Amerikiečių valdininkas nesugebėjo įvardinti skirtumo tarp bombardavimų Sirijoje ir Jemene

2016, 14 spalio, 11:49 | kategorija Realybė | 1 atsiliepimas | peržiūrų 773 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

independent.co.uk

John Kirby

Oficialus JAV vyriausybės atstovas nesugebėjo atvirai atsakyti į klausimą apie tai, kodėl JAV smerkia rusų bombardavimus Sirijoje, tačiau tuo pačiu palaiko Saudo Arabijos vadovaujamos koalicijos antskrydžius Jemene, ko pasekoje abiejose šalyse žuvo tūkstančiai taikių gyventojų, praneša independent.co.uk

Spaudos konferencijos Vašingtone metu antradienį, valstybės departamento atstovas Džonas Kirby (John Kirby) ne kartą buvo klaustas apie tai – ar koalicija, bombarduojanti sukilėlius Sanoje (Sana) su amerikiečių ginklais tiekiamais į Persijos įlankos šalis – sąmoningai niokoja visą civilinę infrastruktūrą Jemene.

Šeštadienį aviacijos smūgio į laidotuvių procesiją pasekoje Jemeno sostinėje žuvo 140 žmonių. Neigianti savo kaltę Saudo Arabija paskelbė apie incidento tyrimą.

„Ten, savaitgalį, saudų vadovaujama aviacija smogė į laidotuvių procesiją, – pasakė Mettas Li (Matt Le) iš Associated Press. – Man buvo tiesiog įdomu: ar administracija mato kažkokį skirtumą tokiuose reikaluose ir tame, kuo jūs kaltinate rusus, sirus ir iraniečius Sirijoje, ir konkrečiai Aleppe?“ Karas Sirijoje.

Kirby nesugebėjo atsakyt į šį klausimą, nurodydamas į tai, kad Saudo Arabija pradėjo incidento tyrimą, tuomet, kai Rusijos ar Sirijos valdžia, kurią jis apkaltino vykdant sąmoningus veiksmus siekiant pakenkti taikiems gyventojams, nesiėmė nieko panašaus.

Tuo tarpu Rusija ragino pravesti tyrimą humanitarinio konvojaus, subombarduoto rugsėjo 19 prie Aleppo atžvilgiu. Tas incidentas sustabdė derybas Sirijos klausimu tarp Vašingtono ir Maskvos. Kam buvo naudingas derybų sustabdymas?

Jemenas. Video reportažas iš sostinės Sanos

„Tai, ką mes matome Aleppe, ne kas kita, kaip suderintos pastangos.. palaužti šį miestą jėga“, – pasakė Kirby.

Mettas Li nedavė Kirby ramybės įvykių Jemene klausimu, versdamas pastarąjį atsakyti, kaip gi taip gaunasi, kad „vis didesnis Jemeno piliečių skaičius randasi pavojuje ir žūva nuo ginkluotės, kurią JAV tiekia Saudo Arabijai ir jos koalicijos partneriams“.

„Jūs nematote tame jokios problemos? Todėl, kad prie to prisidėjo daugybė žmonių, tame tarpe ir nuo [Kapitolijaus] kalvos“, – pridėjo jis.

Kirby pasakė, jog situacija Jemene labai skiriasi, nurodydamas į tai, kad tiekiamos Houčio (Houtis – Houthi) sukilėliams Irano raketos pastaraisiais mėnesiais užmušdavo Saudo Arabijos piliečius.

„Saudų koaliciją pasikvietė Jemeno vyriausybė – aš žinau, kad jūs rengiatės pasakyti, jog rusus pasikvietė Sirijos prezidentas Asadas… bet [saudams] šiame kare (karas) gresia realus pavojus jų pasienio pusėje“, – pridėjo jis.

Šią savaitę vykdytas Reuter agentūros tyrimas parodė, jog valstybės Departamento valdininkai ir Barako Obamos juristai taip ir nenusprendė – ar galima buvo formaliai laikyti JAV „sąjungininku Jemeno kare“ prieš tai, kai buvo leista Saudo Arabijai tiekti ginkluotę 1,3 milijardo dolerių sumai pereitais metais.

Kai kurie valdininkai išsakė savo nuogąstavimus, jog Saudo Arabijos kariškiai neturi pakankamai sudėtingų ginkluotės sistemų, kad galėtų tiksliai pasiekti taikinį sukilėlių pozicijose, nedarant nuostolių civiliams gyventojams.

JTO duomenimis, pilietiniame kare Jemene žuvo virš 10 tūkstančių žmonių, ir trys milijonai buvo priversti palikti savo namus.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

1 Atsiliepimas

  1. pestininkas says:

    Taigi vysomenėms reikia tik viėna teisybe transliuot, ipiršinėti tik viėna „pozityvia“ nuomone, kuri nepajudinama.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top