Džonas Keris: Rusai mus pergudravo Sirijoje

2016, 1 spalio, 13:30 | kategorija Ideologija | 8 komentarai | peržiūrų 793 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

nytimes.com

John Kerry

nuotrauka: Jason Decrow/Associated Press

JAV valstybės sekretorius Džonas Keris „buvo pasimetęs“. Ir dėl tokios jo būsenos, ne tokia ir maža dalimi buvo kalta JAV vyriausybė. Sprendžiant pagal garso įrašą, kurį gavo New York Times, jis ne kartą skundėsi sirų opozicionieriams, jog jo diplomatinės pastangos negauna atitinkamo karinio palaikymo.

40 minučių garso įrašas diskusijoje, kuri įvyko JT Generalinės asamblėjos metu, Niujorke rugsėjo 22 dieną, leidžia pajusti Kerio nusivylimą, iššauktą jo nesugebėjimu užbaigti Sirijos krizę, rašo laikraštis. New York Times pastebi, jog susitikime dalyvavo apie 20 žmonių, o pats įrašas buvo padarytas ne Sirijos atstovų, ir keletas žmonių patvirtino jo autentiškumą. JAV valstybės Departamento atstovas Džonas Kirbis atsisakė komentuoti, pasak jo, privačią diskusiją.

Posėdžio metu Džonas Keris bandė paaiškinti, jog Vašingtonas neturi teisinio pagrindo užpulti Asado vyriausybę Sirijoje, tuomet, kai Rusija, priešingai, buvo pakviesta Damasko. „Problema tame, jog rusų, skirtingai nuo mūsų, nejaudina tarptautinės teisės aspektas“, – cituoja laikraštis valstybės sekretoriaus žodžius.

Džonas Keris pateko į sudėtingą padėtį dėl Rusijos karinių operacijų Sirijoje ir savo nesugebėjimo įtakoti Vašingtoną veikti panaudojant daugiau karinės jėgos. Be to, tvirtina New York Times, jam nepasisekė „parduoti Sirijos opozicijai… politikos, kuria jis pats netiki visa širdimi“.

Nusivylimas ir Kerio nesutarimai su Obamos administracija niekam netapo paslaptimi, tačiau į laikraščio rankas patekusiame garso įraše JAV valstybės sekretorius taip pat „sielvartauja“ dėl to, jog Rusijos pusė jį pergudravo, išreiškia nepritarimą kai kuriems Obamos sprendimams ir tvirtina, jog Kongresas niekada nesutiks panaudoti Sirijoje karinę jėgą. „Mes bandome naudoti diplomatiją, ir aš suprantu, jog tai nieko neduos. Niekas nėra tiek nusivylęs, kaip mes“, – pareiškė Džonas Keris.

Diskusijos dalyviai iš Sirijos opozicijos pusės pranešė New York Times, jog po susitikimo „jie smuko dvasiškai“, nes įsitikino, kad Obamos administracija jiems niekuo nebepadės. Pasak vieno iš dalyvių, iš esmės, Keris pasakė Sirijos opozicijai sekančią mintį: „Jums reikia kovoti už mus, tačiau mes už jus nebekovosime“.

New York Times liudijimu, Keris pranešė sirams, jog geriausia išeitimi jiems bus opozicijos įtraukimas į pereinamojo laikotarpio vyriausybę. Tada, jo nuomone, įvyks rinkimai, ir sirai patys nuspręs, ką jie nori matyti valdžioje. Beje, kažkuriuo momentu Keris apstulbino sirus, pasiūlęs, kad rinkimuose gali dalyvauti dabartinis šalies prezidentas Bašaras Asadas, nežiūrint į tai, kad prezidentas Obama penkerių metų bėgyje akcentavo Sirijos lyderio atsistatydinimo būtinybę.

Sirijos opozicija, savo ruožtu, skeptiškai įvertino tai, jog šalies gyventojai galės jaustis saugūs balsuodami prieš Asadą, net dalyvaujant rinkimuose tarptautiniams stebėtojams arba, jog Rusija sutiks su šiais rinkimais neturėdama galimybės įtakoti jų rezultatų.

Kai dialogas pateko į aklavietę, Sirijos opozicijos atstovai priminė Keriui, jog vis dar tikisi aktyvesnio JAV dalyvavimo sprendžiant Sirijos krizę. Jungtinių Valstijų valstybės sekretorius atsakydamas papasakojo jiems apie kliūtis, su kuriomis jam tenka susidurti sprendžiant šį klausimą. „Daugybė amerikiečių nemano, jog mes turime kariauti ir siųsti mūsų jaunimą mirti į kitas šalis“, – cituoja laikraštis politiko žodžius.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 8

 1. Myndė says:

  Kiek plačiau straipsnelio tema: http://svpressa.ru/war21/article/157727/

 2. pestininkas says:

  Tai jau! Tipo R.F. be pasaulio šeimininku žynios karius savo atvedė i Sirija? Juk ir taip aišku kad V.V.P.be žydo nurodymu niėkur!Kokia prasmė talpinti tokius straipsnius?Nemanau kad visi kuriė Sarmatus skaito, nesigaudo pasaulio padėtije.

 3. pestininkas says:

  P.S.dar patiko citata-„Problema tame,jog rusų, skirtingai nuo mūsų, nejaudina tarptautinės teisės aspektas“.Pasakė ir užmušė!Kokia tarptautine teise jiė vadovavosi kai „dubasino“Jugoslavija,Afganistana,Iraka,Libija,ir dar daug šaliu?Apiė Palestina išvis tyliu.

 4. Lino says:

  Stipresniojo ir naglesniojo teise

 5. zzz says:

  Pėstininke,tu iš tikrųjų asikas?

 6. pestininkas says:

  Zzz pabėgai ar paleido?

 7. Dainius says:

  pestininkas teisus,Rusija yra valdoma pasaulio šeimininkų,tik kitų,ne tų kurie tampo už siūlelių pasaulio žandaru vadinamą supervalstybę.Akivaizdu,kad Rusijos Federacija skubiai keliama iš pelenų ir bus priešpastatyta kažkam kažkuriuo momentu.Čia žmogiškieji resursai jau nieko nereiškia.Tie,kurie pasiryžę pertvarkyti pasaulį nesustos ties niekuo.Aukų skaičius neturi reikšmės.Filme „Žiedų valdovas“ toks pusiau nykštukas iš provincinės kunigaikštystės išgelbsti visą pasaulį,bet realybėje ar toks atsiras,kuris dabar tai padarytų? Manau, Putinas čia ne tas personažas.

 8. gojus says:

  Sunku patikėt, kad Vašingtonas taip rankas nuleistų po pusmečio Rusijos aktyvių veiksmų Sirijoje. Kažkoks briedas. 15 metų Vašingtonas dusino visus artimuosius rytus ir staiga pasimetė ir pasiduoda po pirmo rusų žingsnio – nesąmonė.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top