- Sarmatai - https://www.sarmatas.lt -

Brazilijos vietinių gyventojų gentis ketina nusižudyti atėmus jų žemę

Taigi, – apie civilizuotus ir civilizuojamuosius

paveikslėlisPraėjusią savaitę jau antrą kartą buvo sustabdyti, naujos Belo Monte užtvankos Brazilijoje, darbai, kadangi apie 150 protestuotojų, dauguma kurių iš netoliese gyvenančių vietinių genčių, užėmė pagrindinę statybos aikštelę Pimentalyje.

Dabar kitas atvejis.  Kita vietinių gyventojų gentis ketina nusižudyti dėl iš jų atimamos žemės.

Teisėjas Enrikė Bonačela patvirtino rančo savininko prašymą iškeldinti gentį. Jis skyrė 150 svarų baudą už kiekvieną dieną, tol kol gentis pasiliks toje žemėje ant Joguico upės krantų.
Genties atstovas pasakė, kad jie neketina ginčyti teisėjo sprendimo, bet geriau mirs savo žemėje nei ją paliks. Laiške Brazilijos vyriausybei gentis paprašė gerbti jų norus būti palaidotiems šalia savo protėvių.

Laiške rašoma:

Dėl šito istorinio fakto mes norime numirti ir būti palaidoti šalia mūsų protėvių, čia kur dabar esame. Mes prašome vyriausybės priimti nutartį sunaikinti mūsų gentį ir atsiųsti traktorius didelei duobei iškasti ir ten sumesti mūsų lavonus. Mes visi nusprendėme, kad nepaliksime šios vietos nei gyvi nei mirę.

Dabar 50 vyrų 50 moterų ir 70 vaikų Guarani-kaiowa genties bendruomenė yra rančoje Brazilijos pietinėje Mato Grosso do Sul valstijoje ir atsisako gyvi palikti savo protėvių žemę.

Ką gi, „legaliai civilizuotai“, ši žemė priklauso rančos savininkui, kuris ją įsigijo iš vyriausybės. Iš ko tą žemę įsigijo vyriausybė? Matot, reikalas tas, kad necivilizuotieji, šios žemės niekada ir nė iš ko neįsigijo – jie tiesiog ten gyveno ir, o siaube, niekada neturėjo savo vyriausybės. „Legaliai civilizuotai“ pavogus žemę iš tų žmonių, kurie ten gyvena, ilgainiui susikuria monopolijos, jos stato gamyklas ar kitaip išnaudoja žemės išteklius ir įgyja nenatūralų pranašumą. Vietiniams, iš kurių atimta žemė, belieka dvi išeitys – lenkti nugaras dirbant monopolininkui, arba apsigyventi rezervate. Abi išeitys žada nepavydėtiną dalią. Siekis nusižudyti neatrodo toks baisus žinant kokios laukia alternatyvos. Pavyzdys, manau, pamokantis turint minty artėjantį MŪSŲ ŽEMĖS pardavimą užsieniečiams.

Mąstykim lietuviai – juk irgi dar nevisiškai civilizuoti esame.

Adresai peticijos pasirašymui prieš Belo Monte užtvankos statybas:
http://amazonwatch.org/take-action/stop-the-belo-monte-monster-dam

STOP BELO MONTE
http://www.avaaz.org/en/amazon_under_threat/

PEOPLE Vs. BANKS
http://www.avaaz.org/en/belo_monte_people_vs_profits/

šaltinis: http://www.dailymail.co.uk/news/article-2222294/Entire-Indian-tribe-threatens-commit-mass-suicide-Brazil-court-rules-leave-sacred-burial-land.html

išvertė:  Algirdas Minkauskas

—————————————-

Atsiprašome, šiuo metu nėra vykstančių Apklausų.