ES įkalbinėja Valoniją pirmadienį pasirašyti CETA sutartį su Kanada

2016, 23 spalio, 20:37 | kategorija Ekonomika | 9 komentarai | peržiūrų 530 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Protestai prieš CETA ir TTIP

GETTY IMAGES

Europos Sąjunga pareikalavo, kad Valonijos regionas Belgijoje priimtų galutinį sprendimą palaikydamas prekybinę sutartį tarp ES ir Kanados ne vėliau kaip iki spalio 24 vakaro, praneša BBC.

Kaip praneša informacinių agentūrų šaltiniai, jei iki šio laiko Valonijos valdžia nesutiks palaikyti CETA sutarties – bus atšauktas suplanuotas ketvirtadieniui aukščiausio lygio susitikimas dalyvaujant Kanadai, kuriame turėjo būti pasirašytas šis dokumentas.

Pagal Belgijos konstituciją, prieš tokį dokumentą patvirtinant federalinei vyriausybei, su juo turi sutikti visi trys regionai – Valonija, Flandrija ir Briuselis.

Tačiau Valonija, vienijanti penkias pietines Belgijos provincijas, užblokavo dokumento pasirašymą su Kanada, kadangi mano, jog sutarties projekte nepakankamai aiškiai apibrėžti darbo rinkos apsaugos klausimai, o taip pat ekologiniai ir vartotojų standartai.

Europos komisijos pirmininkas Žanas-Klodas Junkeris pareiškė, jog nepraranda vilties suderinti šio klausimo sprendimą su „Valonijos draugais“, o Europos parlamento pirmininkas Martinas Šulcas pravedė skubias derybas su Valonijos valdžia. ES karštligiškai bando išgelbėti šią prekybos sutartį.

Laisvos prekybos sutartis tarp Europos Sąjungos ir Kanados – pirmas tokio pobūdžio susitarimas, kurį turėjo sudaryti Europos Sąjunga.

Pradžioje su ja sutiko visos 28 ES šalys narės, tačiau vėliau dėl Valonijos pozicijos Belgijos valdžia buvo priversta atšaukti savo balsą.

CETA sutartis skirta pašalinti eilę prekybos apribojimų, kurie šiuo metu galioja tarp Kanados ir ES, primena BBC.

infa.lt

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 9

 1. Simas Simaitis says:

  Situacija įdomi, nors man asmeniškai atrodo, kad surengta šiokia tokia kulminacija, kad neatrodytų, kad su avimis visai nesiskaitoma. Duos biškį pabliauti, o karavanas judės toliau, kaip suplanuota. 

 2. konkurencijos nėra says:

  Po to ir TTIP galima bus forsuot…

 3. Simas Simaitis says:

  Taip ir bus. Svarbu koją į tarpdurį įkišti, o po to jau tik technikos reikalas. Žmonių zombavimo mechanizmai veikia puikiai, o kur reikia galima ir pinigais užkišti, o jeigu ir tas nepadės, vadinasi įvyks nelaimingas atsitikimas. Technologijos atidirbtos iki banalumo. Ir visur melo ir apgaulės skraistė. Vis dar nedrįsta veikti įžūliai ir atvirai. Tiesiog ateitų ir sakytų:“ mes norime paspausti jus po padu. Mums nereikalingi konkurentai, mes norime jums savo šlamštą pardavinėti vienašališkai, mums turtų dar neužtenka. Tukite nuo mūsų ėdalo, rykite medikamentinę chemiją, kad kūnas jūsų galėtų egzistuoti, kvailėkite, kad dar lengviau būtų mums jus valdyti“. Bet juk taip nesako, viską vynioja į vatą.
  Kaip sakė Šekspyras: “ Mūsų gyvenimas teatras, o mes jame aktoriai“. Štai ir dabar matome eilinį cirką.

 4. Simas Simaitis says:

  Ir vistik „praslydo“. Valonai atlaikė spaudimą. Valdžia jų turėjo užnugarį kažkieno

 5. stagas says:

  Pagarba
  Kad Lietuvoje butu bent trecdalis tokiu savo sali, savo vaikus ir anukus, tokiu protingu ir drasiu zmoniu kaip VALONAI.

  Pagarba jiems.

 6. stagas says:

  Pagarba (praleidau viena zodi)
  ….. savo vaikus ir anukus MYLINCIU zmoniu…..

 7. dovydas says:

  Na, valonai neagituoja už pokyčius – jie patys ir yra tas pokytis, kuris reikalingas pasauliui, jei jau ne pakeisti, tai bent išjudinti. Bravo!

 8. Egis says:

  Tik nejuokinkit.Pavažinekite po Belgija-pamatysite.Valijoj vien čigonynas.Išlaikytinai prisivežę išlaikytinių juoduku.Belgijoj,kaip ir visur Siaure dirba -pietūs ilsisi.Ir ne tik Belgija,bet ir Ispanija ar Italija.Netgi Briuselį negalima sulyginti su Antverpenu ar Briuge.Ir ten,ir ten pilna Afrikos,bet Belgijos Šiaureje jie taip akivaizdziai nelenda į akis ir nesišvaisto gatvėmis

 9. pestininkas says:

  Simai S. Tu buvai teisus!

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top