Estijos prezidentas: Rusija sukuria grėsmę „tvarkai, nusistovėjusiai po Antrojo pasaulinio karo“

2014, 1 spalio, 18:31 | kategorija Ideologija | 8 komentarai | peržiūrų 281 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlis„Estijos prezidentas Toomas Hendrikas Ilvesas (Toomas Hendrik Ilves), gimęs Stokholme(Švedija), užaugęs Njudžersyje (JAV), šneka be užuolankų, kai kalbama apie Ukrainą ir grėsmę, kurią jo šaliai ir visam regionui kelia Rusija“, – rašo The Washington Post vyr. redaktorė Leli Veimut (Lally Weymouth), paskelbdama savo praeitos savaitės pokalbio su Ilvesu ištraukas.

„Problema ne tik Ukrainoje: kyla klausimas dėl visos tvarkos, nusistovėjusios po Antrojo pasaulinio karo. Baigiamasis Helsinkio aktas draudžia valstybių sienų keitimą agresijos būdu ir vienareikšmiškai teigia, kad nei vienas toks pakitimas nebus pripažintas“, – sakė Estijos prezidentas.

Jis pridūrė: „Tai jau buvo anuliuota Rusijos atakos prieš Gruziją metu 2008 metais. Ministras-pirmininkas Putinas ir ministras-pirmininkas Medvedevas sakė, kad elgėsi taip todėl, jog Gruzija norėjo įstoti į NATO“.

„Dabar – Ukraina, kur viskas dar labiau beprotiška; casus belli yra tame, kad Ukraina norėjo pasirašyti Susitarimą dėl asociacijos su ES. Toks susitarimas iš tikro duoda net tiek ir daug“, – pastebėjo prezidentas.
Ilvesas mano, kad Jungtinės Valstijos sunerimusios, nes tai akivaizdus „chaosas“.

„Kaip manote, ar JAV reakcija buvo pakankama?“ – paklausė žurnalistė.

„Sakyčiau, kad Vakarai yra šoko būsenoje“, – atsakė Ilvesas. Jis pateikė analogiją iš 1945 ar 1946 metų: „JAV ir Europa ėmė pastebėti, kad jų buvęs sąjungininkas kovoje su nacistais pradėjo elgtis keistai, versti vyriausybes bei organizuoti pilietinį karą Graikijoje. Pradžioje Vakarai nežinojo, ko griebtis, tačiau vėliau „kaip atsakas į tai, susikūrė NATO ir atsirado „Maršalo planas“.

Ką Putinas darys toliau? Ilvesas mano: „pėsčiųjų tiltas į Krymą – ne toks jau ir netikėtinas planas. Panašu, kad jų tikslas Rytų Ukrainoje – sukelti dar vieną „užšaldytą konfliktą“.

„Visą laiką manau, kad toliau eilėje – Narva. Tačiau tai – kvailystė. Donecke vidutinis rusų šachtininkas uždirba 200 eurų per mėnesį. Estijoje vidutinis rusų šachtininkas gauna 2000 eurų. Visi Estijos gyventojai – ES nariai ir naudojasi laisvu darbo jėgos judėjimu Europoje. Soc. apklausos rodo, kad žmonės pritaria Krymo aneksijai. Tačiau jei jų paklaustumėte, ar jie nori prisijungti prie Rusijos, jie atsakys neigiamai“, – pareiškė Ilvesas.

„Kaip manote, ar Putinui pakaks proto išbandyti apeliacijos strategiją, kreipiantis į rusakalbius estus, kad nereikėtų įsiveržti į Estiją, įvedant kariuomenę? Ar manote, kad jis gali iš tikro pabandyti užpulti Baltijos valstybes?“ – paklausė žurnalistė.

“Viskas labai šviežia, todėl atsakyti yra sunku“, – atsakė Ilvesas. „Yra didžiulis skirtumas – Ukraina nėra NATO narė, o mes esame“, – pridūrė jis.

„Jūs kalbėjote apie NATO-Rusijos Pagrindinį aktą ir apie tai, kaip reikėtų jį pakeisti saugumo požiūriu, atsižvelgiant į naują padėtį“, – priminė žurnalistė.

Ilvesas paaiškino, kad aktas pasirašytas 1997 metais, o nuo to laiko situacija gerokai pasikeitė. „Manau, mes turime peržiūrėti šią iliuzinę NATO ir Rusijos partnerystę“, – pridūrė jis.

washingtonpost.com

vertė: Darius Dimbelis

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 8

 1. PP says:

  Esto kliedesiai.

 2. Kestutis says:

  Kai pagalvoji idomus dalykas:pas rusus vis tik algos mazesnes, bet valstybe turi pakankamai pinigu milijardinems kariuomenes islaidoms padengti…

 3. albinas says:

  2013m  duomenis 
  LTU vidutinis atlyginimas  1800,-
  RU  vidutinis atlyginimas   2100,-

 4. PP says:

  Ir ėsti jie neturi ko, pusbadžiu gyvena, o Lietuva juos šeria. Ir dabar jie iš bado išdvės, bo patys uždraudė iš ES ir kai kurių kitų šalių daugumos maisto produktų importą… Sukils minios prieš Putlerį… Aaa. Zombiai tokia propaganda tiki…
  Tuo tarpu JAV karinis biudžetas nedaug, bet viršija viso likusio pasaulio karinius biudžetus kartu sudėjus. O apie 20 proc. amerikiečių gauna maisto korteles (food stamp). Bedarbystė (oficialiai, o reali?) 22 proc. kai Rusijoje tik apie 5,5 proc. Be to Rusijoje gali užsiiminėti chaltūra ir pan. Pabandyk tai padaryti JAV. Paskui galėsi chaltūrinti privačiam kalėjimui už 2 dolerius per valandą.

 5. Manau says:

  „Estijos prezidentas Toomas Hendrikas Ilvesas… užaugęs Njudžersyje (JAV)“. Tuo viskas ir pasakyta kieno jis interesus atstovauja

 6. Mindas says:

  Apskritai, JAV yra šio pasaulio geriečiai, gelbėtojai ir tiesiog dievo (?) gerosios (?) valios vietininkai šioje žemėje, o visi kiti, kas tam nepritaria, turi būti sumombarduoti ir taškas. Ir visos kitos bet kurio žmogaus mintys apie pasaulį yra šventvagystė, už kurią turėtų būti sugrąžintas viešas sudeginimas ant laužo, tiesiogiai transliuojamas per tv, radiją ir internetu. Nežiūrėję transliacijos nepriklausomai nuo priežasčių irgi privalo būti sudeginti. Vat taip vat. Na, o o savo interesus ginantys, jei nors koks yra neatitikimas su JAV interesais, turėtų būti sudeginti du kartus, o likę pelenai po antrojo sudeginimo – išskraidinti į mėnulį.

 7. liudas gira says:

  O estija su savo RUSAFOBIJA , (amerikos buferinė zona, šuo kurio darbas tik loti )nekuria nieko?????

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top