EŽTT nurodė Prancūzijai sumokėti kompensaciją „Femen“ aktyvistei, išniekinusiai bažnyčią Paryžiuje

2022, 19 spalio, 20:16 | kategorija Metodologija | 1 atsiliepimas | peržiūrų 135 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

asociatyvi Femen nuotr.

Prancūzijos konservatyviųjų pažiūrų žmonės pasipiktino Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimu, kuriuo nurodyta atlyginti žalą merginai, nuogai imitavusiai abortą ir persileidimą kūdikiu Jėzumi senovinėje Paryžiaus bažnyčioje, praneša „Boulevard Voltaire“. EŽTT nutarė, kad net vieno mėnesio lygtinė bausmė už tokį veiksmą yra per griežta, ir priteisė jai tūkstančius eurų.

Spalio 13 d. Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimas yra daugiau nei dar vienas smūgis Prancūzijos suverenitetui. Tai yra atrištos rankos tokiems aktyvistiniams judėjimams kaip „Femen“.  Dabar jie gali veikti nebijodami bausmės, kai puola krikščionių religiją.

Priminsime faktus: 2013 m. Eloise Bouton, tuometinė ekshibicionistinio judėjimo „Femen“ narė, „koncertavo“ Madeleine bažnyčioje Paryžiuje. Tai buvo šventvagiškas pasirodymas. Jauna moteris, apsisiautusi mėlyna skarele, „kad atrodytų kaip Mergelė Marija“, su apnuoginta krūtine imitavo abortą.

Buvo išmestas mėsos gabalas, turėjęs simbolizuoti kūdikį Jėzų. Ant jos nugaros buvo užrašyta „Kalėdos atšauktos“.

Prancūzijos teismas nuteisė aktyvistę vieno mėnesio lygtine laisvės atėmimo bausme ir 2 000 eurų bauda už „seksualiai įžeidžiantį elgesį“.

Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT), skirtas ginti žmogaus teises Europos Taryboje, sankcijas skyrė ne chuliganei, o Prancūzijos valstybei.

Prancūzija turi sumokėti Eloise Bouton 9800 eurų už vieną mėnesį bausmės vykdymo atidėjimą ir 2000 eurų už Eloise patirtą moralinę žalą.

Europos Žmogaus Teisių Teismo nuomone, Prancūzijos teisėjai, paskelbę šią neįsivaizduojamą bausmę, kuri „toli gražu nėra būtina demokratinėje visuomenėje“, pažeidė jos teisę į saviraiškos laisvę (Europos žmogaus teisių konvencijos 10 straipsnis).

Tačiau tie patys teisėjai ne visada taip uoliai saugo šią laisvę. Puldami islamą jie elgiasi kur kas atsargiau. Pavyzdžiui, 2018 m. Austrijos teismas nuteisė kriminaline bausme dėstytoją, kuri pranašą Mahometą pavadino pedofilu.

Kai dėstytoja kreipėsi į EŽTT paramos, šis nesiėmė prieštarauti Austrijos kolegų nuosprendžiui, kad jis „nesukeltų priešiškų jausmų“ ir „nekeltų pavojaus religinei taikai“.

„Pati „Femen“ raginimų visuomenei prigimtis daro ją priimtiną.“

Europos teisės ir teisingumo centro direktorius Gregoras Puppinkas (Gregor Puppink), į kurį buvo kreiptasi teisinės konsultacijos šiuo klausimu, protestuoja prieš šioje istorijoje matomus dvigubus Europos teisingumo standartus.

Jis smerkia „ideologinį EŽTT sprendimą, kuris pažeidžia sveiką protą“, ir paaiškina:

„EŽTT įpratino mus prie tokių ultrakairiųjų sprendimų. Dažnai jų prireikia būtent tada, kai klausimas yra susijęs su morale ir tikinčiųjų bei į mūsų šalį atvykstančių migrantų jausmų įžeidimu.

Šiuo atveju EŽTT savo kairiuoju-liberaliu sprendimu pateisino akivaizdžiai šokiruojantį judėjimo „Femen“ veiksmą, kurio tariamai kilnūs tikslai – ginti teisę į abortą ir kovoti su Katalikų bažnyčia.

Įdomu tai, kad, kaip nurodo Gregor Puppink, Bulgarijos teisininkas Jonko Groziev dalyvavo priimant spalio 13 d. sprendimą kaip išrinktas EŽTT teisėjas.

Šis bulgaras kadaise vadovavo Soroso teisinei atviros visuomenės iniciatyvai Bulgarijoje. Vėliau jis prisijungė prie advokatų komandos, gynusios „Pussy Riot“ ir „Femen“ Ukrainos padalinį, kuris buvo persekiojamas už kryžiaus pjovimą Ukrainos teritorijoje – dar „ikimaidaninėje“ Ukrainoje.

Po to Grozievas kažkaip nepastebimai tapo EŽTT teisėju. Kaip sakoma, velnias slypi detalėse..

Kodėl jie neatkreipė dėmesio į Grozievo, „kliento bylos teisėjo“, biografiją?

Yra daugybė veiksnių, kurie galėjo priversti jus saugotis: bjauri „Femen“ reputacija, neskaidrus jų finansavimas ir tamsūs kai kurių aktyvistų skandalingo išsiskyrimo su šiuo į sektą panašiu judėjimu atvejai (pati Eloise Bouton sako, kad smerkia sektantiškus „Femen“ metodus) – visi šie gerai žinomi dalykai turėjo paskatinti teisėjus būti atsargesnius.

Nes Mademoiselle Bouton išteisinimas gali suteikti „carte blanche“ panašiems veiksmams visur. Tačiau teisėjai nereagavo. Gregoras Puppinkas svarsto: ar turėtume laukti, kol aktyvistai ateis šlapintis priešais Europos Teisingumo Teismą, kad „tie teisėjai, kurie prarado vietos šventumą“, pagaliau sureaguotų?

Ar po Prancūzijos atėjo Lenkijos eilė?

Spalio 13 d. sprendimas yra blogas ženklas visiems Europos krikščionims. EŽTT 2022 m. rugsėjį taip pat pasmerkė Lenkiją už tai, kad ji nubaudė vietos popžvaigždę už tokį pareiškimą: „Neįtikėtinas Biblijos istorijas parašė žmonės, kurie gėrė per daug vyno ir rūkė žolę“.

Lenkijai gresia dar vienas ES pažeminimas dėl Annos Zawadskos, nuteistos Lenkijos teismo už tai, kad ji sutrikdė katalikų mišias, savo abortų kampanija, bylos. A. Zawadska irgi pateikė skundą EŽTT. Pastarasis į šį klausimą pažvelgė palankiai, ir štai rezultatas: pasak Gregoro Puppinkos, pastaraisiais metais Lenkijoje padažnėjo įvairių šventų vietų išniekinimo atvejų.

Iki kada Europos krikščionys ir Europos šalių suverenumo šalininkai turės kęsti pažeminimą, kurį vykdo jų negina ir juos žemina save vadinanti teismine institucija?

 

Sarmatai

Jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba PayPal. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.Naujienos iš interneto

1 Atsiliepimas

  1. Vytas says:

    Tokie EŽTT akibrokštai tesis tol, kol ES valstybės jį tokį toleruos. Jei bet kuri valstybė nebrangina ir nevertina savo suvereniteto, tai su jomis taip ir bus elgiamasi. Ir dar. Šis atvejis aiškiai parodo, kas ES su savo teismais bei teisine sistema yra bet kurių tautinių vertybių, o ypač krikščionybės, aršus priešininkas. ES ir EK (jie skiria EŽTT teisėjus) vykdo atvirą nacionalinių valstybių naikinimo politiką, todėl, manau, šie organai nebevykdo tos misijos, kuriai buvo sukurti. ES, o su ja ir EŽTT turi būti paleisti. Aš balsavau ne už tokia makabriška ES bei tokį jos „teisingumą“

Rašyti atsiliepimą

Mums svarbios jūsų nuomonės.
Tuo pačiu norime priminti, kad komentarai nėra tarpusavio rietenų ar keiksmams skirta sritis.
Komentarai nėra cenzūruojami, tačiau programa gali kai kuriuos sulaikyti, jei ras keiksmų, nevartotinų žodžių ar nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "https" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top