Finansinis karas – pono Glaserio superginklas

2014, 30 spalio, 0:26 | kategorija Metodologija | 5 komentarai | peržiūrų 905 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlisDanielius Glaseris (Daniel Glaser) – finansinis karys. Kai šių metų vasarį jis įėjo į savo biurą Vašingtone, greitai suprato , kad jo ginklas greitai vėl bus panaudotas. Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovičius pabėgo į Rusiją, o pats Glaseris tuojau pat buvo iškviestas į Baltuosius Rūmus ir čia Danielius suprato, kad vėl turės darbo.

Danielius Glaseris kaip finansinis karys kovojo prieš Iraną, Šiaurės Korėją, Kubą, Somalį, Jemeną, Sudaną, Zimbabvę. Nuo tos dienos vasario mėn., kai buvo iškviestas į Baltuosius Rūmus, kovoja prieš Rusiją.

Daugumoje šių šalių Glaseris niekada nebuvo, bet jis paleido į jas jau ne vieną šūvį. Glaserio ginklas yra pinigai.

Jau keletą mėnesių Glaseris nešioja trijų dienų barzdą; jis turi daug padaryti. Naujausia jo kova yra prieš Sirijos ir Irako islamistus. Per savo erdvaus biuro langus jis mato marmurinį Vašingtono paminklą; kai Barakas Obama jį išsikviečia, jam tenka eiti tik keletą metrų.

Visos savo septyniolikos metų tarnybos metu Glaseris dirba JAV finansų ministerijos viršutiniame aukšte. Dirba skyriuje, kuriame sprendžiami 21 amžiaus pasaulio konfliktai. Skyrius vadinasi „Finansinių Ginklų Departamentas“ ir skirtas kariauti finansų rinkos priemonėmis.

Šiandien tarptautiniai konfliktai dažniausiai sprendžiami ne karinėmis priemonėmis, juo labiau, kad priešininkas turi branduolinį ginklą. Todėl dabar naudojami naujos rūšies kariai – finansiniai – tokie kaip Glaseris.

Jo naudojamas finansinis ginklas skirtas sugriauti varžovo klestėjimą. Naujojo ginklo naudojimas pagrįstas tuo, kad globaliame pasaulyje pinigai gali judėti netrukdomai, nes platus duomenų perdavimo tinklas apima visą Žemės rutulį. Neprisijungusios prie šio tinklo įmonės negali prekiauti, bankai negali dirbti, kredito kortelės tampa bevertėmis. Kas valdo šį tinklą, tas dabar turi didžiulę galią.

Saulėtą rugsėjo rytą Glaseris sėdėdamas savo kabinete Vašingtone gali didžiuotis, kad jo ginklas Rusijai padarė didžiulę žalą – rublis rekordiškai pinga, o taip pat, daugeliu procentų atpigo Rusijos įmonių akcijos. „Kažkas tokio, labai didingo, jau padaryta, bet mes kiekvieną kartą mokomės naudodami naują ginklą“ – sako jis.

Kai Glaseris pradėjo dirbti finansų ministerijoje, jam buvo dvidešimt metų. Jis studijavo teisę ir dirbą pradėjo finansinių nusikaltimų skyriuje. Glaseris yra patriotas, jo požiūris į pasaulį yra toks pat kaip policininko į nusikaltėlį.

Kai buvo susprogdintas „Pasaulio Prekybos Centras“, atėjo laikas medžioti teroristus. Glaserio departamentui iškilo grėsmė prarasti savo svarbą. Vieną vakarą, sėdėdami biure bei siekdami išlikti svarbiais darbuotojais, Glaseris ir tuometinis jo viršininkas Juan Zarate sumąstė finansinio karo idėją. Dabar jų skyriuje dirba 730 labai protingų ir išsilavinusių darbuotojų. „Mes sukūrėme ateities ginklą“ – didžiuodamasis sako Zarate.

Norėdami suprasti šio ginklo veikimo principą turėtumėte nuvykti į Belgiją, į mažą La Hulpės miestelį. Iš geležinkelio stoties keliukas veda į šiaurę pro nedidelius šeimyninius namelius.

Maždaug už dviejų kilometrų, už tankios medžių eilės ,ant aukštumos, stovi valdymo centras savo išore primenantis Versalio rūmus. Švelnioje neoninių lempų šviesoje šviečia monitorių ekranai užpildyti skaičių stulpeliais. Jie yra svarbiausia tarptautinio kapitalo srautų tinklo dalis – tai

Pasaulinės Tarpbankinių Finansinių Telekomunikacijų Organizacijos SWIFT būstinė. Elektroninė SWIFT ryšių sistema sukurta palengvinti bankams pervesti pinigus į kitos šalies bankus.

Daugiau kaip 10500 bankų, daugiau kaip 200 šalių naudojasi šia sistema. 2014 metais per SWIFT‘o sistemą pinigai buvo pervesti daugiau kaip keturis milijardus kartų. Kiekvienas SWIFT sistemoje dalyvaujantis bankas turi aštuonženklį kodą, pagal kurį jis ir yra atpažįstamas.

La Hulpėje yra Tarptautinis Finansų Telekomunikacijos valdymo centras. Kas gali prieiti prie duomenų tas gali sužinoti apie tai, kas ir kur laiko savo pinigus. Teroristų pinigų pradėta ieškoti per SWIFT‘ą. Žinant kas ir kur laiko pinigus galima blokuoti atsiskaitymus arba kokios nors šalies bankus pašalinti iš sistemos ir tokiu būdu sugriauti visos šalies ekonomiką.

Praėjus kelioms dienoms po 2001 m. rugsėjo 11-sios La Hulpėje buvo gautas JAV vyriausybės laiškas. Jis buvo adresuotas SWIFT‘o vadovui Leniui Šrankui (Lenny Schrank). Amerikiečiai paprašė jo susitikti ir pasikalbėti. „Aš turiu apie jus visus duomenis“ – šiais žodžiais savo kalbą su Šranku pradėjo JAV derybininkas.

2001 metų spalio pabaigoje amerikiečiai gavo priėjimą prie  SWIFT‘o informacijos. Nors SWIFT yra privati kooperatinė bendrovė ir jai neprivalomi politikų sprendimai, bet amerikiečiai visada tuoj pat iš jos gauna viską ko jie nori.

Didžiausias Glaserio pasiekimas – 2012 metų Irano bankų pašalinimas iš SWIFT‘o. Nuo tada tarptautinė Irano prekyba praktiškai beveik sustojo, nes prarado galimybę už prekes mokėti pinigus. Sankcijos rimtai pakenkė Irano pramonei ir privertė vyriausybę sėsti prie derybų stalo.

Finansinio ginklo poveikis Danielių Glaserį daro galingu žmogumi. Buvęs jo viršininkas iš Finansų Ministerijos jį vadina „didžiausiu pasaulyje gangsteriu“. 2006 metais jis sunaikino Makao banką, per kurį Šiaurės Korėja finansavo branduolinę programą. Kai Glaseris keliaudamas po Kiniją apsistojo tame pačiame viešbutyje kaip ir aktorius Danielis Kraigas (Daniel Craig), tai žurnalistai stovėdami prie lifto durų nė nepažiūrėjo į iš jo išeinantį Kraigą. Jie visi laukė kito Danieliaus.

Glaserio biure kabo du padidinti sertifikatai, kurių vieną pasirašė Džordžas Bušas (George W. Bush), o kitą Barakas Obama (Barack Obama).

Didžiąją dalį savo laiko Danielius Glaseris praleidžia lėktuvuose. Jis keliauja susitikti su reikalingais asmenimis visame pasaulyje. Anot Glaserio – tai karas be mirčių, karas be siaubingų vaizdų per televiziją. Jo erdvioje svetainėje ant lentynos stovi eilė suvenyrų iš šių kelionių. Mėlynas dramblys iš Indijos, arbatos stiklinė iš Pietų Korėjos, memorialinė lenta iš Saudo Arabijos. Vokiečiai dovanojo poliruotą sidabrinį Vokietijos žemėlapį.

Glaserio agentas Vokietijoje yra Michaelis Findeizenas (Michael Findeisen) daug metų dirbantis kovos bare su teroristų finansavimu, pinigų plovimu ir jų grobstymu iš tarptautinės finansų sistemos.

Jo vadovaujamas departamentas yra tiesiog vadinamas VII 3, o jo tiesioginis viršininkas yra Vokietijos finansų ministras Volfgangas Šoiblė (Wolfgang Schäuble).

Glaseriui vokiečiai yra visai ne sąjungininkai, nes Berlynas neturi net teisės pasakoti apie šį švarų karą. Tačiau Glaserio ginklas gali ne tik sužlugdyti civilinius gyventojus ir jų verslus, bet gali juos ir žudyti.

Pavyzdžiui, kai JAV sugriežtino sankcijas Iranui, nutrūko vaistų tiekimas į šalį. Atsirado ilgos eilės vaistinėse, o sergantys vėžiu žmonės liko visai be vaistų. Tačiau ekspertai sankcijų dėl to nešvelnino, bet priešingai, jas tik stiprino. Lygiai taip pat kaip ir Šiaurės Korėjai. Po to, kai Glaseris sunaikino Makao banką, Š.Korėja įvykdė pirmąjį branduolinio užtaiso sprogdinimą ir Bušas buvo priverstas sankcijas atšaukti.

Glaseris buvo prieš atšaukimą. Jis galvoja, kad turto troškimas yra svarbiau už bet ką visame pasaulyje. Jo veiklai kontroliuoti buvo įrengta speciali patalpa. Kelias į ją veda per požeminį tunelį. Jis finansų ministeriją jungia su priestatu. Tunelio palube eina milžiniška kabelių linija. Per ją Glaserio kariai gauna visus jiems reikalingus duomenis – visų žvalgybų, ekonomistų, bankų, vertybinių popierių biržų analizes.

Viename tunelio gale ministerija, kitame kostiumuoti vyrai sėdi prie kompiuterių. Jie nedirba nei bankams nei draudimo bendrovėms – vien tik ant rašomoje stalo stovintis tualetinio popieriaus ritinys su Vladimiro Putino atvaizdais ant popieriaus rodo, kad šie vyrai kovoja ne su verslininkais, bet su politiniais priešininkais, kuriuos reikia sužlugdyti finansiškai. Žlugdyti galima privačius asmenis, bankus, bendroves ar ištisus ekonomikos sektorius. Taip jie daro kiekvieną kartą ir beveik bet kurioje pasaulio vietoje.

2007 metų vasarą Glaserio vaikinai netikėtai pasirodė Frankfurte. Jie turėjo užduotį apklausti Vokietijos bankų vadovus; turėjo visus kontaktinius duomenis įskaitant „Deutsche Bank“ ir „Commerzbank“. Po kelių dienų jie išvyko ir netrukus pateikė ataskaitą, kad beveik visi Vokietijos bankai su Iranu vykdo komercinius sandėrius daug didesnius, nei leidžia JAV sankcijos.

Taip elgesiui amerikiečiai negalėjo pateikti jokio teisinio pagrindimo, nes Europa tuo metu nebuvo priėmusi jokių sankcijų prieš Iraną. Jie apie savo veiksmus net neinformavo Vokietijos federalinės vyriausybės. Bet jie turi tokį dalyką kurio visi nori – turi DOLERĮ.

Apie 80 procentų tarptautinės prekybos sandorių ir 90 procentų valiutų keitimo sandorių atsiskaitoma doleriais. Jei Vokietijos bendrovė nori pervesti pinigus į Meksiką, tai suma eurais pirmiausia pakeičiama į dolerius ir tik tada konvertuojama į Meksikos pesus. Doleris yra pasaulio ekonomikos rezervinė valiuta.

Kas valdo rezervinę valiutą, tas per SWIFT‘ą, t.y. antrąjį svarbiausią finansų įrankį, gali valdyti tarptautinius finansų srautus. Kiekvienas elektroninis mokėjimas doleriais privalomas atlikti tik Amerikos žemėje. Taigi, jei bet kurioje pasaulio vietoje pajudėjo doleris, tai jis neišvengiamai turi kirsti JAV sieną ir kelias milisekundes pabūti kokio nors Amerikos banko, dažniausiai esančio Niujorke, kompiuteryje. Tuos kompiuterius kontroliuoja Glazerio kontora ir ji gali bet kurį mokėjimą sustabdyti.

Bet kuriam bankui įvykdoma mirties bausmė, jei tik jis pažeidžia šitą schemą. Todėl Glaserio žmonės savo pašnekovams grasina visai atvirai. Frankfurte suprato pranešimą ir to pakako, kad būtų atsižvelgta į JAV interesus, ir būtų vykdomas Irano finansinis izoliavimas. Bankininkai žinojo ką daryti.

O kas atsisako vykdyti, tą baudžia. Pavyzdžiui, Prancūzijos bankas „BNP Paribas“ turėjo Jungtinėms Amerikos Valstijoms sumokėti devynių milijardų dolerių baudą už komercinius sandėrius su Iranu. Šis įvykis paskatino ne tik bijoti, – Europos bankai pradėjo įtarti, kad amerikiečiai nori sunaikinti savo konkurentus europiečius.

Siekdami išvengti Amerikos finansinių karių pykčio bankai savo duomenis ir sąskaitas atidžiai sijoja kompiuterinėmis programomis. Kai šios programos aptinka vardą esantį sankcijų sąraše, jie tuoj pat skelbia pavojų. Tada įvykiai klostosi labai greitai.
Šių metų kovo 21 d. banko Rosija kredito kortelės staiga nustojo veikti.

Kovo 26 d. Rusijos ambasados Kazachstane draudimo įmokos pervedimas į Maskvą įstrigo Niujorke, nes bankas „JP Morgan“ užblokavo mokėjimą.

Rugsėjo 23 d. Rusijos oligarchas Arkadijus Rotenbergas perskaitė naujieną, kad Italijos valdžios įstaigos žemės registre pakeitė įrašus apie dvi jo vilas Sardinijos saloje. Rotenbergas negali naudotis savo turtu, nes jį amerikiečiai įrašė į sankcijų sąrašą.
Glaserio kariai panaudojo savo ginklą prieš Rusiją. Rusijos ekonomiką siekiama susilpninti ir sugriauti. Ypač daug tikimasi iš oligarchų, kad jie bijodami sankcijų nerems Putino.

Finansinės ataskaitos areštuotos ir Rusijos bendrovėms sunku skolintis tarptautinėje kapitalo rinkoje, bet iki šiol Rusijos bankai dar lieka SWIFT sistemoje. Paskutinio žingsnio Glaseris dar nežengė, nes tikimasi, kad Rusija pasiduos be griežtesnių sankcijų.

Per pastaruosius metus JAV praranda jėgą kaip pasaulio žandaras. Tokie žmonės kaip Glaseris savo pagrindine užduotimi laiko Amerikos Imperijos prikėlimą su naujuoju 21-jo amžiaus ginklu. O tai neišvengiamai į pasaulio sceną prišaukia priešiškas jėgas.

Šių metų liepos 14 dieną, Rusijos prezidentas žiūrėdamas pasaulio futbolo finalą Marakanos stadione Rio de Žaneire, sėdėjo šalia Angelos Merkel. Bet jo kelionės tikslas buvo Fortaleza esanti už trijų valandų kelionės nuo Rio de Žaneiro. Kitą dieną po finalo Fortalezoje susitiko Rusijos, Kinijos, Brazilijos ir Pietų Afrikos vadovai. Jie tarėsi dėl kažko labai svarbaus. Kadangi Glaseris panaudojo savo ginklą prieš Rusiją, jis sulaužė šių pirmaujančių besivystančių šalių tabu – jos pirmą kartą ėmė siekti SAVO tikslo.

Nuo tos dienos jie pradėjo daryti viską, kad Amerikos finansinis ginklas būtų nukenksmintas. Pavyzdžiui, tarpusavyje viena su kita pradėjo atsiskaitinėti ne per Niujorko bankus. Praėjusį pirmadienį centrinis Kinijos bankas sutiko bet kuriuo metu Rusijos rublius keisti į juanius. „Mums reikia palaužti amerikiečių dominavimą pasaulio finansų rinkose“ – sako vyriausiasis Rusijos bankininkas. Gal būt jau prasideda naujos ginklavimosi lenktynės.

šaltinis: zeit.de

◊◊◊◊◊

Karo veiksmai

Pirmiausia apie tarptautinių finansinių atsiskaitymų sistemą. Tik dabar aiškėja, kad Niujorko Pasaulio Prekybos Centras 2001 rugsėjo 11 dieną susprogdintas ne veltui – JAV vyriausybė prisidengdama kovos su terorizmu būtinybe jau tų pačių metų spalio mėnesį privertė SWIFT bendrovę pasiduoti ir teikti Amerikai visą informaciją apie visus sistemos bankus ir bankų klientus. Faktiškai SWIFT bendrovė tapo pavaldi JAV finansų ministerijai. Tokiu būdu Amerika sukonstravo naująjį 21-o amžiaus ginklą – finansinį ginklą. Finansinis ginklas susideda iš šių sudėtinių dalių:

1) JAV FRS spausdina dolerius, kurie šiuo metu visame pasaulyje naudojami beveik visiems atsiskaitymams;

2) JAV kontroliuoja SWIFT‘ą ir per jį kontroliuoja visus viso pasaulio bankus bei visus tų bankų klientus;

3) visa finansinių telekomunikacijų sistema sukonstruota taip, kad visi pinigų pervedimai iš vienos valstybės į kitą vykdomi sekančia tvarka:

a -mokėtojo pinigai konvertuojami į dolerius, b – doleriai per ryšių sistemą persiunčiami į JAV, c – iš JAV doleriai nusiunčiami į gavėjo šalį, d – gavėjo šalyje doleriai konvertuojami į vietinę valiutą ir patenka į gavėjo sąskaitą;

4) JAV finansų ministerijos „Finansinio Ginklo Departamentas“ (FGD) kontroliuoja visų JAV bankų visas finansines operacijas ir mato visą dolerių judėjimą visame pasaulyje;

5) JAV vyriausybės įsakymu FGD gali sustabdyti bet kurį pinigų pervedimą – pvz., taip padarė su Rusijos ambasada Kazachstane.

Rugsėjo 11-ji labiausiai pasitarnavo tuo, kad ja naudodamasi JAV užgrobė SWIFT‘ą, o turėdama dolerį bei SWIFT‘ą ir valdydama finansinių telekomunikacijų sistemą – įgijo pinigų kontrolės monopolį visame pasaulyje.

Rugsėjo 11- labiausiai pasitarnavo kaip tik finansinio ginklo sukonstravimui, o karas prieš terorizmą viso labo tik priedanga, nes užpulti Afganistaną amerikiečiai galėjo sugalvoti nors ir šimtą priekabių.

Turėdama FGD JAV vyriausybė terorizuoja visus viso pasaulio bankus. Jei kuris bankas bando nevykdyti amerikiečių įsakymų, pažeidinėja aukščiau nurodytą schemą, jis nedelsiant negailestingai sunaikinamas (Makao bankas, per kurį Šiaurės Korėja finansavo savo branduolinę programą, buvo atjungtas nuo SWIFT‘o) arba priverčiamas Amerikai mokėti milžiniškas baudas (Paryžiaus bankas „BNP Paribas“).

Visi Irano bankai 2012 metais buvo atjungti nuo SWIFT‘o. Visi kiti bankai, matydami kas vyksta, bijo ir besąlygiškai vykdo JAV įsakymus (pvz., kaip FGD vyrukai darė Vokietijos bankų reviziją net nepranešę apie tai Vokietijos vyriausybei) – ne veltui JAV finansų ministerijoje FGD vadovą Danielių Glaserį vadina didžiausiu pasaulio gangsteriu.

JAV finansų ministerija per FGD gali sužlugdyti bet kurį verslininką bet kurioje pasaulio šalyje, bet kurią bet kokios valstybės pramonės šaką arba pačią valstybę. Va toks trumpas aprašymas apie finansinio ginklo sukūrimą ir jo naudojimą.

medžiagą išvertė ir parengė:

Pranas Valickas

Gerbiami skaitytojai, likusią straipsnio dalį galite perskaityti PDF formatu, paspaudę žemiau esančią nuorodą:

  Finansinis karas - Glaserio superginklas (173,2 KiB, 3 478 atsisiuntė)

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 5

 1. Simas Simaitis says:

  Labai geras straipsnis, sudedantis visus taškus ant „i“

 2. Irgi Sarmatas says:

  Gerai yra tai, kad tokią info talpina Sarmatas ir yra kas aukoja savo laiką ir pastangas, versdami užsienio šaltinius. O pats straipsnis tai toks, švelniai tariant, grožinės-detektyvinės literatūros tipo fier-mongeriškas (Fear mongering) rašinėlis. Nesiplečiant čia komentare, SWIFT yra ne finansinis įrankis, o tik saugios KOMUNIKACIJOS tarp bankų priemonė. Atsiverskit jų psl. ir pačiam viršuje rasite – ‘…provider of SECURE financial messaging services’ . Čia kaip es-em-eskės, tik tarp bankų. O monopolija – ji visur vienoda – 100 proc., kad kažkuriuo momentu būtinai pasinaudos savo išskirtine padėtimi. Ir čia nereikia būti kokiu tai Super Duper gangsteriu – jei tik gali nupjauti telefono laidą – tai prie tam tikrų aplinkybių ir nupjausi. Kitas reikalas, kad tešlagalviai europiečiai savo kieme leidžia tvarkytis tiems kitiems, kaip jiems tik užsigeidžia. Kadangi str. minima Rusija (o kaip gi kitaip ;) ), tai čia reikėtų ieškoti pas juos pirminių šaltinių, kaip jie supranta savo finansinės sistemos saugumą ir kokias mato alternatyvas swift’ui. Jei juos tenkina tokia status quo – kodėl mes turėtume jaudintis dėl svetimų pinigų?

 3. Gojus says:

  Matai „tešlagalviai europiečiai“ kaip sakei neturi kito pasirinkimo kaip tik leisti tvarkytis amerikonams. Juk tu negalvoji, kad Maršalo planas po karo atėjo už dyką? Juk amerikonai atplaukė pasiimti karo trofėjų ir tapo svarbiausi tarp laimėtojų! Tad ir naudojasi…

 4. Vytautas says:

  Reiktų paminėti kad prie viso to JAV karinės bazės taip ir liko nuo karo pabaigos laikų. Jei ne taip pajudėsi finansiškai gali apturėti ir kitokių problemų. O straipsnis gražiai parašytas :-)

 5. Elementari tiesa says:

  Neblogi bendraminčio straipsniai :

  http://www.harmonio.lt/?s=tautos+naikinimo+

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top