Dora, garbė, sąžinė – darna

2010, 10 spalio, 23:13 | kategorija Ideologija | 2 komentarai | peržiūrų 11 606 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Visuomenė pradeda griūti po doros sampratos griūties. Tada visos sferos eižėja savaime, nes ūkio tvarkyme prileidus nesąžiningą žmogų prie valdžios svertų, jis tiesiog nesirūpina tuo, kuo privalo rūpintis, bet nepamiršta savęs, savo giminių ir draugų bei rėmėjų. Politikoje lygiai tas pats – priimami įstatymai, reikalingi rėmėjams, bet ne šalies piliečiams. Pavyzdžių begalė, todėl nevardinsime. („Įstatymai priimami tik iš savų ir tik saviems“. J.Erlickas)

aš tau padėsiuKas tai yra ta dora, kuri taip veikia visas gyvenimo sferas? Tai sąžinė, kuri visada kalba tiesą, tai kelias į darną, į visuotinę darną, darną su savimi, su aplinka, su visuomene. Nesant darnos, prasideda destrukcija – visa ko neatitikimas tarpusavyje, ko pasekoje žmonės bėga iš šalies, griūna (arba griaunama) ūkinė sistema, klesti korupcija ir bedarbystė, antiteisingumas (teisėtumas), narkomanija ir alkoholizmas, paleistuvystė ir prostitucija, auga emigracija. Valstybė skęsta skolose, o ją valdantieji giriasi, kaip pasiekimu tuo, kad sugebėjo pasiskolinti dar vieną eilinę porciją pinigų, kurių net nesugeba teisingai panaudoti. Pamiršę paminėti, kad tuos pinigus turės gražinti mūsų vaikai ir anūkai.

Ištartas valdančiųjų pažadas neturi absoliučiai jokios vertės, vertę turi tik tarp koalicijų pasirašytos sutartys. Prisiminkime – mūsų protėviams užtekdavo duoti žodį – nereikėjo jokių sutarčių. Dabar sąvoka „garbė“ yra pajuokos objektas. Šeima – naikintina institucija, nes trukdo galutinai įsigalėti naujai „gimdytojų“ sąvokai. Paskutinė kliūtis tam yra šeimos institucija, kuri sėkmingai griaunama visomis teisinėmis ir propagandos priemonėmis. Motinos paskelbiamos nusikaltėlėmis, mažinamos motinystės atostogos, mažinamos visos išmokos. Skyrybų daugėja, kaip grybų po lietaus. Nors motina ir tėvas absoliučiai žmonių daugumai šventi žodžiai, bet homoseksualistų „šeimose“ šie žodžiai neturi jokios prasmės, todėl juos, kaip diskriminuojančius tas mažumas, norima išbraukti iš žmonių atminties ir iš vartojimo apskritai. Kai kuriose šalyse šie žodžiai jau laikomi politiškai nekorektiškais ir jų stengiamasi nenaudoti.

Ko gėdijasi tie politikai? Savo tėvo ir motinos? Dėl karjeros pasiryžę parduoti bet ką, kas stoja skersai kelio. Sąžinė tokiems žmonėms jokios prasmės neturintis žodis, jei nėra susijęs su karjera ar pelnu. Garbė, gi, jau senai pamirštas dalykas, kaip trukdantis siekti neva geresnio gyvenimo.

Garbė, kaip sąvoka, susijusi su savęs suvokimu, su sąžine, savo pareigos Tėvynei samprata. Garbė – tai savęs įvertinimo išraiška. Garbingas žmogus tiesiog nesugeba iškrėsti niekšybės – jam tas svetima ir pasibjaurėtina. Todėl duotas žodis jam – kaip kitam pasirašyta sutartis. Jis greičiau mirs, nei sulaužys duotą žodį. Dabar gi matome visai kitus dalykus – valdantieji nori numarinti visus pensininkus ir taip sumažinti naštą biudžetui. Neva anie išlaikytiniai. Ar kas skaičiavo, koks turi būti pinigų minimumas, kad pragyventi šiais laikais? Bet valdantieji pamiršo, kad tie pensininkai – tai kažkieno tėvai, motinos, seneliai. Ir kad žmonėse (nekalbu apie politikus) dar liko tiek savigarbos, kad neleisti numirti savo tėvams badu, ar dėl vaistų trūkumo. Protėviai mums apie tai paliko nedviprasmiškus priesakus:

Gerbkite savo tėvus ir išlaikykite juos senatvėje. Kaip jūs rūpinsitės jais, taip apie jus galvos ir rūpinsis jumis jūsų vaikai„.

Ir kol mes jų laikysimės, tol galėsime patys save laikyti padoriais žmonėmis, nes negali padoriu vadintis tas, kuris užsimerkia į kitiems daromą blogį, nusisuka nuo skriaudžiamų senukų (nors skriaustų ir valdžia).

Emigrantams: Nenusisukite nuo Tėvynės, nors ir kaip sunku būtų, juk nėra padėčių be išeities. Pabėgdami nuo problemų – paliekate jas spręsti kitiems, bet ne visada jos bus pakeliamos pasilikusiųjų pečiams. Problemos suras jus bet kuriame planetos taške ir spręsti jas jums reikės jau vieniems. Kad jas nugalėti gali prireikti visos Tautos pastangų ir tam būtina grąžinti žodį Garbė į jam skirtą pirmą vietą.

Ginkite senus ir mažus, tėvus ir motinas, sūnus ir dukteris, nes tai Giminė jūsų, išmintis ir šviesa tautų mūsų

Daugiau: https://www.sarmatas.lt/02/priesakai/

Sarmatai

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 2

  1. Arūnas says:

    Staipsnis labai idealistinis, bet todėl ir toks patrauklus, lengvai skaitomas. Tokių minčių plėtros mums dabar labai trūksta… Gal reiktų pridėti, kad taip vadinamoji „globalizacija“ padarė meškos paslaugą, nes tik žiūrime kaip daroma TEN, bet pamiršome galvoti savo galva, naudotis SAVO tautos patirtimi ir netgi instinktais. Nes kažkas viduje kužda, kad mums peršama iš Vakarų „pažangioji“ moralė mums netinka ir yra mums netgi pražūtinga. Maža tauta turi būti žymiai labiau morali ir susitelkusi, bet ne „išskydusi“, ką gali sau leisti didžiosios tautos. Pagaliau, garbingai, padoriai gyventi yra žymiai smagiau. Valstybės viduje gan patrauklus galėtų būti ir šūkis „ne konkuruoti, o bendradarbiauti“.

  2. Audra says:

    Tikrai labai patiko. Ištikrųjų vien teisybė.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top