Zigmas Vaišvila. „Lietuvos Respublikos teisėsauga jos aukščiausiame lygyje“

2022, 15 rugsėjo, 17:32 | kategorija LPT | atsiliepimų dar nėra | peržiūrų 102 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

2022 m. rugsėjo 15 d. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro dr. Zigmo Vaišvilos, visuomenininkės Astros Genovaitės Astrauskaitės ir asociacijos „Lietuvos visuomenės taryba“ narės dr. Nendrės Černiauskienės spaudos konferencija Seime „Lietuvos Respublikos teisėsauga jos aukščiausiame lygyje“.

Pranešimas spaudai

Asociacijos „Lietuvos visuomenės taryba“ (LVT) įstatai suteikia teisę šiai oganizacijai ginti viešąjį interesą. LVT neliko nuošalyje nuo aktyvios visuomenininkės Astros Genovaitės Astrauskaitės, kuriai dėl 2021-08-10 ir 2021-10-16 įvykių Vilniuje pareikšti įtarimai. Nebūdama prie Seimo, ji „mėtė“ akmenis į policiją ir policijos mašinas…

Prasidėjus A. G. Astrauskaitės bado akcijai prie Generalinės prokuratūros, 2022-09-15 d. 9.30 val. Generalinė prokurorė Nida Grunskienė paskyrė jai priėmimą. 2022-08-24 pakartotiniu prašymu A. G. Astrauskaitė Generalinei prokurorei pranešė, kad su ja į priėmimą ateis ir žmogaus teisių gynėjai, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Zigmas Vaišvila.

2022-09-15 d. 9.20 val. A. G. Astrauskaitė ir signataras Zigmas Vaišvila atvyko į Generalinę prokuratūrą. Priėmimas buvo atidėtas iki 10.00 val. Prieš priėmimą į vestibiulį nusileidusi neprisistačiusi darbuotoja pranešė, kad Generalinė prokurorė N. Grunskienė „priėmė sprendimą nepriimti signataro Zigmo Vaišvilos, kad priims tik A. G. Astrauskaitę“.

Paaiškino, kad Generalinė prokurorė žino įstatymą dėl signatarų statuso, nustatantį, kad signataras, pateikęs pažymėjimą, turi teisę patekti į valdžios įstaigas, kad įstaigų vadovai signatarą privalo priimti neatidėliotinai, tačiau Zigmo Vaišvilos ji nepriims. Išgirdus, kad Z. Vaišvila palauks A. G. Astrauskaitės, prokuratūros darbuotoja signatarui pasiūlė vestibiulyje išgerti kavos.

Generalinės prokurorės sprendimas, kuris tariamai aukštesnis už įstatymą, signatarui nebuvo pateiktas. Todėl tą pačią dieną Z. Vaišvila šio sprendimo paprašė raštu.

Bėda ne tik ta, kad Lietuvos Generalinė prokurorė, privalanti būti pavyzdžiu visiems dėl įstatymų laikymosi, pademonstravo, kad Lietuvos Respublikos įstatymas jai nėra įstatymas.

Nida Grunskienė suvokė, kad Zigmas Vaišvila paklaus jos, kodėl nenustatinėjami tikrieji provokatoriai, 2021-08-10 d. vakare organizavę taip vadinamas „riaušes“ prie Seimo.

Mat Zigmas Vaišvila ir kiti signatarai – referendumo iniciatyvinės grupės nariai – jai buvo įteikę surinktus įrodymus apie 2021-08-10 d. įvykius, įteikime dalyvavo signatarai Zigmas Vaišvila ir Egidijus Klumbys.

Generalinnė prokurorė žinojo, kad ji negali nieko protingo, sąžiningo ir teisėto paaiškinti, kodėl tai netiriama.

Prokuratūra tapo nusikaltimus dangstanti, bet ne teisingumą vykdančia institucija. Generalinės prokurorės N. Grunskienės paaiškinimas A. G. Astrauskaitei, kad Generalinė prokurorė pasitiki prokurorais, yra galvos slėpimas po pagalve, nenorint matyti tikrųjų nusikaltėlių, arba bendrininkavimas su tais, kurie dangsto nusikaltimus.

 

Sarmatai

Jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba PayPal. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.Naujienos iš interneto

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top