Washington Post: Rangovų nesėkmės verčia NASA remtis Rusija

2016, 4 rugsėjo, 9:36 | kategorija Realybė | 3 komentarai | peržiūrų 548 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

washingtonpost.com

paveikslėlis

nuotrauka: REUTERS/Joe Skipper

NASA suabejojo tuo, kad privačios kompanijos-rangovai greitu metu ims skraidinti amerikiečių astronautus į kosmosą, rašo The Washington Post. Pasak vyriausiojo agentūros inspektoriaus ataskaitos, tolimesnis privačių kompanijų projektų atidėliojimas reikš, jog JAV ir toliau priklausys nuo Rusijos kosmoso srityje.

Nuo Space Shuttle programos pabaigos 2011 metais, NASA ekipažams iki Tarptautinės kosminės stoties (TKS) tenka nusigauti rusiškais „Sojuz“, nors praeityje Vašingtonui pavyko „aplenkti Maskvą Mėnulio lenktynėse“. Dar daugiau,, – per pastaruosius dešimt metų šių skrydžių kaina išaugo 384 %, nuo 21.3 iki 81,9 milijonų dolerių.

Iki atšaukiant amerikiečių „šatlų“ programą rusiškų paslaugų kainų augimo tempas buvo nežymus. Tačiau 2012 metais, po to, kai JAV jau nebegalėjo patekti į kosmosą savarankiškai, vidutinė kaina už vietą pašoko nuo 26,4 iki 51 milijono dolerių. Viso, už skrydžius „Sojuzais“ Vašingtonas sumokėjo Maskvai 3,4 milijardo dolerių.

Vyriausias NASA inspektorius įspėja, jog Rusija ir toliau „šluos“ amerikiečių mokesčių mokėtojų pinigus, jeigu Jungtinės Valstijos ir toliau atidėlios astronautų skrydžius iš savos teritorijos. 2014 metais agentūra pasirašė susitarimą su kompanijomis Boeing ir SpaceX. Tačiau šios komercinės programos yra vykdomos su pavėlavimais ir todėl „NASA, galimai, teks vėl pirkti vietas pas Rusiją, norint, kad ir toliau amerikiečiai galėtų būti“ TKS.

NASA ataskaita buvo parengta dar iki to, kai kompanijos SpaceX raketa Falcon 9 sprogo starto aikštelėje Kanaveralo kyšulyje. Neaišku, ar įtakos ši nesėkmė komercinės kosminės programos sulėtėjimą, pastebi leidinys. Tačiau SpaceX aparato sprogimas – jau antras per pastaruosius 15 mėnesių – kelia nuogąstavimus ir abejones dėl kompanijos sugebėjimų nuskraidinti žmones į orbitą sveikus ir gyvus.

Boeing jau pareiškė apie pirmojo skrydžio su žmonėmis skraidančiame aparate atidėjimą į 2018-ųjų pradžią. SpaceX vadovybė tvirtina, jog kompanija sugebės prisilaikyti numatytų skrydžio datų ir iškelti astronautus į kosmosą iki 2017-ųjų pabaigos.

Tačiau vyriausias NASA inspektorius netiki šiais pažadais. „Nežiūrint į rangovų optimizmą, remdamiesi audito metu gauta informacija, mes laikome mažai tikėtinu tai, kad Boeing ar SpaceX sugebės parengti patvirtintą skrydį su ekipažu į TKS iki 2018-ųjų pabaigos“, – pareiškė valdininkas.

Praeityje viena iš atidėliojimo priežasčių buvo finansavimo trūkumas. Bet dabar, pasak vyriausiojo NASA inspektoriaus, atsilikimo nuo grafiko priežastimis tampa techninės komercinių-kosminių aparatų problemos, cituoja The Washington Post.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 3

 1. pestininkas says:

  O gal kosminės programos news visiškas briėdas?Niėks niėkur,ir niėkada kosmose neskraidė?Gal vyksta paprasčiausias pinigu plovimas,ir smegenu durninimas? dailymotion.com/video/x497doz_tarptautine-kosmine-stotis-pirma-dalis_news

 2. visai tikėtina says:

  Su Marsu ir jo tyrimais-irgi ta pati velniava: skelbia.lt/marsas-gyvenamas-nasa-mums-meluoja-112320.html

 3. vo tep says:

  „…nors praeityje Vašingtonui pavyko „aplenkti Maskvą Mėnulio lenktynėse“…“

  Koks mėnulis, nejuokinkit. Iki TKS nedaskrenda, o į mėnulį matai prieš 47 metus nuskrido, ir tipo ne viena kartą. Įspūdingas progresas…

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top