JAV ėmėsi Rusijos oligarchų pamėgto „pinigų prieglobsčio“ – Kipro

2018, 2 spalio, 14:50 | kategorija Metodologija | 2 komentarai | peržiūrų 340 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

„Didįjį Penktadienį, kada vyriausieji stambiausio Kipro banko vadybininkai buvo graikų pravoslavų bažnyčiose, staiga ėmė vibruoti jų telefonai.

Stambiausias banko akcininkas, rusų oligarchas Viktoras Vekselbergas, tik ką pateko į JAV finansų ministerijos paskelbtų sankcijų poveikio zoną“, – pasakoja The Wall Street Journal korespondentai, Nektaria Stamouli ir Drew Hinshaw.

„Bank of Cyprus vadybininkai skubiai susirinko, kad sudarytų laišką, pranešantį investuotojui-milijardieriui, kad jis turi pasiimti iš banko savo pinigus.

Jų saulėta sala, seniausiai tapusi mėgstamu turtingų rusų pinigų prieglobsčiu, tapo vienu ir pagrindinių taškų amerikiečių atakai, skirtai „išpompuoti“ pinigus, kuriuos, kaip tvirtina JAV oficialūs asmenys, išplauna Vladimiro Putino šalininkai visoje Europoje“, – teigiama straipsnyje.

Naujas JAV sankcijų sąrašas Kiprui tapo kampanijos pradžia už verslo modelio keitimą – kampanijos, kuri, leidinio nuomone, taps pačios Amerikos galios testu.

Laikraštis tvirtina: „Šalių ratas Europos periferijoje, įskaitant Maltą ir Latviją, patiria milžinišką spaudimą – iš jų reikalaujama atsisakyti naudingų-pelningų Rusijos klientų.

Kipre šis spaudimas stipresnis, nei kažkur kitur“.

Autoriai aprašo JAV finansų ministerijos valdininkų susitikimą su Kipro reguliatoriais, kuris vyko gegužės pradžioje.

Amerikietis „mojavo sąrašu su sekančios rusų oligarchų grupės vardais, kurie, tikėtina, bus baudžiami“ ir „užsiminė apie Latvijos banką (ABLV – sarmatas.lt), neseniai uždarytą po to, kai JAV pasisakė su kaltinimais dėl rusiškų pinigų plovimo“.

„Ar jūs matėte, kas įvyko Latvijoje? – paklausė Marshall Billingsley, JAV finansų ministro pavaduotojas, kovos su terorizmo finansavimu klausimais. – Jums tikrai nereikia, kad kažkas tokio įvyktų čia“.

„Pabandykite įsikišti“, – atkirto neįvardintas neįvardinto Kipro reguliatoriaus atstovas.

Leidinys paaiškina: „JAV veiksmai erzina Kipro politikus, o taip pat eilinius žmones.

Čia į Maskvą, visumoje žiūrima palankiai – kaip į didelę valstybę, pasirengusią ginti šalį nuo Turkijos, kuri nuo 1974 metų yra okupavusi salos šiaurinę dalį.

Bankininkai mano, jog kritiškas požiūris į Kiprą neteisingas“.

Laikraštis vardina priemones, kurių vis tik imamasi Kipre: „šalies centrinis bankas uždaro šimtus tarpininkų kompanijų ir reikalauja, kad bankai vykdytų pasikalbėjimus su savo klientais akis į akį.

Kipro reguliatoriai prašu klientų-rusų nuvykti į savo tėvynę ir surinkti mokesčių sertifikatus.

Tarpininkus, tokius kaip teisininkai nušalina nuo proceso, kadangi bankininkai reikalauja nustatyti tikruosius kompanijų savininkus, kurie turi saloje bankų sąskaitas.

Dešimtys tūkstančių klientų gavo laiškus su pranešimais apie tai, jog jų sąskaitos uždarytos, kadangi jie neatitinka naujų reikalavimų kriterijų“.

„Kai kurie rusų oligarchai vis dar turi čia verslą, nors Bank of Cyprus tvirtina, jog įdėmiai juos stebi“, – rašo leidinys..

susijusi tema (2013 metai):

Kipras užšaldys bankų sąskaitose antikrizinių rinkliavų sumas nurašytas nuo indėlininkų sąskaitų

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 2

  1. Ec says:

    Tik įdomu ar Rusija pasidarys silpnesnė nuo to, kad jos oligarchai pinigų į užsienį nebepumpuos? Manau sankcijų kūrėjai turėtų ne bukai „kovoti“ o įjungti bent kiek kūrybiškumo ir paplanuoti bent keliais žingsniais į priekį. Čia parašiau iš paprasto stebėtojo pusės, bet jei žvilgtelti plačiau, matosi, kad tos sankcijos ir kiti cirkai skirti tik tokiems eiliniams stebėtojams, kad streso sąlygomis daugiau dirbtų ir negailėtų pinigų (mokesčių pavidale) visokioms kovoms su grėsmėmis, sankcijomis ir kitokiais baubais. Pasaulis jei ir dvipolis, tai priešingame poliuje tikrai ne Rusija

  2. Vytas says:

    Manau, kad Rusijai, kaip valstybei, tai naudinga. Rusijos oligarchams taps neįmanoma laikyti pavogtus pinigus užsienyje, jie bus priversti juos gražinti į Rusiją. Tai pirmas variantas. Antras variantas. Visi žinome, kad įstatymas – tai kaip telefono stulpas, peršokti neįmanoma, bet visada galima apeiti. Bus ir vienokių ir kitokių atvejų.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top