Britanijos konservatorių partija praranda rėmėjus

2014, 3 spalio, 22:00 | kategorija Realybė | 1 atsiliepimas | peržiūrų 202 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Jungtinės Karalystės Nepriklausomybės partijos (UKIP) lyderis Nigel Farage (L) ir Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Davidas Cameronas ("Reuters")

Britanijos ministras pirmininkas Deividas Kameronas patyrė dar vieną netektį: trečiadienį – buvęs Konservatorių (torių) partijos rėmėjas milijonierius Arron Banks pažadėjo 1 milijonu svarų paremti Didžiosios Britanijos Nepriklausomybės Partiją (UKIP), kurios euroskeptiška programa rėmėjo nuomone labiau atitinka jo politines pažiūras.

Kaip milijonierius teigė Sky News, jo neįtikino D. Kamerono pažadai reformuoti Jungtinės Karalystės santykius su Europos Sąjunga arba žengti žingsnį link atsiskyrimo nuo ES.

Būti ES nariu tai lyg pirkti pirmos klasės bilietą į Titaniką. Žiūrint iš ekonominės perspektyvos- likti ES sudėtyje yra neprasminga“, teigė jis.

Arron Banks pasitraukimas yra paskutinis (naujausias) praradimas, kurį patyrė UK konservatorių(torių) partija pastaruoju metu.  Šeštadienį konservatorius Mark Reckless pasekdamas kolegos Douglas Carswell pavyzdžiu paliko partiją ir prisijungė prie UKIP.

Abu pasitraukimus paskatino rinkimai. Konservatorių konferencijos metu D. Kameronas siekė demonstruoti vienybę su bendrapartiečiais, norėdamas įrodyti, kad jie vis dar stiprūs ir pasiruošę artėjantiems gegužės rinkimams. Tuo tarpu A. Banks, komentuodamas savo paramą UKIP, pabrėžė, kad Didžioji Britanija yra pasiekusi žemiausią finansinio augimo lygį ir turi orientuotis į pasaulinę prekybą, kaip ilgalaikę perspektyvą.

Jis nuogąstavo, kad Konservatorių partija nori britams „parduoti“ mitą, jog reformos Europos Sąjungoje yra įgyvendinamos, bet deja, D. Kamerono įtaka yra abejotina ir neatstovauja nacionalinių britų interesų. A. Banks pabrėžė, jog D. Kameronas viešai nedeklaravo, kad sieks GB pasitraukimo iš ES, jei reformos joje bus nesėkmingos.

Antradienį kalbėdamas BBC Today D. Kameronas pripažino, kad ES sistema „nefunkcionuoja sklandžiai“. Bet jis pabrėžė, kad britams geriausia yra išsaugoti esamą poziciją ES dėl prekybinių ryšių (pasilikti ES).

Naujausi įvykiai, kurie gali sukelti nestabilumą konservatorių partijoje spaudžia D. Kameroną griežtinti savo poziciją ES atžvilgiu. Palikę partiją nariai vienbalsiai reikalauja, kad D. Kameronas laikytųsi savo pažado surengti referendumą dėl narystės ES 2017, jei konservatoriai išliks valdžioje po 2015 rinkimų.

Nors jie nepripažįsta, kad Banks pasitraukimas yra svarbus smūgis jų partijai, UKIP lyderis teigia, jog A. Banks kandidatūra yra svarstoma kaip galima  atstovauti UKIP gegužės rinkimuose. Komentuodamas tai,  Darbo partijos lyderis Michael Dugher patikino, kad konservatorių partija patiria krizę. „D. Kameronas nepajėgus suvaldyti savo partijos, kuri juo nebepasitiki“, teigė Michael Dugher.

parengė:  Giedrius Kochanka

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

1 Atsiliepimas

  1. Kestutis says:

    Nesu isitikines ar atsiskyrimas nuo ES Britanijai atnes daugiau naudos, juk jie ir taip gauna nemaza pyrago dali is narystes, taciau nesistebiu kodel Faragas su savo partija ten susilaukia vis daugiau demesio, jo ir kalbos uzvedancios, pozicija aiski, be to drasiai isdeti atvirai i suns dienas koki Barosso tikrai reikia tureti tvirtus isitikinimus.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top