Ar šveicarai balsuos „Už“ savo aukso susigrąžinimą

2014, 6 spalio, 4:14 | kategorija Ideologija | 4 komentarai | peržiūrų 547 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlisLapkričio 30 d. Šveicarijoje vyks referendumas, kurio pagrindinė tema- aukso atsargos. Referendume siūloma ateityje uždrausti Šveicarijos bankui pardavinėti valstybės aukso atsargas, sugrąžinti į šalį visą užsienyje esantį auksą, o taip pat siekiama įtvirtinti reikalavimą, kad Šveicarijos frankas būtų padengtas auksu, ne mažiau kaip 20%.

Šio referendumo idėja gimė nacionaliniame judėjime, kuris buvo panašus į analogiškų sambūrių veiklą JAV, Vokietijoje ir Olandijoje. Svarbiausiu referendumo tikslu organizatoriai laiko teisę daugiau kontroliuoti ir didinti nacionalinio banko atsakomybę.

Idėja organizuoti referendumą gimė ne tik dėl nepatenkinamos šalies vyriausybės monetarinės politikos, bet ir dėl bankinės politikos neefektyvumo.

Žinoma, Šveicarija – maža valstybė, tačiau ji didžiuojasi savo istorija ir nuolatine kova su despotiškais režimais. Vis dėlto, nė vienas šių režimų nepadarė tiek neigiamos įtakos, kiek Jungtinės Amerikos Valstijos per pastaruosius keletą metų.

Šveicariška tradicija išlaikyti bankinę paslaptį jau labai senai apipinta legendomis. Tačiau šiandieninė realybė yra tokia, kad ši tradicija yra tapusi fikcija.

Tokios šalys kaip JAV, nėra linkusios riboti valstybės išlaidų, tačiau lėšų šioms išlaidoms, nuolat katastrofiškai trūksta. Tolimesnis mokesčių kėlimas JAV yra pakankamai rizikingas dėl neigiamos gyventojų reakcijos, o valstybinių obligacijų rinka jau senai yra perteklinė. Viena iš išeičių trūkstamų pajamų paieškoje tampa mažos šalys, turinčios taip vadinamo “mokesčių rojaus” statusą.

Jau daugiau, nei dešimt metų JAV ir ES naudodamos savo autoritetą vykdo tikrai didelį spaudimą šių šalių atžvilgiu, priversdamos tokias valstybes kaip Šveicarija atskleisti bankų klientų duomenis, kad galėtų dar labiau pasipelnyti iš savo šalių piliečių.

JAV pasinaudojo savo teisine sistema, kad galėtų “prievartauti” pinigus iš Šveicarijos, skirdama baudas šveicarų dukteriniams bankams, neva slepiantiems JAV mokesčių mokėtojų duomenis nuo mokesčių inspekcijos.

Vokietija žengė dar toliau ir nupirko Šveicarijos bankų klientų duomenis iš nesąžiningų šių bankų darbuotojų.

Kai JAV įsigalios įstatymas dėl “užsienio šalyse esančių sąskaitų apmokestinimo”,  Šveicarija bus priversta JAV mokesčių inspekcijai atskleisti visą turimą informaciją apie Amerikos mokesčių mokėtojus.

Amžiaus pradžioje, Šveicarijos Nacionalinis bankas pardavė daugiau nei 60% aukso atsargų. Taip pat Šveicarijos frankas buvo “pririštas” prie euro, santykiu 1 EU:1,2 CHF. Šių veiksmų pasekoje, šalyje pradėjo pūstis nekilnojamo turto burbulas, pasiekęs grėsmingą mąstą. Turint omenyje Europos Centrinio Banko pinigų stimuliavimo politiką, pavojingi ir neprotingi Šveicarijos centrinio banko veiksmai gali paskatinti dar didesnį aukso atsargų importą ir infliacijos lygio augimą.

Būsimas referendumas Šveicarijoje, žinoma, jei jis pasibaigs iniciatorių sėkme – bus tikras šokas valdančiajam elitui. Šveicarijos piliečiai vertina savo protėvių veiklą, sukrovusią šaliai milžiniškas aukso atsargas, sukūrusią tvirtą ir nepriklausomą bankinę sistemą bei nacionalinę valiutą. Šveicarijos žmonės nenori pasyviai stebėti, kaip valstybinis bankas leidžia pavėjui turtą, kurį šalis užgyveno per amžius.

parengė: Giedrius Kochanka

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurner



Naujienos iš interneto

komentarai 4

 1. PP says:

  Niekas (o konkrečiai JAV) Šveicarijai aukso negrąžins.

 2. Joris says:

  JAV ir vokietijai spjovė į veidą dėl jos aukso atsargų. Ir Lietuvos aukso likimas JAV neaiškus (liko tik prisiminimas, kad tokio būta). Kinija ne taip seniai pirko aukso iš JAV ir viskas būtų buvę gerai, jei vienam labai smalsiam darbuotojui nebūtų panižę nagai pakrapštyti nupirktus aukso luitus. Skandalas, kuris kilo, buvo „draugiškai“ nutylėtas visų MIP.

 3. pranas valickas says:

  JAV iš principo negali niekam grąžinti aukso, nes jie patys aukso jau seniai neturi. Auksą jau seniai išvogė iš valstybinių saugyklų tokių kaip Fort Knox’as. Saugyklose geriausiu atveju guli paauksuotos volframo plytos. Volframas ypatingas tuo, kad jo tankis artimas auksui. Tai todėl iš volframo ir daromi aukso plytų muliažai. Va vieną tokią „aukso“ plytą kinai ir pragręžė ir sukėlė skandalą. Amerikiečiai staigiai ją apkeitė į tikrą auksą ir po to draugiškai visi nutilo. Negavo vokiečiai, negaus šveicarai, Lietuvos auksas irgi jau seniai išgaravo. Geriausiu atveju galime gauti popieriaus lapą ant kurio parašyta kad turime kažkokį kiekį aukso.

 4. Anzius says:

  Gal pasinaudokim pavyzdžiu,  ir įsigykim daug wolframo. Būtų mūsų wolframo atsargos paauksuotos ir laikomos banke. O kai pareikalus europa – visą auksą pervežti į Briuselį (jeigu dar neišvežė) – su visu wolframu išvežti – jei aptiks – „tik tokį turėjome“. 
  Ta dingstimi „netikras auksas“ – prisiminiau anekdotą. Atėjo apiplėšti žydo : „atiduok auksą“. O tas kreipiasi į žmoną: „Sara, aukseli tu mano, tavęs atėjo“.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top