Artūras Račas: Andriuk Tapinai, tu esi mazgotė, kurią jau seniai reikėjo išmesti į šiukšlių kibirą

2017, 25 spalio, 1:01 | kategorija LPT | atsiliepimų (14) | peržiūrų 2 294 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Andrius TapinasPradėsiu nuo atsiprašymo. Noriu atsiprašyti Rasos Tapinienės, kuri yra profesionali žurnalistė, kurių Lietuvoje jau mažai liko ir kuri, kažkada susiejo savo gyvenimą su Andriuku Tapinu. Rasa man labai patinka kaip žurnalistė, bet nepaisant visų mano simpatijų jai, negaliu nepasakyti, ką galvoju apie jos nevykusį sutuoktinį.

O pasakyti apie Andriuką (leisiu sau jį taip vadinti, atsižvelgdamas į savo amžių, kompetenciją ir patirtį) noriu štai ką: Andriuk, tu negali vadinti Juozo Statkevičiaus  „skuduru“, nes pats esi nevykusi per ilgai naudojama mazgotė, kurią jau seniai reikėjo pakeisti nauja švaria pašluoste.

Sakoma, juokiasi puodas, kad katilas juodas, bet tu, Andriuk, geriausiu atveju esi šikpuodis, todėl juoktis, tegul ir iš juodo katilo, tau nepritinka, nes katile, kad ir juodame, gaminamas maistas, o šikpuodžio paskirtis yra visiškai kita.

Man, Andriuk, irgi ne visada patinka, ką kalba J.Statkevičius. Jis yra truputį atitrūkęs nuo realybės, per daug sureikšmina rūbus ir madą, turi gana keistoką požiūrį į evoliucijos teoriją, bet menininkai dažnai yra keisti. O Juozukas yra menininkas.

Menininkas, kuris savo srityje yra nemažai pasiekęs. „Nemažai“ gal net nėra tinkamas apibūdinimas, nes iš visų tos pačios srities menininkų Lietuvoje Juozukas yra tikriausiai pasiekęs daugiausiai. Net jei man ir Juozukas nelabai patinka, aš, kaip profesionalas, esu linkęs nusilenkti faktams.

Ir todėl, Andriuk, aš labai gerai suprantu, kodėl Juozukas tau kelia alergiją ir kodėl, būdamas šikpuodžiu, tu bandai juoktis iš juodo katilo. Juozukas savo srityje daug pasiekė, o tu esi visiškas nevykėlis. Juozukas nuosekliai ėjo savo pasirinktu keliu, o tu kaip triušis visą savo gyvenimą šokinėji nuo kupsto prie kupsto, tikėdamasis, surasti savo kopūstą.

Juozukas rengė savo šou Lietuvos Operos ir baleto teatre, pristatinėjo savo kolekcijas Niujorke, Sidnėjuje, Paryžiuje, rengė V.Adamkų ir jo žmoną, Danijos sosto įpėdinio žmoną, Bjork, Naomi Watts ir daugelį kitų Lietuvoje geriau žinomų žmonių nei tu, Andriuk, Juozuko darbus pristatė „Vogue“, „Elle“ ir kiti leidiniai, žinomi geriau nei Faustos ožio žurnalas. Galima nemėgti Juozuko, bet faktai lieka faktais.

O ką per savo gyvenimą pasiekei tu, Andriuk? Bandei tapti pokerio lošėju, FB kažkada gyreisi, kad laimėjai 14 000 JAV dolerių (nepasigyrei, kiek investavai į šį laimėjimą), bet pokerio žaidėjų reitinge tavęs nėra. Gal dėl to, kad tą laimėjimą investavai į restoraną, kuris labai greitai subankrutavo?

Siaurovizijoje turėjai laidą „Pinigų karta“, gaudavai už ją algą, kuri tikriausiai 10 kartų viršijo žiūrovų skaičių, išreikštą piniginiais vienetais, ir kurios kulminacija buvo interviu su Lietuvos ekonomikos guru Monika Šalčiūte. Nenuostabu, kad net Skydinės direktorius, kuris su ekonomika ir finansais nelabai draugauja, netrukus po to interviu suprato, kad 0,7 proc. reitingą būtų galima pasiekti net transliuojant iš Skydinės ir kad geriau transliuoti, kaip partškolos lektorei teikia ordiną Vokietijoje. Atsipirkimas didesnis.

Bandei, Andriuk, būti rašytoju. Siaurovizijai nemokamai padedant, tikriausiai užsidirbai šiek tiek pinigėlių ir paskelbei visiems, kad dabar tai jau visi pasaulyje sužinos, kaip gražiai staugia vilkai Gedimino kalno papėdėje. Bet pasaulis nenorėjo girdėti tavo vilkų staugimo. Gal dėl to, kad jie bliovė kaip avys?

Kai tau, Andriuk, neapvyko sutramdyti vilkų ir Monikos Šalčiūtės, tu nusprendei pakeisti profesiją ir pradėjai kepti dešreles Laisvės piknike. Geras pasirinkimas – tavo sosiskas valgė net pati partškolos lektorės Dalia. Nes „sosiskos“ ir makaronai ir panašus maistas.

Gavai užsakymų skatinti pilietiškumą Lietuvos mokyklose, nes kas gali būti labiau pilietiškas, nei dundukas, kuris užkasa referendumo biuletenį į žemę ir dar palaisto jį savo tulžimi? Nežinau, ar savo „pilietiškumo“ idėjas skleidi iki šiol, bet jei taip, tai man tų vaikų labai gaila.

Bet partškolos lektorės pasitikėjimas tave, Andriuk, akivaizdžiai įkvėpė ir tu nusprendei pasinaudoti momentu. „Laisvės televizija“ yra geras projektas. Spėju, kad pelningesnis už marškinėlių pardavinėjimą prie laisvės „sosiskų“. Ypač, kai sudalyvauja A.Zuokas arba V.Matijošaitis.

Tu, Andriuk, pataikei į „trendą“. Beveik neabejoju, kad tie, kurie moka 7 eurus už Faustos ožių „žurnalą“, kitus 7 eurus skiria tavo „Laisvės televizijai“. dot.com bumas kažkada irgi pritraukė daug investicijų, tad kodėl investicijų negali pritraukti primityvizmas ir bedžioniškas kopijavimas?

Pokeris, bestseleriai, restoranas, nežiūrima TV laida, „pilietiškumas“, „sosiskos“, „Laisvės televizija“ rusų kalba. Ir tu, Andriuk, sakai, kad Juozukas yra „skuduras“?

Ar žiūri vakarais į veidrodį?

Spėju, kad ne, nes jei pažiūrėtum, suprastum, koks apgailėtinas esi, usžipuldamas žmogų, kuris savo srityje pasiekė tiek, kiek tau nepavyktų per 322 gyvenimus.

Aš suprantu, kad tu, Andriuk, bandai pataikyti į „trendą“, kurio autorė yra partškolos lektorė Dalia. Nepamenu, ar jau esi gavęs ordiną, bet jei ne, tai spėju, būtinai gausi. Už pastangas.  Arba bent jau už pilnaties sambūrį akylas.lt

Tu, Andriuk, panašus į P.Gražulį, kuris pamatęs vaivorykštę, iš karto supranta, kad reikia veikti. Šiandien pamatei „Sputnik“ ir nusprendei veikti. Nes toks „trendas“.

Spėju, kad net neskaitei visko, ką Juozukas pasakė. O pasakė jis viską teisingai, nors ir yra tik menininkas, o ne „kolumnistas“, kaip tu. Lietuviška propaganda kvaila“? Tikrai taip. Tai, kas vyksta Lietuvoje, neįmanoma kentėti? Taip, nes kaip kentėti, kai premjeras S.Skvernelis, kuris tikriausiai norės tapti prezidentu, bučiuoja sėdimąją verslininkams, pasižadėdamas nedidinti mokesčių tą pačią dieną, kai „Eurostat“ paskelbia, kad 30 proc. Lietuvos gyventojų leidžia dienas žemiau skurdo ribos. M. Šalčiūtė to nesupras…

Tave, Andriuk, gal sunervino tai, kad Juozukas myli Rusiją? Bet juk tu tikriausiai myli JAV? O kas nors Lietuvoje gal myli Olandiją arba Senegalą. Tu, Andriuk manai, kad tavo meilė yra išskirtinė, o Juozukas neturi teisės mylėti? O ar skaitei, Andriuk, Lietuvos Konstituciją, kuriai tuoj sukaks 25-eri?

Juozukas sako, kad padėtis Lietuvoje pasikeis, kai pasikeis visa valdžia ir prezidentė. Aš jam 122 procentais pritariu. Tu, Andriuk, galvoji kitaip? Tai tavo teisė, bet tiek aš, tiek Juozukas gyvenime esame daugiau pasiekę ir turime daugiau patirties nei tu. Kodėl tu, Andriuk, galvoji, kad apie gyvenimą ir Lietuvą išmanai daugiau nei mes su Juozuku?

Todėl paklausyk, Andriuk, ką aš tau pasakysiu. Juozukas anaiptol nėra „skuduras“. Tai tu esi mazgotė. Per ilgai naudojama ir per ilgai pernešinėjama iš vienos virtuvės į kitą. tavo, Andriuk, bėda yra ta, kad tu nesupranti, kad tavimi, kaip mazgote, šluostė visi ką norėjo ir kada norėjo.

Tu siūlai Juozukui važiuoti į Rusiją. Aš tave suprantu, nes tu žinai „trendą“ ir tau dar liko porą metų iki 2019 metų prezidento rinkimų. Bet aš tau pasiūlysiu nelaukti tų rinkimų ir jau šiandien nusipirkti bilietą į Kijevą. Ten pasirinkimas didesnis – „Laisvės TV“ praverstų ir P.Porošenkai ir M.Saakašviliui. O tu, Andriuk, juk demokratas, galėtum rinktis.

Tik, jei nuspręsi išvažiuoti, nepamiršk susimokėti mokesčių, Andriuk. Nes Juozukas, neabejoju, susimokėjo.

šaltinis: racas.lt

sarmatas.lt komentaras:

Istorija prasidėjo nuo Juozo Statkevičiaus interviu, pasak Andriaus Tapino (laikančio save žurnalistu), „Kremliaus propagandos portalui „Sputnik“. Nors garsusis dizaineris nieko naujo savo interviu nepasakė, ko nežinotų Lietuvos žmonės, šalies valdžia ar net Europos Komisija, tačiau labiausia minėtą „žurnalistą“ užgavo tai, kad Juozas Statkevičius nepasitaręs su juo ir neatsiklausęs jo leidimo išdrįso atvirai kalbėtis su rusais apie mūsų Tėvynę Lietuvą ir lietuvių joje gyvenimą. Dėl ko ir buvo nubaustas Tapino per visas anam prieinamas rašymo priemones.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 14

 1. Myndė says:

  Gerokai per daug dėmesio minimam „žurnlistui“.

 2. Vidas says:

  A.Racas ,kaip visada, retai, bet super taikliai…!!
  O didesnio skuduro, nei tapinas, reikia paieskoti….
  Kaip visi tie skuduriniai, tipo tapino, panasus vienas i kita:-viena tiesa, viena meile magnolijai, vienas poziuris (jankinis) i dabartinius geopolitinius ivykius pasaulyje…..
  O jei turi savo poziuri i visa tai-esi sunauja, skuduras, 5 kolonas agentas ir ….salies isdavikas bei , “geriausiu“ atveju, Putino gerbejas.
  Debilizmas politikoje, televizijje,spaudoje tiek subujojes, jog jau darosi nejauku!!!

 3. saul says:

  Bet kuri PERSONA,viesai raydama panasius zodzius ,kaip „mazgote“nenusipelno spaudinimo,pagarbos ar vertinimo.As cia taikau bet kuriai pusei,netgi,tokias rasliavas pateikianciai.

 4. kabalistas says:

  saul, o juk ir pats čia tą patį darai. Ir pačiam tas taip organiškai, taip įprastai gaunasi, jog net nesuvoki, kad kariauji lygiai taip pat, prieš kokią kovą ir kovoji. Yra lietuviška patarlė šį „teisuolių“ paradoksą išryškinanti: „Kaip besistengtum nesistengti, vis vien tai bus stengimasis…“

 5. gh says:

  Puikus ir izvalgus straipsnis!

 6. saul says:

  saul nera pateikes spausdinimui nei 1 straipsnio.

 7. Dalia says:

  Pagarba A. Račui.

 8. Alvydas says:

  Man Račas visada buvo ir yra žurnalisto pavyzdys. Bet tapino žmona dirba kieno proteguojamoje televizijoje? Kam ji priklauso? Jausmas kažkas vyksta. Sorošizmo vėjai pučia.šiaip tai raudonos – neokomunizmo -mėlynos spalvų kova prieš likusią vietinę žalią. Mažai tos žalios jau telikę. Sorošizmas prieš tautiškumą, pilietiškumą, sąmoningumą. Juk taip nepaneigiama?

 9. ciekauna says:

  Aciu gerbiamam Racui, Jusu str.mes laukiam labai !.Puiku,daiktus reikia vadinti tikraisiais vardais.Pagarba !

 10. sigitas elinis says:

  buvau porą savaičių išvažiavęs už LT ribų,grįžau ir vat nelaimė bėda kokia – kabelinė TV atjungta,teko keletą dienų palaukti,kol sutvarkė gedimą daugiabutyje,bet tikra bausmė buvo bandyti žiūrėti lietuviškus kanalus,esu pakankamai kantrus,tačiau tasyk kantrybė greitai baigėsi: nenuostabu,kad tokia didelė dalis jūsų,lithuanikų, vaikščiojate išpudrintomis smegenimis….staktevičių gejuko aš labai nemėgstu,tačiau kaip šauniolis Račias parašė-reikia taikytis su faktais,kad jo interviu buvo labai teisingas,matyt irgi kantrybė trūko..

 11. vaiva says:

  ohom rimtai p Racas pavare

 12. Eugenija says:

  Pasikoliojimo ir tiek. Nieko naujo. Račiukai kažkur isitarpuoti reikia. Kaip komjaunuoliai pasikeitus santvarkai tapo pagonimis, sulindo prie padprių pagoniškų draugijų, taip ultra dešinieji, peręjo prie komunituojančių. Nuo neapykantos iki meilės vienas žingsnis!

 13. ana says:

  pasiilgau A.RAČO

 14. Nu says:

  Kaip žinia pats vata Račas yra pakeistas į švarią pasluostę

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top