Vokietijoje populiarėja neonacizmas: karo žvalgybos vadovas išleidžiamas į pensiją, kaip nepakankamai aktyviai veikęs prieš tai

2020, 25 rugsėjo, 9:29 | kategorija Ideologija | atsiliepimų (8) | peržiūrų 319 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Christofas Grammas

Christofas Grammas po mėnesio išleidžiamas į pensiją | Foto: Wolfgang Kumm/dpa)

Vokietijos karinės žvalgybos vadovas Christofas Grammas paliks savo pareigas vyriausybės pareiškimų fone apie „papildomų pastangų“ būtinybę kovojant su ultradešiniųjų skverbimusi į Bundesvero gretas, praneša BBC.

Ketvirtadienį šalies gynybos ministerija staiga paskelbė pareiškimą, kuriame nurodė, kad Grammas bus atleistas iš pareigų ir išeis į išankstinę pensiją kito mėnesio pradžioje. Kartu pranešime pažymima ir pareigūno sėkmė naikinant dešiniųjų radikalų tinklus armijoje.

Kas jį pakeis, kol kas neskelbiama.

Sausio mėnesį Vokietijos karinė žvalgyba (MAD) paskelbė, kad per praėjusius metus armijoje buvo nustatyta šimtai karių, įtariamų simpatijomis neonaciams.

Ypač problemiškas pasirodė elito specialiųjų pajėgų KSK padalinys, kurį vėliau teko išformuoti. Apie 20 jo kariškių buvo įtariami dešiniuoju ekstremizmu.

Nuo 2015 metų karinei žvalgybai vadovavęs Christofas Grammas nėra įtariamas asmeniškai ryšiais su ekstremistais. Jam vadovaujant, specialioji tarnyba pradėjo darbą, siekiant nustatyti ekstremistines nuotaikas kariuomenėje ir atskleisti galimus dešiniųjų radikalų tinklus.

Tačiau visuomenėje jis buvo kritikuojamas dėl šių žingsnių nepakankamumo. Tai netiesiogiai nurodoma Gynybos ministerijos pareiškime: „Tolesniam reformų įgyvendinimui … reikės papildomų pastangų ir tempo. Šis naujas etapas turėtų akivaizdžiai atsispindėti ir personalo pokyčiuose“.

Ultra dešiniųjų skverbimosi į armiją problema buvo atskleista 2017 m. Tada dviejose Bundesvero kareivinėse buvo atrasti nacių epochos suvenyrai. Po to visose kareivinėse buvo surengtas pilnas patikrinimas.

Daug įtariamųjų ryšiais su dešiniaisiais radikalais taip pat buvo laikomi dešiniųjų partijos „Alternatyva Vokietijai“ (AfD) šalininkais.

Šių metų gegužę, policija, tirianti kariuomenės ir kraštutinių dešiniųjų ryšius, KSK karininko namuose Rytų Saksonijoje konfiskavo ginklus ir sprogmenis.

Po kelių savaičių gynybos ministrė Annegret Kramp-Karrenbauer, kuri anksčiau buvo laikoma tikėtina Angelos Merkel įpėdine (vėliau pati atsisakė), paskelbė apie dalinį KSK likvidavimą.

Savo interviu laikraščiui „Süddeutsche Zeitung“ ji teigė, kad specialiosios pajėgos tapo „šiek tiek nepriklausomos nuo vadovybės“ ir išvystė savyje „toksišką lyderystės kultūrą“.

Nuo redakcijos:

Įdomu, iš kur gerovės valstybėje gali prasikalti tokie daigai, kuriais siekiama atkurti nacizmą, sunaikinusį ne vieną dešimtį milijonų gyvybių? Ar tai nebus dabartinės politikos, kuri naikina pačią tradicinę santykių tarp žmonių sanklodą, pasekmė? Kai net nacizmas kai kuriems atrodo geriau už dabartinį gyvenimą, matant šeimos, tradicijų ir normalių santykių tarp žmonių griovimą oficialiosios valdžios politikos pasekoje?

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 8

 1. saul says:

  Kaip bebūtų keista,bet labai taikli redakcijos pastaba.

 2. Vytas says:

  Rezultatas visos Vakarų politikos socialinėje srityje visai logiškas: išeitį iš tos aklavietės daugelis žmonių mato aktyviame pasipriešinime brukamoms „vertybėms.“ Tik valdžią, manau jaudina ne atgimstantys tiktieji fašistai, bet, jei vertinti šiuo atžvilgiu Vokietiją, tokios organizacijos, kaip AfD. PrisidengdamA kova su fašistuojančiu jaunimu, valdžia bando triuškinti nacionalinius- tautinius interesus ginančias organizacijas. Lietuvoje tiesiog yra „patogesnis“ priešas – Rusija, tai ir visi, kas tik netinka valdžiai, apšaukiamas dirbantis Rusijai ar Putinui.

 3. Simas Simaitis says:

  Šalina tuos, kurie galėtų juos pačius nušalinti. Jei valdžia būtų protinga, jie turėjo juos išlaikyti kuo arčiau savęs, tuom galėdami efektyviai, mažomis pajėgomis, kontroliuoti savo priešą. Dabar gaudyk vėją laukuose. Sėkmingai padidino savo priešininkų gretas. Proto bokštai.

 4. Socialistas says:

  Išmintingi žmonės supranta, kad kapitalizmas turi vieną kelią – į fašizmą. Manęs tokia sarmato „sensacija“ nenustebino, tai tik patvirtina tai kas jau seniai įrodyta. Taip pat patvirtina ir tai, kad dauguma žmonių mu.. iai (sarmatas cenzūruoja šitą žodį?), naiviai tikintys, kad galima pakeisti kryptį ir kapitalizmui suteikti žmogišką veidą.

 5. saul says:

  Sunku sutikti su pono „dežavu“ teiginiu…-„Išmintingi žmonės supranta, kad kapitalizmas turi vieną kelią – į fašizmą“.Kas tie išminčiai nežinau,jei jiems Švedija,Prancūzija ar Vokietija artėja į fašizmą.Nebent,ponas Dežavu yra rusas,kuriems visur vaidenasi fašistai ir fašizmas.

 6. Socialistas says:

  saul straipsnio pavadinimą perskaityk. Išeina taip, kad sarmatų redakcija yra rusai, nes jiems „vaidenasi“ fašistai. Siūlau šitoje vetoje ir uždaryti temą, nes komentarų apsikeitimas su tavim – kelias į aklavietę.

 7. saul says:

  Visiškai su jumis sutinku-diskusijos nebus,nes diskutuoti su panašiais,priešistoriniais individais-beprasmiška.Redakcija kelia ęsamas problemas,kurios tikrai,kad egzistuoja.Bet pono pasisakymas iš esmės,kad kapitalizmas veda į fašizmą yra,švelniai tariant,persisunkęs sovietinės-russoimperialistinės retorikos.

 8. ne viskas taip paprasta says:

  Bėda tame, kad revizionistai atkasė per daug “nepatogių” faktų, kurių teisme paneigti nebeišeina.

     (PVZ., revizionistai teigia kad:

  – nėra rasta nė vieno dokumento su Hitlerio įsakymu naikinti žydus (įsakymai naikinti psichinius ligonius ir komisarus yra);
  – nerasta jokio holokausto plano;
  – pagrindinio „mirties fabriko“ Aušvico „dujų kamerose“ nėra dujų Ciklon B pėdsakų;
  – krematoriumuose techniškai neįmanoma sudeginti tiek kūnų, kiek deklaruojama, kad buvo sudeginta;
  – liudininkų parodymai prieštaringi (prieštarauja gamtos dėsniams) ir nepatikimi;
  – visi nacistų „prisipažinimai“ išgauti kankinimais ir taip pat prieštarauja gamtos dėsniams;
  – pačiame holokausto įkarštyje JAV žvalgybos iš lėktuvų darytose Aušvico nuotraukose nėra jokių holokausto pėdsakų
  … )

      Žodžiu, visa ta holokausto isterija stipriai paduoda šūdu; verkiant reikia rimtų nepriklausomų tyrimų, kurie leistų nustatyti tiesą.

      Bet sionistai turi laikytis šio melo iki paskutinio kraujo lašo – holokaustas yra jų skydas ir kardas, o kartu ir pagrindinė melžiama karvė.

      Jiems toks abejoti draudžiantis įstatymas be galo patogus, nes pagal jį net nereikia nagrinėti, ar atsakovo teiginys teisingas, ar melagingas. Užtenka to, kad kaltinamojo teiginys „mažina holokausto mastą“ (pvz. suskaičiavai, kad iš tikro žuvo ne 6 Milijonai žydų, o 5.999 000 žydų – į kaliūzę tave).

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top