WSWS: „Europos tvirtovės“ apgultį sukėlė JAV Artimųjų Rytų politika

2015, 18 rugsėjo, 7:41 | kategorija Metodologija | atsiliepimų (2) | peržiūrų 507 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

wsws.org

chaosas libijoje

Šokiruojančios trimečio siro Alano Kurdi nuotraukos, kurio kūnas buvo rastas Turkijos pliaže, pranešė pasauliui, kad prie Europos sienos kilo sunki krizė, rašo straipsnio, publikuoto tinklapyje World Social Web Site, autorius. Šis vaikas – vienas iš 12 žmonių, nuskendusių, bandant nuplaukti į Graikiją. Kartu su juo žuvo ir jo motina bei 5 metų brolis. Vienintelis išlikęs gyvas – tėvas – pranešė, jog grįš su jų kūnais į Siriją, kur tikisi numirti ir būti palaidotas kartu su jais.

Dėl jų mirties galima kaltinti daugelį žmonių, mano žurnalistas. Štai Kanados valdžia nesureagavo į vaiko tetos, gyvenančios Britų Kolumbijoje, prašymą suteikti Alano šeimai pabėgėlių statusą. ES šalys bando sulaikyti pabėgėlių antplūdį statydami tvoras, „įsteigdami koncentracijos stovyklas“ ir siųsdami prie savo sienų specialiuosius karinius dalinius, kad į „Europos tvirtovę“ jokiu būdu nepakliūtų tokios šeimos.

Amerikos politikai ir MIP, tvirtina žurnalistas, tyčia nutyli apie pagrindinį Vašingtono vaidmenį tragedijoje prie Europos sienų. Pavyzdžiui, Washington Post redakcijos skiltyje publikuojama nuomonė apie tai, jog vargu ar verta laukti, kad Europa pati susitvarkys su iškilusia problema, kurios šaknys yra Afganistane, Sudane, Libijoje ir Sirijoje. Panašią mintį išsakė ir laikraštis New York Times, kaip krizės priežastį nurodęs „karus Sirijoje ir Irake, bei chaosą Libijoje“.

Kokios gi tos priežastys, klausia straipsnio autorius. Kas sukėlė katastrofą? Vietoje atsakymo – „tyla kaltai nuleidus akis“. Bet koks rimtas pasvarstymas apie tai, kas stovi už pabėgėlių į Europą antplūdžio neišvengiamai prives prie išvados, jog tai – „toks nusikalstamos agresyvaus karo ir intervencijos, siekiant pakeisti režimą, politikos produktas“, politikos, kurią vykdo „imperialistinis JAV režimas“ kartu su Vakarų Europos sąjungininkais.

1991 metais subyrėjus Tarybų Sąjungai, valdantysis JAV elitas nusprendė, kad gali nevaržomai eksploatuoti Amerikos armijos jėgą. Pasitelkęs karinę agresiją, Vašingtonas ėmėsi savo hegemonijos įtvirtinimo pagrindinėse rinkose, pirmiausia energetiniais resursais turtinguose regionuose: Artimuosiuose Rytuose ir Centrinėje Azijoje. Dabar pasaulis mato šios politikos rezultatą – beviltiškų pabėgėlių, bandančių pakliūti į Europą, bangą. Užsitęsę karai Afganistane ir Irake, pateisinami kaip „karai prieš terorizmą“ ir skandalingai pagarsėjusiu melu apie „masinio naikinimo ginklą“, privedė tik prie ištisų visuomenių griūties ir šimtų tūkstančių vyrų, moterų ir vaikų, žūties.

„Grobuoniškas intervencijas“ į Libiją ir Siriją pateisindavo „žmogaus teisių gynimu ir demokratija“, primena autorius. „Islamo valstybės“ suklestėjimas ir kruvini pilietiniai karai Irake ir Sirijoje – tiesioginis Irako griovimo, kurį vykdė amerikiečiai, produktas, tačiau dėl šių nusikaltimų niekas nebuvo apkaltintas, primena autorius. Bušas, Čeinis, Ramsfeldas, Rais, Pauelas ir kiti politikai, sukėlę karą Irake, niekaip nebuvo nubausti. Bet politikai iš Obamos administracijos – iki pat žemiausių pareigybių – tikrai bus priversti atsakyti už katastrofas Libijoje ir Sirijoje, įsitikinęs autorius.

Jų bendrininkai – Amerikos Kongresas, laiminantis karo politiką ir masinės informavimo priemonės, padedančios „prastumti“ melu paremtus karus į amerikietiškos visuomenės sąmonę. Jie visi kartu atsako už tai, kas vyksta prie Europos sienų – ne tik už tragediją, bet ir už tebesitęsiantį karinį nusikaltimą.

World Social Web Site skaitytojų komentarai:

Dana: Nereikia, mielas autoriau, neįvertinti mūsų gebėjimų. Visi žino, kad politikai yra marionetės tikrų lyderių rankose. Būtent juos ir reikia teisti.

ChrisRFLM699: Širdis krauju pasrūva matant negyvą trejų metukų vaiką, išmestą kaip šiukšlę iš „Europos tvirtovės“, ypač jei pats turi vaikų. Girdėti, kaip tėvas sako, jog norėtų būti su savo mirusiais vaikais… Kaip turėtų būti skaudu… Prie ko privedė šią šeimą imperializmas, kad jie turėjo palikti savo namus ir mirti jūroje, norėdami išvengti amerikietiško imperializmo bombų… Visi kapitalistiniai nusikaltėliai turi atsakyti už savo nusikaltimus! Galime tik tikėtis, jog patarlė „ką pasėsi, ta ir pjausi“ yra teisinga.

Deschutes Maple: Vienintelė valstybė, kurią reikia kaltinti dėl šios krizės – JAV. Kaip ir teigiama straipsnyje, Bušo armijos įsiveržimas į Iraką 2003 metais ir yra TIKROJI priežastis. JAV padarė patį blogiausią nusikaltimą nuo Antrojo pasaulinio karo laikų, paversdamos Iraką griuvėsiais tiesiogine to žodžio prasme bei tyčia išprovokavusios pilietinį karą tarp šiitų ir sunitų.

Ar įsigalės teisingumas? Ar bus pasodinti į kalėjimą Bušas jaunesnysis, Dikas Čeinis ir Ramsfeldas už pusės milijono irakiečių nužudymą, už Irako ir Afganistano pavertimą neveiksniomis valstybėmis? Žinoma, kad ne! Jie – aukščiau įstatymo. Amerikoje įstatymas veikia tik prieš vargšus juodaodžius. Karas Irake parodė, kokiomis supuvusiomis ir korumpuotomis tapo Jungtinės Amerikos Valstijos. Tokiomis, kad Bušas ne tik liko nenubaustas, bet jam dar ir sumokėjo 200 tūkstančių dolerių už pusės valandos trukmės kalbą verslininkams, kurie meldžiasi jam, tartum dievui. Nuo viso to paprasčiausiai pykina.

parengė: Darius Dimbelis

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 2

  1. Gal says:

    pabaigos pradžia prasidėjo?

  2. mumis says:

    „А знаешь, почему некоторые беженцы ведут себя вызывающе и требуют себе особых льгот и выплат? Им пообещали, что так будет. Их пригласили в Европу. И не просто пригласили, а буквально оплатили их проезд и пообещали море благ. Их пригласили американцы“.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top