Atviras kreipimasis į VMI darbuotojus

2014, 22 spalio, 18:04 | kategorija LPT | atsiliepimų (6) | peržiūrų 768 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlisKaip žinia, tie žmonės, kurie paaukojo žemės referendumo organizavimui daugiau kaip 40 litų, nežiūrint net į tai, kad kai kurie jų į VMI (Valstybinę mokesčių inspekciją) kasmet pateikia pajamų ir kitokias deklaracijas, pasirodo (ir tai yra įstatymo nuostata), dar yra priversti deklaruoti ir visą savo turtą. Apie tai įspėjančių ir primenančių skambučių kai kurie jau sulaukė, o kiti dar turėtų sulaukti.

Vienas iš tokių žmonių paaukojęs referendumui, kartu su šia prievarta primesta deklaracija į bendrą VMI elektroninio pašto adresą vmi@vmi.lt nusiuntė štai tokio turinio laišką, kuriame išreikšta jo nuomonė galbūt gali atitikti ir kitų, į tokią pačią situaciją pakliuvusių referendumą rėmusių žmonių. Kviečiame susipažinti su šiuo laišku.

Laiško tekstas:

Sveiki,

Puikiai suprantu, kad šis mano laiškas nieko nekeičia, o, bet, tačiau…nesusilaikiau neišsakęs ką apie tai galvoju.

Šį turto deklaravimą, esą privalomą dėl to, kad paaukojau referendumui pinigų, vertinu kaip asmeninį įžeidimą ir tyčiojimąsi tiek iš manęs, tiek apskritai iš kitų LR piliečių, kuriems teko tokia pat prievolė..

Visus duomenis ir taip turite arba turite visas galimybes susižinoti tarpusavyje patys kaip valstybės įstaigos tarp savo registrų, darbdavių ir bankų, todėl šis papildomas deklaracijos teikimas ir mano laiko bei darbo, ir jūsų pačių laiko, darbo bei valstybės patiriamų sąnaudų tai administruojant, tėra nusikalstamas privačių ir valstybinių resursų švaistymas.

Dangstytis tuo, kad esą čia yra įstatymo nuostata, be abejo, galite, nes jūs darbuotojau, kuris tai skaitote, puikiai suprantu, kad nieko nelemiate, tiesiog vardan duonos kąsnio dirbate šį darbą, – dirbate kas jums liepiama ir tiek. Tačiau, jei įstatymo nuostata yra idiotiška, jūs irgi galite apie tai sakyti savo viršininkams, šie savo, kol galų gale būtų inicijuota įstatymo pataisa. Tik vargu ar ką sakysite ir perdavinėsite aukštyn… Nes bijote.

Ši įstatymo nuostata iš tiesų nėra idiotiška. Aš ją vertinu kaip vieną iš būdų slopinti žmonių iniciatyvas, pilietiškumą, savarankišką veikimą ir pan., įrankį. Kad žmonės bijotų būti savo šalies šeimininkais, kad bijotų imtis iniciatyvos ir atsakomybės už savo kraštą, palikdami tai saujelei atseit žinančių kaip tvarkytis ir pasitvarkančių būtent savo reikalus.

Argi ne absurdas kabintis prie žmogaus, jei paaukoja kažkam daugiau nei 40 litų, kai po Europą gali lakstyt ir neaišku ką, ir kur remt su 9999,99 eurais kišenėje ir jų privalomai niekam nedeklaruot?

Tai dar pusė bėdos tam, kuris gyvena mieste, moka naudotis internetu ir naudojasi elektronine VMI deklaracijų sistema. Tokiam niekur nereikia eiti – pakanka prisijungti prie savo VMI paskyros ir užpildyti deklaraciją. Bet pagalvokime apie tai – ką daryti žmogui gyvenančiam kaime, kuris netgi neturi žalio supratimo kur randasi ta VMI savo fiziniu pavidalu, nekalbant apie kitas smulkmenas, kad jam reikės susirasti tą įstaigą (kur, per ką?), susižinoti reikalavimus, kaip pildyti deklaraciją, kokių duomenų reikia, kokių blankų ir t.t.  Po to važiuoti namo, susirasti turto, jei jo esama, dokumentus, kažkaip įvertinti tą turtą šių metų kaina ir… ir jei dar neduok die, kažkas bus ne taip užpildyta – reikės važiuoti dar, dar.. ir dar…

Ir jūs, kaip vykdytojai, kuriems pavesta užtikrinti įstatymo reikalavimus, tiesiog vykdydami ir neklausdami nei savęs nei kitų, kam ir kodėl to reikia, mano manymu, prisidedate prie normalios atmosferos visuomenėje griovimo (sėjate joje baimę)..  ir galbūt netgi žmonių pasitikėjimo savo valstybe žlugdymo. Man savotiškai jūsų gaila, netgi užjaučiu.

Šiek tiek patiko tai, kad iš anksto paskambinote ir paprašėte pateikti deklaraciją. Tačiau tai situacijos nešvelnina. Jūs turite teisę naudoti prievartą valstybės vardu, ir šiais laikais, skirtingai nuo karo ir pokario laikų, jos iškart nesiimate. Juk jei nebūčiau deklaracijos pateikęs, argi būtumėte palikę mane ramybėje? Garantuoju, kad ne. Tai koks skirtumas, ar iškart ateinama su šautuvais ir antrankiais, ar prieš tai mandagiai pasiskambinama??

Lieps už nepateiktą deklaraciją suimti – suimsite? Lieps nušauti – nušausite? Nes jūs tik vykdytojas, dirbantis savo darbą ir darantis ką liepia įstatymas? Sakysite jūs nevykdote suėmimų? – O jei bus išleistas toks įstatymas? Juk pagal įstatymą į Sibirą vežė. Išsisaugokite šią mano nuomonę, gal ateis laikas, kai galėsite už ją mane nuteisti. Ko verti tokie įstatymai? Kas tarnauja kam, žmogus įstatymui, ar vis tik įstatymas žmogui?

Vykdytojau, besislepiantis ir besiteisinantis už to, kad valstybė įstatymo vardu tau liepia kažką daryti tavo darbe, prisimink, kad įstatymai valstybės vardu gali būti ir būna panaudojami ir prieš pačius vykdytojus.

Visa tai yra tik mano, LR piliečio, asmeninė nuomonė. Jokiam konkrečiam asmeniui, dirbančiam VMI, neturiu jokių priekaištų ar pretenzijų.

Mindaugas (pavardė redakcijai žinoma)

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 6

 1. Jonas Matuza says:

  Susikišk, vargoli, tą savo nuomonę, kur nesueina. Ir iš viso, po paskutinio referendumo, kuriame būrai parodė visišką savo dvasinę negalią, mes nuo šiol galėsime su jumis daryti absoliučiai beleką. Duskit.

  Nuoširdžiai Jūsų,
  VMI,
  Seimas
  ir, aišku, Vyriausybė

 2. Simas Simaitis says:

  Valstybė šiais laikais atvirai perėmė mafijos įvaizdį, o vmi tik tie „vyrukai“ , kurie kas mėnesį ateina pasiimti „savo“  dalies. Kitaip „betoniniai batai“ ir į Nemuną

 3. reikia keisti says:

  reikia iviešai kleti šį klausimą inicijuoti , reikalauti, kad seimas, vyriausybė pakeistų kvauilas nuostatas, VMi darbuotojai yra tik vykdytojai.
  argi ne -absurdas, kai nėra privaloma registuoti nekilnojamąjį turtą, ypač-žemėsssklypus, kurių valstybininkai turi po keliasdešimt, o reikia deklruoti tutrą 18-os metų sulaukusiems , nieko nespėjusiems užsisdirbti ir paaukojusiems 40 Lt

 4. Levukas says:

  Daugybę kartų teko girdėti nusiskundimus,atseit,kvaili įstatymai(matyt,ne visi),tik,tur būt,daug blogiau,kai būna kvaili įstatymų vykdytojai.

 5. Joris says:

  Pagarba žmogui sugebėjusiam gramatiškai išdėstyti savo nuomonę ir poziciją…

 6. Dovydas says:

  Valstybė šiais laikais atvirai perėmė mafijos įvaizdį, o vmi tik tie “vyrukai” , kurie kas mėnesį ateina pasiimti “savo” dalies…..

  O jie niekiek nenustemba sulyginti savo metodais su mafija….. Sako – mes tik atliekam savo pareigą….
  Nenoriu jų ginti, tačiau eiliniai VMI tikrintojai patiria tikrai nemažą spaudimą…. Vienas mane tikrinęs tiesiog maldavo parodyti pajamų konkrečią sumą….. Kai pasakiau, kad aš pinigų nepiešiu, tada atlyžo…. Čia mus valstybė reketuoja, VMI pieška pati…. Kitą vertus, žmogiškas faktorius irgi svarbus.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top