkim pasekmes to, kai Obamos administracija pradeda Sirijos bombardavimą, kuri turi tuo pačiu tarpusavio gynybos susitarimą su Iranu.

Tai nėra šaltasis karas 2,0. – tai yra Trečiasis Pasaulinis karas 3,0. Masės gal to dar nesuprato, bet istorija tai įvardins būtent taip.
Aljansai jau dabar darosi solidūs ir karštasis karas keliauja keliais frontais. Jei provokacijos ir karai svetimomis rankomis tęsis toliau, tai tik laiko klausimas, kada didieji žaidėjai konfrontuos vienas su kitu tiesiogiai, ir tai yra katastrofos receptas.

Ar visa tai jums skamba beprotiškai? Na jūs teisūs. Žmonės kurie dabar valdo pasaulį yra pamišę, ir publika tiesiog miegodama eina tragedijos link. Yra tik vienas būdas pakeisti kursą, kur link dabar judame. Turime pažadinti publiką. Net patys didžiausi karo ginklai yra neutralizuojami, jei jūs pasieksite žmogų laikantį pirštą ant gaiduko.

Tu klausi – kaip mums pažadinti mases? Nelauk kol kas nors kitas už tave į tai atsakys. Tapk Kūrybingas. Elkis taip lyg nuo to priklausytų tavo vaikų ir anūkų likimas, nes iš tiesų taip ir yra.

https://www.youtube.com/watch?v=HP7L8bw5QF4kelias į Trečią Pasaulinį Karą (video)

šaltinis: http://scgnews.com/the-geopolitics-of-world-war-iii

Vertė: Alenas Kostiugovas

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarų 14

 1. rolas says:

  Skaitant jusu straipsni,ypac kas liecia Ukraina,krenta i akis tai,kad jusu interpretacija prasilenkia su tikrove ir tiesiog akis bado maskvos propagandos pazodinis kartojimas! Kam jus dirbate,“sarmatai“? Greiciau jau besarmaciai…

 2. artas says:

  >>>rolui,

  Ar nepastebėjote gerbiamas rolai, kad šis straipsnis perspausdintas, o po kiekvienu tvirtinimu yra šaltinio – iš kurio tas tvirtinimas paimtas – nuoroda.

  Beje – tos nuorodos irgi iš Vakarų šaltinių, kuriuos prorusiškais sudėtinga būtų pavadint – pvz Washingtonpost, Wikileaks ir t.t.

  Ar jums visi yra pro-maskvietiškos propagandos adeptai, kurie turi savo požiūrį į tai kas vyksta pasaulyje?

  Na tai eikite apie tai ir pasakykite Washingtonpost redaktoriui – jis jus su šluota išvis iš kabineto.

 3. Ec says:

  Propagandą nuo tiesos labai nesunku atskirti- propaganda remiasi įžeidinėjimu (putleris, kremlinas, fufaikinis, besarmatis ir t.t), klijuojamomis etiketėmis (teroristai, diktatorius) ir abejotinais įrodymais iš vieno šaltinio, kuriuos patikrinus jie sprogsta kaip muilo burbulas. Visu šiuo bandoma pakeisti argumentus.
  Tiesa skelbiama remiantis argumentais, su nuorodomis į šaltinius, dažnai iš tos pusės kam ta tiesa nenaudinga. Skelbiant tiesą niekada neįžeidinėjamas oponentas, įžeidinėti žema.

 4. liuci says:

  man patinka kai islenda tokie kaltindami prorusiska propaganda, tik pokst etikete, nei faktu, nei argumentu nieko, tai kas tada jus ? kieno pozicija atstovaujate?

 5. Toxigeneral says:

  Super! Aciu Alenai.

 6. to Ec says:

  ar tikrai taip lengva atskirt, Ec? Pažiūrėk į propogandos apibrėžimą, užteks ir wiki. O straipsnis labai jau į vienus vartus: „Krymas surengė referendumą ir jo žmonės ženklia balsų persvara nusprendė atsijungti nuo Ukrainos bei prisijungti prie Rusijos“. Rusija tik geranoriškai prėmė, nieko nekurstė, sukilėlių nerėmė, sutartį dėl Ukrainos vientisumo vykdo pagal pilną programą :)

 7. Ringaudas says:

  kritika dėl prorusiškumo manau teisėta. pravardžiuoti negražu.

 8. Joris says:

  Šiame traipsnyje gana daug informacijos, kuri sutampa su tuo, ką gali pastebėti kiekvienas, sekantis politinius pasaulio įvykius ir šiek tiek mastantis.
  O štai paskaičius komentarus ir pabendravus su žmonėmis susidaro įspūdis, kad dalis žmonių keistu būdu praradusi realybės suvokimą. Geru šito pavyzdžiu gali būti Krymo prisijungimas prie Rusijos. Ir štai kodėl. Reikalas tame, kad taip paprasčiausiai ateiti ir užgrobti teritoriją – neįmanoma. Užgrobti, aišku, galima, tačiau po to laukia partizaninis karas, kuris užkariautojui ištąso nervus ir suplėšo kišenę, kurioje laikomi pinigai. Kitas variantas, tai ilgi propagandos dešimtmečiai, vietinių žmonių nuteikinėjimas tam tikra kryptimi, vietinės valdžios papirkinėjimas ir t.t. ir pan. TAi ir ne maži pinigai, tačiau mažesni nei karinė invazija. Deja trūkumas šio metodo tas, kad tam tikra dalis žmonių nepasiduoda propagandai. Jei visuomenės branduolys nusiteikęs, sakykim, tautiškai, tai propagandinės pastangos nepasieks tikslo. Tiesiog propaganda prieina slenkstį, kurio nepajėgi perlipti. Ir štai šioje vietoje, kad tą slenkstį perlipti, naudojamas, „katalizatorius“. Kuriuo gali būti provokacija arba palyginti mažos žmonių grupės „revoliucija“, kaip pvz. Ukrainoje. Jei pavyksta tokiu būdu užkurti laužą, tai poto jį dar tenka nuolatos kurstyti (nenustatytų snaiperių šaudymas į abi puses), kas ir daroma bandant paveikti ir įtraukti žmones veikiant juos per emocijas. Ir tiktai tada, kai emocijos įsiūbuojamos ir peržengia kažkokią kritinę ribą, kai kyla chaosas, šį chaosą imasi valdyti ir nukreipinėti reikia kryptimi tie, kas suinteresuoti tokios situacijos plėtojimu. Manau supratote, kad visa tai – tai masių valdymo technologija. Įdomiausia tai, kad situacijai tapus nekontroliuojamai ir įjungus „kontroliuojamą chaosą“, tas visuomenės branduolys, kuris anksčiau galėdavo suvaldyti situaciją, paprasčiausiai apeinamas. Iniciatyvą perima emocionalus, labiausiai pasiduodantis įtakai („hipnozei“) visuomenės elementas, kuris, kaip taisyklė, intelektu nespindi. Štai tuomet, kontroliuojantys chaosą, situaciją gali vartyti kaip jiems patinka. Bet ir tai už visa ko stovi pinigai, apgaulė… Nes dalis žmonių, vis vien nebus suinteresuoti, jei nebus kokiu nors būdu „sudominti“.
  Trumpai kalbant, visa ko svarbiausias elementas esa žmonės. Ir be žmonių dalyvavimo ar įtraukimo į kontroliuojamą chaosą ar kokius įvykius, neina nieko padaryti.
  O dabar sugrįžkime prie realybės suvokimo. Prisiminkime tą pačią Krymo „aneksiją“. Juk akivaizdu, kad be žmonių palaikymo, šitai padaryti būtų neįmanoma. Kiltų partizaninis karas arba geriausiu atveju tie valdžios atstovai, kurie prie šito prisidėjo, lėktų iš savo kėdžių taip toli, kaip niekad iki tol. Vėl įsijungtų visuomenės branduolys ir situacija grįžtų į pradinę padėtį arba artimą jai. Ir visai nesvarbu ar būta kokios propagandos ar ne. Teisinga ta propaganda ar apgaulė. Svarbu, kad visuomenė ją palaiko. Todėl bet kokios kalbos, kad Rusija paprasčiausiai aneksavo Krymą – juokingos. Kažkodėl tokiais atvejais pamirštama, kad žmonės visada nori gyventi saugiai, nori gyventi geriau ir tikrai nenori matyti mirštančius savo vaikus nevispročių politikų kariniuose žaidimuose. Ir kai visuomenės interesai sutampa su interesais tų, kurie tuo metu esa valdžioje, viskas vyksta greitai, sklandžiai ir taikiai.
  Manau, kad toks požiūris – tai blaivus požiūris į realybę. Svarbu nepamiršti, kad visuomet esama kokių nors interesų: visuomenės interesų gyventi saugiai ir gerai, valdžios interesų bet kokia kaina išsilaikyti valdžioje ar finansinių grupuočių, siekiančių viską išparduoti, prisikimšti kišenes, po kurių nors tvanas… Tačiau taip paprasčiausiai, kad kažkas kažką sumastė, atėjo ir padarė – nebūna.

 9. tiesa-anapus says:

  Man keista skaityti, kaip skirtingas nuomones turintys žmonės manipuliuoja sąvokom teisybė, tiesa, realybės suvokimas, demonizuodami kitą pusę ir teisindami savo palaikomąją… Taip ir supriešinamos tiek ta pati tauta, tiek skirtingos valstybės, taip dingsta taika neatsiradus tiesioginei karinei intervencijai. „akivaizdu, kad be žmonių palaikymo, šitai padaryti būtų neįmanoma. Kiltų partizaninis karas“, bet „pamirštama, kad žmonės visada nori gyventi saugiai, nori gyventi geriau ir tikrai nenori matyti mirštančius savo vaikus nevispročių politikų kariniuose žaidimuose. „. Štai ir kognityvinis disonansas, kur patys sau atsakot, Jori. Jums akivaizdi realybė, kad aneksija su kabutėm ir terminas juokingas, o viskas įvyko demokratiškai, turbūt ir su tarptautiniais stebėtojais, kurie priėjo tos pačios nuomonės. Kitiems akivaizdu, kad „referendumą“ reikia rašyti su kabutėm ir tą reiškinį reiktų vadint juokingu, kad žali žmogeliukai buvo ne ukrainiečiai, kad Rusija akivaizdžiai kišosi į kitos šalies vidaus reikalus. Suprantama kodėl RF kišosi, bet pasirinkti būdai, kitų nuomone, yra necivilizuoti, ne diplomatiniai, ne taikūs. Nejaugi tikslas pateisina priemones ir šioje situacijoje nėra ekonominių, diplomatinių svertų? Nejaugi tikite, kad Ukraina su savais sukilėliais nebūtų susitvarkiusi, jeigu jų neremtų stipri kaimynė? Neapykantos sėjimas matomas ir pas mus. Ir į abi puses. Situacija labai sudėtinga, esame tarp dviejų stiprių priešpriešų, kur nesugebėjome, kaip A. Butkevičius kažkada sakė, būti tuo guolio šaratuku, pasinaudojančiu savo padėtimi imti naudą iš abiejų ir būti abiems naudingu. Gal tai ir buvo misija neįmanoma, bet žiūrėkim ką turim dabar ir kaip toliau elgtis. Pagal šį straipsnį galima susidaryti nuomonę, jog geriau nubraukti tą beveik ketvirtį amžiaus Nepriklausomybės ( o ir ją daugelis taip mąstančių kištų į kabutes), atsisakyti „blogio“: ES, NATO, ir pasiprašyti po RF sparneliu arba į Eurazijos sąjungą“. Deja, mano nuomone ir tokiu atveju daugiau Lietuva praloštų, nei ateitų šviesus rytojus… Turbūt sutiksite, kad lietuvių tauta, paprastas žmogus, mažiausiai ko nori, tai karo. Šioje vietoje sutinku, kad per stipriai reaguojama ir šokinėjama prieš RF, savo nuomonę reiktų išsakyti kur kas santūriau, bet nuo to ji netaps mažiau tvirta. Maži šunys daug loja, įkast negali, bet aplink visus nervuoja…

 10. Kestutis says:

      Nieko nematau siame straipsnyje blogo… Laikas nuo laiko megstu paskaityti ir Delfi ir L.Ryta, ten irgi randu daug idomiu straipsniu ypac apie keliones ir automobilius,  turint omenyje straipsnius apie Ukraina ar Rusija aisku daugumoje uzkliuva „kamuolio spardymas i vienus vartus“.
     Na o del kaltinimo, jog sis ar kiti sarmatu straipsniai „prorusiski“, taip nepasakyciau, pavadinciau tai „kitos nuomones turejimu“.

 11. PP says:

  O gal referendumo nebuvo? Ar jam reikia ruoštis kelis metus ir plauti smegenis? Absoliuti dauguma Krymo gyventojų rusai. Kaip gyvena žmonės Rusijoje jie žinojo ne tik iš pagrinde poilsiautojų iš Rusijos, bet ir asmeniškai, nes daug jų uždarbiavo Rusijoje ir lygino, kaip yra Ukrainoje, ir kaip yra Rusijoje. Ir kai tik maidaunai ėmė grasinti rusams genocidu (taip, maskoliakai ant šakos, ar nepameni jau?), tai ilgai nelaukė. Nelaukė, kol fašistai ateis ir susidoros. Kas atsitiko Donbase. Per ilgai laukė.

 12. Joris says:

  Tiesa ir teisingos mintys gimsta iš diskusijų. Geriau reikšti skirtingas nuomes, mintis ir požiūrius, negu šaudytis tarpusavyje.

 13. Herkus says:

  Sveikinu su pirmuoju vertimu, saunuolis, Alenai! Linkejimai tau nuo buvusiu Naktigones dalyviu. Pirmyn, lauzant informacines blokados ledus Lietuvoje! Tikimes daugiau vertimu ir rimtos informacijos.

 14. Rimvydas says:

  Yra dalis tiesos bet ta tiesa is rusijos puses,visada yra ir kita puse.Rusai labiau nei kas kitas nori perdalint pasauli po pralaimejimo saltajame kare,jie dar jaucia ta pazeminima ir aisku nori grazinti buvusia galia,bet pasivyti jav tai jau ne ju jegom,kartu su kinija?gal,bet kinija niekada neskaitis rusijos lygiaverte partnere. O apie istorija tai rusija jau buvo imperija tada kai jav dar neegzistavo.visa jos istorija nuo aukso ordos laiku vien uzkariavimai, plesimai.rusija tai aukso ordos palikuonys kurios valdymo budai tesiasi iki siu dienu,vietoj taikos ir geroves karas ir didziavimasis imperija.pats rusijos pavadinimas pavogtas is kijevo rusios (ukrainos).

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top