- Sarmatai - https://www.sarmatas.lt -

Gyvenimo būdas be žalos aplinkai

Šeimos namas Velse. Tai eko-namas turintis mažai poveikio gamtai. Pagrindinė „A low impact living“ mintis, – kad būsto statyba ir gyvenimo būdas būtų ne tik nealinantis aplinką, bet net šiek tiek praturtinantis gamtą.

Į eko-būstą Simon Dale su šeima įsikraustęs papasakojo, apie statybos vyksmą. Pirmiausia nukasė kalvelės šoną. Kasant surinkti akmenys, molis, žemė vėliau buvo panaudoti pamatams ir grindims, sienoms stiprinti, papildomai jie apšiltinti šiaudų ryšuliais. Stogo struktūros uždengtos žemės ir žolės sluoksniu, nors joms taip pat prireikė ir plastiko lakšto. Sienos papildomai taip pat užteptos kalkėmis, kurioms pagaminti reikia mažiau išteklių nei cementui. Grindų apdailai ir kitoms namo struktūroms panaudotos medienos drožlės.

Simon Dale statyboms sugaišo keturis mėnesius ir išleido vos 3 tūkst. svarų (12 tūkst. litų) – sutaupyti padėjo tai, kad jis naudojosi beveik išimtinai vietinėmis medžiagomis – akmenimis, moliu, šiaudais ąžuolo medienos likučiais. Simon Dale, kurio darbinė veikla susijusi su fotografija ir grafiniu dizainu, teigia, kad tokios statybos yra prieinamos kiekvienam. Pagrindiniai statybos įrankiai – pjūklas, plaktukas ir kaltelis. „Ir aš neesu statybininkas ar dailidė, mano patirtis yra tik su panašiu namu susiję bandymai prieš dvejus metus ir dar šiokie tokie pabandymai. Mano naudingi įgūdžiai buvo tik sveikata, tikėjimas, užsispyrimas ir pagalbininkas ar du nuotaikai pakelti“, – žiniatinklio svetainėje http://www.simondale.net/house/ rašo Simon Dale. [media id=51 width=450 height=370]

Šiuo metu Velse vystomas Lammas projektas kurio metu kuriamas eko-kaimas kuriame įgyvendinamas mažai poveikio gamtai turintis gyvenimo būdas. Apie šį projektą pateikiama informacija svetainėje http://www.lammas.org.uk .

Informacija paimta iš:

http://www.lammas.org.uk

http://www.simondale.net/house/

http://www.grynas.lt

paveikslėlispaveiklėlis paveikslėlispaveikslėlispaveikslėlis paveikslėlis