- Sarmatai - https://www.sarmatas.lt -

Ynetnews: Rusiški naikintuvai apgins Asadą nuo „Islamo valstybės“

ynetnews.com

Sugriauta Sirija

Rusija pradėjo „karinę intervenciją“ Sirijoje, praneša Izraelio portalas Ynetnews. Artimiausiomis dienomis į šalį atkeliaus rusiški naikintuvai, smogiamieji sraigtasparniai, patarėjai, karo instruktoriai, pilotai ir kitas personalas. Šios pajėgos bus dislokuotos aviabazėje, pavaldžioje Sirijos prezidentui Bašarui Asadui.

Praeityje jau yra buvę pranešimų, jog Rusija veda derybas dėl naikintuvų MiG-29 ir mokomųjų Jak-130 (kuriuos galima panaudoti mūšiuose) pardavimo. „Rusai neturi planų pulti Izraelio ar kitų suverenių regiono valstybių, – patikslina Izraelio leidinys. – Jų pagrindinis paskelbtas tikslas – kova su ISIL ir Asado valdžios išsaugojimas. Tačiau jų buvimas pastums į šoną Izraelio KOP (karines oro pajėgas) danguje virš Artimųjų Rytų.

Vakarų šaltiniai praneša apie seriją derybų tarp Rusijos ir Irano, pagrindinai teroristinės grupuotės „Islamo valstybė“ ir jos keliamos grėsmės Asado režimui, atžvilgiu. Šalys priėmė strateginį sprendimą: visomis pajėgomis išsaugoti Asado režimą, kad Sirija taptų barjeru „Islamo valstybės“ skleidžiamai įtakai ir smogikams-islamistams į buvusias „islamiškas respublikas iš buvusios TSRS“, Praneša Ynetnews.

Ne tik rusai bet ir JAV koordinuoja savo politiką su Iranu. Sprendžiant pagal viską, Vašingtonas dabar laiko Iraną pagrindine ir būtina jėga kampanijoje prieš ISIL Irake, nurodo izraelietiškas tinklapis. „Vakarų diplomatiniai šaltiniai pabrėžia, jog Obamos administracija viską žino apie Rusijos ketinimus tiesiogiai įsikišti į Sirijoje vykstančius procesus, tačiau kol kas niekaip nereaguoja“. Baltieji rūmai nutraukė ir savo šūkius-kvietimus reformuoti „žudikišką Asado režimą“.

Dar daugiau, viską žinodamos JAV, Iranas ir Rusija ėmėsi Sirijos kariuomenės perginklavimo, kariuomenės, kuri buvo bebyranti po pilietinio karo. Ynetnews primena, jog jog viso konflikto eigoje Maskva kiekvieną savaitę siuntė į Siriją ginklus per jos kontrolėje esantį Tartus uostą. Arabiški šaltiniai tviertina, kad Rusija ir Sirija bendradarbiavimui ieško dar vieno uosto Sirijos pakrantėje, kurio dėka Sirijos kariuomenės perginklavimas pagreitėtų dar labiau.

Tuo tarpu dabar, Asado kariuomenė masiškai traukiasi strategiškai svarbioje provincijoje Idlib. Net Turkijai, pastebi izraelietis apžvalgininkas, teko susitaikyti su rusų-iranietišku ėjimu ir su tuo susijusiu JAV tylėjimu, po ko ji pradėjo savo nuosavą ISIL bombardavimo kampaniją Sirijoje.

Paskutinės savo kelionės į Katarą metu, Turkijos prezidentas Erdoganas pasiekė tarpusavio supratimą su Saudo Arabija ir Kataru „Brolių-musulmonų“, sukilėlių, kurie kaunasi prieš ISIL apginklavimo klausimu. Faktiškai jis tokiu būdu kovoja kaip prieš Asadą, taip ir prieš ISIL, tvirtina Izraelio portalas.