Dviejų dienų referendumas, su dviejų savaičių pertrauka, dvigubos pilietybės įteisinimui

2018, 19 spalio, 10:06 | kategorija Realybė | atsiliepimų (8) | peržiūrų 275 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Dviguba pilietybė

Dviguba pilietybė | nuotrauka: © infa.lt

Seimas priėmė Seimo nutarimą (projektas Nr. XIIIP-2565(2), kuriuo nutarta paskelbti privalomąjį referendumą dėl Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo, apibrėžiančio (dvigubos – infa.lt) pilietybės įgijimą. Už Seimo nutarimą balsavo 66 Seimo nariai, susilaikė 4 parlamentarai.

Pagal priimtą nutarimą privalomasis referendumas bus vykdomas dvi dienas – 2019 m. gegužės 12 ir 26 dienomis (su dviejų savaičių pertrauka – infa.lt). Pasiūlymo iniciatoriai referendumą siūlo vykdyti dvi dienas įvertinus tai, kad Konstitucijos I skirsnio nuostatų pakeitimui reikalinga surinkti ypač didelį piliečių balsų skaičių – daugiau kaip pusę piliečių, turinčių rinkimų teisę ir įrašytų į rinkėjų sąrašus. Būtent šiomis dienomis šalyje bus rengiami Prezidento rinkimai ir rinkimai į Europos Parlamentą.

Šiuo metu Konstitucijos 12 straipsnis apibrėžia pagrindines Lietuvos Respublikos pilietybės įgijimo nuostatas, pagal kurias Lietuvos pilietybė įgyjama gimstant ir kitais įstatymo nustatytais pagrindais, o išskyrus įstatymo numatytus atskirus atvejus, niekas negali būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės pilietis.

Privalomajame referendume bus teikiama balsuoti dėl šio Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo teksto: „Lietuvos Respublikos pilietybė įgyjama gimstant ir kitais konstitucinio įstatymo nustatytais pagrindais. Lietuvos Respublikos pilietis pagal kilmę, įgijęs konstitucinio įstatymo nustatytus Lietuvos Respublikos pasirinktos europinės ir transatlantinės integracijos kriterijus atitinkančios valstybės pilietybę, Lietuvos Respublikos pilietybės nepraranda. Kitais atvejais Lietuvos Respublikos pilietis negali būti kartu ir kitos valstybės pilietis, išskyrus konstitucinio įstatymo nustatytas išimtis. Pilietybės įgijimo ir netekimo tvarką nustato konstitucinis įstatymas.“

Seimo sudaryta darbo grupė referendumo dėl dvigubos pilietybės klausimams spręsti yra nusprendusi rekomenduoti Seimui europinės ir transatlantinės integracijos kriterijus atitinkančiomis valstybėmis pripažinti Europos Sąjungos valstybes nares, valstybes, priklausančias NATO bei EBPO organizacijoms.

Referendumu priimti Konstitucijos pakeitimai įsigaliotų 2020 m. sausio 1 d.

Balsavimas buvo slaptas, todėl rezultatų pateikti negalime, tačiau galima pažiūrėti, kas kaip balsavo šiuo pačiu klausimu spalio 9 dieną.

infa.lt replika:

Pirmiausia, matyt, reikėtų pastebėti, kad balsavimas buvo slaptas – kaži ko bijo Seimo nariai balsavę UŽ šią iniciatyvą? – Toliau,

-vykstant „Žemės referendumui“, suorganizuotam visuomenės, kuriame buvo iškelti strategiškai svarbūs valstybei klausimai, – paties referendumo data buvo nukelta į vidurvasarį ir vyko tik vieną dieną, nes susijusius su juo klausimus sprendė dalis tų pačių valdančiųjų, kuri šiandien palaikė šio referendumo išskirtinai palankias iniciatorių siekiams jo surengimo sąlygas. Dvigubi standartai byloja apie teisės degradacija?

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 8

 1. konkurencijos nėra says:

  Nesvarbu, kaip balsuoja, svarbu kas skaičiuoja!

 2. Vytas says:

  Ar gali degraduoti tai ( teisė ir teisingumas Lietuvoje), ko valstybėje senai nebėra? Retorinis klausimas? Taip, tikrai. Kaip ir JAV kalėjimo buvimas Lietuvoje: kalėjimo nebuvo, bet Lietuva „gerbia“ EŽTT sprendima, todėl visi solidariai mokėsime kažkam, kurio Lietuvoje nebuvo, 130 tūkstančių eurų. Įdomu, kokia „dvasia“ dabar vadovavosi seimo nariai, pasislėpdami už slapto balsavimo skraistės? Jūs, ponai seimo nariai, esate bailiai ir parsidavėliai. Ir tie kurie dalyvavo balsavime ir tie, kurie nedalyvavo. Tai aiškiau nei saulėta diena. Neaišku tik viena: kas gi, kieno gi interesai, slepiasi po tokiu buldozeriniu veiksmu? O apie tai, kad lietuviai skirstomi į „tinkamus“ (tai tie kurie gyvena ES ar NATO šalyse) ir antros rūšies (tai tie, kurie gyvena kitose šalyse) sunkiai protu suvokiamas dalykas.

 3. Pestininkas says:

  Kad tėvas Mazuronis Labanoro akcijoje buvo tai mačiau, bet kad „kandidatas į prezidentus“, nemačiau!? Tai moka Bučas „intelektualas-sportininkas“ „gaudyti bangą“! O saulas galėtų susilai, pasigėdyt „burnot“ prieš savo „korifėjaus tatos“ buvusį „torpeda“, juk ne su Brazausku Juozaitis savo“ karjerą“ pradėjo!?

 4. Ec says:

  Dviejų dienų referendumas, su dviejų savaičių pertrauka, dvigubos pilietybės įteisinimui, pagal dvigubų standartų taisyklę :)

 5. saul says:

  Pasiklydo pestininkjas straipsniuose ir komentaruose.DDD Niekis-buna,pasitaiko.Tai kieno Juozaitis „Bučas“ ten torpeda buvo?Tatos? DDD Na o Vaisviliokas kuom buvo? Aisku, cia tik pamastymai.Bet faktai lieka faktais.Torpedps-torpedomis,skalikai-skalikais,o patareju pas Brazių,Juozaitis buvo.Ir ne taip jau seniai 2003.Tai tuo metu,turbut,i Labanora net uziti nebuvo leidziama DDD Taip gaunasi,kad „praktiskai“ji galima priskirti prie „nesisteminiu“ . P.s.labai jau nepėstininkiška burnoti prieš „nesisteminius’ kandidatus DDD

 6. Pestininkas says:

  Nesuprantu „MIELAS“ SAUL! kaip čia atsitiko su mano komentaru?! Kažkaip susimoviau musėt!? Ir tu teisus , ne BUČAS, BET BIČAS norėjau parašyt, ale išėjo kaip išėjo… Ir dėl Vaišvilos teisybę rašai, bet ne faktas kad jį ne sistema „prižadino“! Taip keistai įdomu kad tik prieš prez. rinkimus „prabudo“.?! O dėl“ burnojimo“ tai manau, kad apie žmogų reikia spręsti ne iš žodžių, o iš darbų! Tuo vadovaudamasis ir rašiau komentarą! Taigi SAUL mokykis iš mano klaidų, ar ne?….

 7. Stasys says:

  Yra pagrindas teigti, kad landsgrybių mafija siekdama teigiamo referendumo rezultato dėl dvigubos pilietybės įteisinimo turi slaptų tikslų. Deja, straipsnis neanalizuoja landsgrybių mafijos slaptų tikslų. Balsuoti slapta dėl kilnių tikslų-absurdas.

 8. Pestininkas says:

  Stasiui, tas įstatymas daromas „išrinktajai tautai“, o LT PILIEČIAI tik „dūmų uždanga“! Siulau pasidomėti buvusių Varšuvos „bloko“ šalių pavyzdžiais! O konkrečiai tai, Varšuvos, Krokuvos, Prahos, miestais kuriuose staiga atsirado daug „senųjų piliečių“ kuriems „grąžinta“ tuose miestuose nekilnojamą nuosavybė! LT laukia tas pats, kaip tik bus „prastumti“ reikiami įstatymai!

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top